Історія розвитку моніторів – як виглядав перший монітор і чим відрізнявся від сучасних

Історія розвитку моніторів  як виглядав перший монітор і чим відрізнявся від сучаснихМонітор є однією з головних складових персонального комп’ютера. Адже без нього отримати необхідну мультимедійну, цифрову, графічну і текстову інформацію з системного блоку неможливо.

І якщо особливості праці та повільність перших комп’ютерів, дозволяла обробляти інформацію за допомогою спеціальних друкованих пристроїв, то з розвитком системних блоків, це стало неможливо. Щоб знайти вихід із ситуації, інформацію почали подавати на осцилографы. Так як більшу частину інформації людина отримує за допомогою очей, дана технологія вимагала свого розвитку. І багато компаній почали розвивати її, роблячи монітори зручними і комфортними.

Зараз на ринку представлена велика кількість найрізноманітніших моделей дисплеїв, разюче відрізняються від своїх попередників. Вони відрізняються по діагоналі, дозволом і ціною, дозволяючи користувачеві вибрати найбільш оптимальний для себе варіант.

Історія створення: як з’явився перший монітор?

Зміст статті

 • Історія створення: як з’явився перший монітор?
 • Історія розвитку
 • Особливості сучасних моніторів
 • Цікаві факти

Якщо перші осцилографы використовувалися для того, що перевіряти правильність роботи всіх ланцюгів персонального комп’ютера, то в середині ХХ століття електронно-променеву трубку почали використовувати для отримання графічної інформації. Через короткий час, один з учених університету Англії написав першу гру — шашки. Комп’ютер «Марк — 1» використовував цю програму, граючи в шашки, а вся інформація виводилася на екран. Звичайно, це не вважається якимось проривом в цифрової індустрії, проте, це стало фундаментом для майбутнього розвитку моніторів.

Історія розвитку моніторів  як виглядав перший монітор і чим відрізнявся від сучаснихПроривом стала поява в Америці комп’ютера «Вихор». Військові сили США почали використовувати монітор для отримання інформації про рухомих повітряних цілях. Встановлені на території країни радіолокатори виводили отриману інформацію про місцезнаходження літаків у вигляді букви Т і точки. У цей період осцилографы почали втрачати свою актуальність, адже використовувався тільки їх екран.

ДОВІДКА! Військові, самі перші усвідомили всю важливість винаходу, яка дозволяла відстежувати пересування цілей. І в розвиток цього напряму науки почали вкладати великі кошти.

Історія розвитку

Поступово, завдяки фінансуванню в вивчення і розвиток технології, комп’ютери стали багатокористувацької роботи. І вже в середині 70 — х років ХХ століття на зміну величезним обчислювальним машинам прийшли більш компактні пристрої. Вони стали доступні не тільки військовим, але і почали вступати у відкритий продаж.

Розширювалася й сфера їх призначення. Крім роботи, їх стали використовувати для розваг та ігор, які стали вимагати гарного графічного виведення інформації. Вкладати ще великі кошти у розвиток цієї технології ніхто не хотів, адже вона була зовсім нова і тільки розпочинала своє становлення. Однак, вихід із ситуації був знайдений.

Історія розвитку моніторів  як виглядав перший монітор і чим відрізнявся від сучаснихДо того часу вже існували пристрої, які могли забезпечити гарну картинку і були широко поширені. Цими приладами були телевізори. Вони вже встигли пройти великий шлях розвитку, позбавилися від лінзи, а їх екран став великого розміру. Фірми — виробники не стали винаходити велосипед, а просто підключили комп’ютери до телевізорів. Так з’явилися невеликі монохромні монітори, зібрані з тих же компонентів, що і Тв-приймачі. Підключення здійснювалося двома способами. У першому випадку прямо, і ЕОМ виступав у ролі приставки.

У другому, за допомогою коаксіального кабелю і тут використовувався Тб-приймач без тюнера. Таке рішення проблеми влаштувало всіх користувачів. Адже купувати нічого не потрібно було, а телевізори були у всіх. Однак, проіснував цей тандем недовго. Так як телевізори сильно деформували зображення. Також вони мали великі габарити і вагу. Тому розробникам довелося шукати нові варіанти. І через деякий час виробники стали використовувати технологію рідких кристалів.

ВАЖЛИВО! Сама технологія була відома ще з 19 століття, однак, не знаходила застосування. І тільки поява персональних комп’ютерів дало їй друге життя і підштовхнуло подальший розвиток моніторів.

Особливості сучасних моніторів

Історія розвитку моніторів  як виглядав перший монітор і чим відрізнявся від сучаснихЗараз повсюдно поширені LCD монітори. Вони складаються з декількох шарів, між якими розташовуються транзистори. Зображення формується за допомогою трьох основних кольорів — зеленого, синього і червоного. Мають кілька основних характеристик:

 • Час відгуку. Показує з якою швидкістю кожен піксель змінює свій колір на необхідний. Чим вище час відгуку, тим гірше буде картинка.
 • Контрастність. Співвідношення білого і чорного кольорів по відношенню один до одного. Чим вище це значення, тим більш насиченим буде картинка;
 • Передача кольору. Характеризує повноту відображення квітів, який може сприймати очей людини.

ДОВІДКА! На відміну від старих моделей, нові монітори не мають такої характеристики, як кадрова розгортка. Зображення буде транслюватися до тих пір, поки на пристрій подається живлення.

Сучасні монітора легкі і компактні, а використовувана технологія рідких кристалів зробила споживання енергії мінімальним. Використовуються вони у всіх сферах життя, від домашніх до космічних.

Цікаві факти

Не так давно група вчених з Японії представили на міжнародній виставці цифрових технологій монітор, здатний передавати запахи. Це здійснюється з допомогою спеціальних гранул, які під дією температури випаровуються і відтворюють аромат.

Історія розвитку моніторів  як виглядав перший монітор і чим відрізнявся від сучаснихА компанія Sony продемонструвала футуристичний монітор, зображення з якого демонструється в кількох сантиметрах від його поверхні. Нікого вже не здивувати і гнучкими моніторами, які використовуються в смартфонах і планшетах. А нещодавно вчені заявили про розробку повністю прозорих пристроїв.

Сучасні технології не стоять на місці. І зараз замість величезних і обмежених за характеристиками моніторів, ми використовуємо легкі дисплеї, що демонструють картинку високої якості.