Гетерогенний лінолеум – що це таке і чим оотличается від гомогенного

Гетерогенний лінолеум  що це таке і чим оотличается від гомогенногоПокриття підлоги має не менше значення, ніж обробка стін. Підлогове покриття представлена безліччю різних матеріалів, кожен з яких має свої переваги і недоліки. Найпоширенішим варіантом є лінолеум. Він простий в монтажі, подальшої експлуатації та прибирання. Здавалося б, при виборі досить керуватися лише його зовнішнім виглядом. Але таке покриття також має різні види, з яких виділяється так званий гетерогенний лінолеум.

Що таке гетерогенний лінолеум

Зміст статті

 • Що таке гетерогенний лінолеум
 • Чим відрізняється від звичайного?
 • Наскільки відрізняється ціна
 • Переваги і недоліки такого лінолеуму

Гетерогенне покриття — синтетичний шаруватий матеріал для підлоги. Головна перевага полягає в тому, що він укладається на будь ніжка. Додатково класифікується на три різновиди:

 • комерційний;
 • напівкомерційний;
 • побутовий.

Гетерогенний лінолеум  що це таке і чим оотличается від гомогенногоОсновна відмінність між видами полягає в товщині верхнього шару, який є захисним. У відповідності з цією технічною характеристикою розрізняється і сфера застосування. Так, побутової більше підходить для підлогового покриття в будинках, а комерційний — в офісах.

Структура підлогового покриття наступна (з верхнього до нижнього):

 • Захисний шар з поліуретану — 2-4 мм.
 • Прозорий захисний шар (найчастіше лак для закріплення малюнка) — 0,5 мм.
 • Декоративний шар (основний шар малюнка або візерунка) — товщина залежить від типу нанесення.
 • Верхній спінений шар — 2 див.
 • Загрунтовану несучий шар (часто склополотно) — 5 мм.
 • Нижній спінений шар — 2 див.
 • Виворітний шар — зазвичай просто прошарок з даними виробника.
 • Всі розміри регламентуються ГОСТ-ом, вимоги якого виконуються при виробництві матеріалу для покриття.

  Гетерогенний лінолеум має перевагу в нанесенні будь-якого виду малюнка на верхній декоративний шар. За допомогою цієї особливості можливо домогтися імітації будь-якого типу покриття, що є плюсом при виборі підлогового покриття.

  ДОВІДКА! Мармурова підлога буде дорожче в кілька разів, ніж гетерогенне покриття з малюнком під мраморм.

  Декоративний шар дозволяє в точності відтворити структуру мармуру, створивши повноцінну імітацію, яка не буде відрізнятися на погляд.

  Чим відрізняється від звичайного?

  Гетерогенний лінолеум  що це таке і чим оотличается від гомогенногоІснує два основних види лінолеумного покриття — гомогенний (одношаровий) і гетерогенний (багатошаровий) тип. Вони різняться не тільки кількістю шарів, але і складом, матеріалами і технологією виробництва.

  Основна відмінність полягає саме у зовнішній частині. Іншими словами, скільки шарів міститься в покритті — один або багато. Гомогенний матеріал також містить у складі переважну кількість вапна. Особливо це видно при неправильному зберіганні або укладання. Вапно добре видна при перегинах лінолеуму гомогенного, чого не відбувається з гетерогенним матеріалом.

  ДОВІДКА! Однак у відмінності є і певний мінус: гомогенний лінолеум можна відновити простий шліфуванням, тоді як пошкоджений гетерогенний доведеться замінювати повністю.

  Наскільки відрізняється ціна

  Гетерогенний лінолеум набагато дорожче гомогенного, що досить очевидно. Однак у порівнянні з іншими підлоговими покриттями, його ціна відносно невисока.

  Основна причина розходження ціни між двома видами полягає в складності технології виробництва. Гомогенний виробляється набагато швидше, по його виготовленню пред’являється менше вимог по ГОСТу. Отже, виробництво відбувається швидше.

  Гетерогенний лінолеум  що це таке і чим оотличается від гомогенногоГетерогенний з-за шаруватості проводиться при складних технологічних умовах. Крім сплетення, використовуються складні технологічні лінії при нанесенні малюнка і подальшої його обробки. Застосовується безліч матеріалів, що позначається на структурі кінцевого покриття.

  Середня вартість гетерогенного лінолеуму складає 300-400 рублів за 1м2.

  ВАЖЛИВО! Перед придбанням необхідно обов’язково запитати сертифікат якості на продукцію. Тільки так можна гарантувати повну впевненість в тому, що матеріал повністю відповідає всім вимогам і характеристикам.

  Переваги і недоліки такого лінолеуму

  Очевидно, що багато покупців віднесуть відносно високу вартість покриття до недоліків. Однак, саме її повністю компенсують наступні переваги матеріалу:

  • еластичність — малоймовірно, що у процесі зберігання, транспортування, укладання з’являться дефекти;
  • антистатичнось — пол не проводить електричний струм, оскільки не накопичує статичну електрику;
  • однорідність візерунка по всім верствам, що гарантує збереження цілісності і яскравості малюнка незалежно від експлуатації;
  • відмінність у візерунках — він може бути тисненим (що і дозволяє імітувати природні матеріали), або друкованим;
  • висока стійкість до зносу — він не протреться, не вицвіте і не буде пошкоджений через випадково падаючих речей або пересування меблів;
  • тривалість експлуатації — гарантійний термін не менше 10 років за умови правильного монтажу і достатнього догляду;
  • легкість в установці;
  • легкість у прибиранні;
  • можливість вибрати серед забарвлень і імітації або навіть зробити власний замовлення (ціна, зрозуміло, буде вище).

  Гетерогенний лінолеум  що це таке і чим оотличается від гомогенногоКрім високої ціни, серед недоліків можна хіба що зазначити вимоги до основи підлоги. Але воно єдине і полягає в тому, щоб воно було рівне. Так лінолеум ляже щільніше і не з’явиться горбів навіть з часом використання.

  ВАЖЛИВО! Головне, щоб основа підлоги було ідеально рівним, що неодмінно перевіряється і заміряється перед укладанням гетерогенного лінолеуму.

  При укладанні покриття стануть помітні всі найменші горби, що призведе до швидкого зносу навіть гетерогенного лінолеуму. Безліч шарів у чому дозволяють згладити цей недолік лінолеумів, але ймовірність появи дрібних дефектів стає набагато вище.

  Таким чином, гетерогенне покриття є одним з кращих, не дорогих покриттів для підлоги. Такий лінолеум просто прибирати, він прослужить довгий час завдяки своїй структурі. Багатий вибір кольорів і узорів дозволяє вибрати відповідне покриття під будь-який тип інтер’єру.