Зачіски в стилі стиляг для жінок і чоловіків – фото та схеми

У сучасній перукарні моді, що відрізняється прагненням до всього яскравого і неординарного, особливу нішу займають зачіски в стилі стиляг. Такі зачіски вибирають молоді і повні життєвої енергії люди, які навіть в сірих буднях знаходять святкові фарби.

Зачіски в стилі стиляг для жінок і чоловіків – фото та схеми

Історичний екскурс

Субкультура, яка отримала назву стиляжної, сформувалася в Радянському Союзі у повоєнні роки і проіснувала до 1960-х років. До неї входили молоді люди, які намагалися суперечити одноманітною радянської середовищі у всьому – в мисленні, поведінці, манері одягатися й говорити. Зокрема це стосувалося і зачісок. Збите волосся, яскраві аксесуари, незвичайні укладання були частиною протесту проти сірої і політизованою життя більшості.

Зразками в області стилю для прогресивних радянських юнаків і дівчат були західні кінозірки і співаки. При цьому в коштах для створення яскравих образів стиляги були обмежені. Так, укладати волосся доводилося з допомогою цукрової води, робити їх більш гладкими допомагав вазелін і т. д. Атмосферу того часу добре передає фільм-мюзикл Ст. Тодоровського «Стиляги», що вийшов на російські екрани в 2008 році.

Зачіски в стилі стиляг для жінок і чоловіків – фото та схеми

Серед найпомітніших зачісок стиляг були бабетта, коки в стилі неповторного Елвіса, «Віночок світу», «Високий політ» та ін. Зараз мода на них повертається: сучасні молоді люди влаштовують весілля, вечірки і фотосесії в стилі стиляг. Для таких заходів необхідно не тільки підібрати яскраву автентичний одяг, але і зробити відповідну духу того часу укладання. Як при цьому обійтися без послуг перукаря, ви можете дізнатися в наступному розділі статті.

Три стиляжные зачіски своїми руками

Сьогодні різноманітність укладальних засобів дозволяє спорудити на голові будь-яку укладку навіть у домашніх умовах. Наведені нижче оригінальні зачіски в стилі стиляг можна зробити не тільки для тематичної вечірки, але і для будь-якого свята. У цьому випадку ваш образ не залишиться непоміченим.

Зачіски в стилі стиляг для жінок і чоловіків – фото та схемиЗачіски в стилі стиляг для жінок і чоловіків – фото та схемиЗачіски в стилі стиляг для жінок і чоловіків – фото та схеми

«Віночок світу»

На цю жіночу зачіску для довгого волосся доведеться витратити досить багато часу, проте виглядає вона настільки ефектно, що, виконавши її, ви забудете про те, скільки праці в неї вклали.

Приготуйте заздалегідь затискачі, тонкі гумки, шпильки, лак сильної фіксації, щітку і гребінець з мілкими зубцями. Не варто робити цю укладку в день заходу, інакше ви ризикуєте запізнитися або засмутитися через невдачі. Краще потренуватися заздалегідь.

Зачіски в стилі стиляг для жінок і чоловіків – фото та схеми

 • Зробіть горизонтальний проділ по лінії, яка розділяє верхівкову і потиличну зони. Зафіксуйте волосся на маківці зажимом.
 • Розділіть волосся потиличної області проділом у вигляді перевернутої букви V. У вас вийде дві зони – верхня і нижня. Зберіть волосся кожної з них в хвіст і стягніть гумками. Верхній хвіст заколіть вгору за допомогою затискача.
 • Нижній хвіст начешіте і загорніть до потилиці у вигляді мушлі, закріпивши його шпильками.
 • Верхній хвіст розділіть на дві частини. Кожну з них необхідно начесать і згорнути у вигляді цифри 6, випустивши кінчики пасом і закріпивши шпильками з боків голови. При цьому обов’язково стежте за симетрією зачіски.
 • Волосся макушечной зони розділіть косим проділом. Більшу частину необхідно начесать, згорнути у вигляді черепашки і закріпити шпильками. Залишилися вільні пасма у вигляді завитка укладіть на «ракушку», використовуючи шпильки.
 • Закінчену зафіксуйте зачіску лаком.
 • Кок в стилі Елвіса Преслі

  Цю зачіску можуть робити як чоловіки, так і жінки, відчувають тягу до моди 1950-х років. При цьому вона актуальна і для коротких, і для довгого волосся. Зробити її своїми руками не так складно, як здається. Майте при цьому на увазі, що кок не можна назвати повсякденної зачіскою, яка буде органічно виглядати тільки на вечірньому заході без жорстких вимог до зовнішнього вигляду запрошених.

  Зачіски в стилі стиляг для жінок і чоловіків – фото та схеми

 • Ретельно вимийте і висушіть волосся (але не насухо, а так, щоб вони залишалися трохи вологими).
 • Нанесіть на них пінку для укладки, розчісуючи, укладіть з допомогою фена від потилиці до чола.
 • Отриману густу чубок необхідно добре начесать і укласти у напрямку до потилиці.
 • Зафіксуйте зачіску лаком сильної фіксації.
 • Таку просту зачіску в стилі стиляг можна зробити і своїй дитині на будь-яке дитяче свято. Однак при цьому треба подбати про відповідному вбранні.

  «Високий політ»

  Для виконання цієї розкішної жіночої зачіски в стилі стиляг вам знадобляться невидимки, яскрава стрічка, колір якої буде ідеально вписуватися в гаму всього вашого вбрання, і 15 хвилин вільного часу.

  Зачіски в стилі стиляг для жінок і чоловіків – фото та схемиЗачіски в стилі стиляг для жінок і чоловіків – фото та схемиЗачіски в стилі стиляг для жінок і чоловіків – фото та схеми

 • Випрямити волосся за допомогою стайлера.
 • Перейдіть на кожному скроні по одній пасма однакової товщини і схрестіть їх на потилиці, закріпивши невидимками (якщо схрестити їх не виходить, це означає, що у вас занадто короткі для цієї зачіски волосся і вам доведеться вибрати інший варіант укладання).
 • Начешіте волосся на тімені і злегка підкрути їх кінчики, акуратно розташувавши їх по периметру зачіски.
 • Прикрасьте зачіску стрічкою, закріпивши її кінці на потилиці.
 • «Високий політ» стилісти особливо рекомендують робити дівчатам з густими прямими волоссям (див. фото вище). На таких моделях вдається підкреслити всю красу цієї укладання.

  Будь-яка зачіска в стилі стиляг, навіть якщо ви вирішите робити її своїми руками, підкреслить вашу життєрадісність і прагнення дивувати оточуючих. А це означає, що ви завжди будете душею компанії і зразком для наслідування знайомих чоловіків і жінок.