Конкурси для гостей на весіллі, для свідків, реквізити та організація

Конкурси для гостей на весіллі, для свідків, реквізити та організація У світі весільних тенденцій з’явилося таке поняття, як весілля без тамади. Це значить без конкурсів? Ні, просто роль ведучого лягає на плечі одного з гостей, який і організовує конкурси для свідків на весіллі.

Можливо, з надлишком банальних і вульгарних конкурсів і браком більш підходящих нагоди ідей. Однак це не привід відмовлятися від них, адже необхідність проведення конкурсної програми очевидна.

Безперечна користь від конкурсів

Конкурси для гостей на весіллі, для свідків, реквізити та організація В першу чергу використання конкурсів дозволяє задати особливий святковий настрій і підтримувати його протягом усього вечора.

До того ж це кращий спосіб познайомити, розкріпачити, розслабити і розвеселити всіх запрошених.

Крім того, правильно підібраним конкурсів під силу перетворити свято в яскрава, незабутня подія. Тому відмовлятися від цього розваги на торжестві просто не має сенсу. Чого не скажеш, про їх окремі види.

Про недоречних варіантах

Конкурси для гостей на весіллі, для свідків, реквізити та організація Жоден весільний конкурс не має збентежити або викликати негативну реакцію з боку різновікових гостей (від найменших і до людей поважного віку). Першим ділом виключіть всілякі завдання з інтимним підтекстом (популярні палички з попаданням в пляшку, протирання серветки та інше). Цей пункт особливо важливий, якщо у когось із свідків є друга половинка. В іншому випадку можна зіткнутися з нерозумінням, сварками або відмовою від участі в подібних конкурсах.

Уникайте конкурси для гостей на весіллі, при участі в яких легко можна пошкодити або забруднити одяг (наприклад, різного роду напоїти, нагодувати). Ніхто не бажає провести залишок вечора за столом, ховаючи порване плаття або пляма на сорочці.

До розряду «можна, тільки обережно» відносяться алкогольні і грошові конкурси. У використанні і тих і інших важливо дотримати міру.

Свідки протягом всього банкету будуть неодноразово задіяні у розважальній програмі, в якомусь сенсі вони головні дійові особи: викрадення нареченої, крадіжка туфельки — словом, всі «неприємності» нареченого і нареченої вирішують саме вони.

До самого кінця банкету свідкам запропонована важка робота, а їх участь у різноманітних конкурсах на алкогольну тематику може призвести тільки до швидкого сп’яніння і втрати контролю над собою. Це, погодьтеся, не самий приємний розклад.

Що стосується завдань, пов’язаних зі збором грошей (на визначення статі дитини, наприклад) то краще взагалі їх не використовувати або обмежити кількість до двох. Не те у гостей залишиться неприємне враження про весілля, де постійно «вимагали» грошей. І, напевно, вони будуть праві.

Про свидетельской частині конкурсних завдань

Конкурси для гостей на весіллі, для свідків, реквізити та організація Умовно всі «випробування», через які доводиться пройти свідкам, пов’язані з такими етапами весілля як викуп і збір грошових коштів (якщо такий мається на увазі).

У момент викупу логічніше підбирати конкурси, в яких подневестница і подженишник будуть діяти заодно, бо й мета у них спільна.

За викрадену наречену, туфельку від свідків не вимагається виконання завдань (найчастіше трьох). Нехай конкурси будуть різнотипними: рухливі, музичні, танцювальні, інтелектуальні.

Також часто для проведення викупу використовують ряджених. Наприклад, якщо весілля проходить у морській тематиці, то цікаво буде викуповувати наречену у піратів або сирен. Тоді й конкурси для свідків на весіллі можна підібрати відповідні:

 • вгадати пісні (пов’язані з темою моря) за зображеннями на картинках (підготувати заздалегідь);
 • розплутати «Морський вузол» із сплетених піратських рук (класична «Плутанина»);
 • станцювати самий «морський танець» — Яблучко, будучи пов’язаними спина до спини;
 • спробувати сили в перетягуванні каната з піратами (додатково набравши команду з гостей);
 • з дружкою на спині і з зав’язаними очима обігнути морські міни у вигляді повітряних куль (звичайно за наводкою свідка).

Варіантів може бути багато, обов’язкова умова — відповідність заданій тематиці і різноплановість. Почерпнути нові ідеї можна в іграх, знайомих з дитинства.

Про реквізиті

Конкурси для гостей на весіллі, для свідків, реквізити та організація Для кожного типу конкурсів знадобляться певні речі — реквізит, який варто підготувати заздалегідь. Для цього врахуйте такі моменти:

По-перше, безпека. Не варто використовувати в якості реквізиту предмети, якими можна поранитися або що-небудь зашкодити і забруднити (посуд, м’ячі, столові прилади, їжа, вогонь).

По-друге, презентабельний вигляд. Скажімо, коли на весіллі планується вихід ряджених, то варто заздалегідь подбати про костюмах. Якщо цим питанням відає тамада, попросіть показати використовувані вбрання. Вони повинні бути без видимих дефектів, чистими і глажеными. Якщо костюми доведеться створювати з нуля, то можна обмежитися лише якимись характерними елементами того чи іншого образу.

Охайність потрібно і безпосередньо ігрових предметів.

По-третє, креативність. У будь-яку гру легко можна додати родзинку лише замінивши в ній реквізити. Всім добре відома гра «Вільне місце» і її різні варіації. В якості реквізиту там використовуються стільці, а чому б не замінити їх на щось більш оригінальне? В продовження морської тематики це можуть бути бочки або рятувальні круги.

По-четверте, доставка. Весь реквізит доцільно заздалегідь (за день до заходу) доставити до місця торжества. А щоб гарантовано нічого не залишилося забутим, складіть список і з нього перевірте наявність необхідних речей. Це дозволить уникнути зайвої штовханини у святковий день.

Єдиним винятком є гелієві кулі. Якщо вони будуть використовуватися в якості реквізиту, краще замовити їх доставку за кілька годин до банкету. В іншому випадку може закінчитися дію гелію і кулі опустяться, а заплановані конкурси доведеться замінити.

Не забудьте продумати музичне супровід. Воно необхідно для всіх типів конкурсів (не тільки для музичних). Важливо, щоб характер мелодії і конкурсу відповідали один одному. Тоді музика буде прекрасним доповненням до розважальній програмі.

Про можливості швидкої і простої організації

Конкурси для гостей на весіллі, для свідків, реквізити та організація Якщо часу або можливості виготовити реквізит немає, то завжди можна задіяти конкурси, які не вимагають особливої підготовки. Або ж необхідний для них реквізит легко знайдеться на самому банкеті.

Наприклад, щоб повернути туфлю нареченої, свідки можуть зіграти з викрадачами в жартівливу гру «Чий приз?». Для цього знадобляться тільки стільці (розставити їх можна на будь-яку відстань) і кумедний текст, який буде говорити ведучий. На умовленому слові необхідно спробувати першим схопити бажаний предмет.

Серед музичних не потребує жодної підготовки варіант з підбором рядків з пісень з заданим словом. Безсумнівний плюс такого конкурсу в можливості вибрати будь-яке слово: корабель, наречена, взуття (якщо використовувати завдання для викупу туфлі), і тим самим зв’язати завдання з будь-якою темою.

Танцювальний конкурс «Дзеркало» з точним копіюванням рухів суперників теж не потребує попереднього підборі музичних композицій.

Ще про можливі приклади

Конкурси для гостей на весіллі, для свідків, реквізити та організація Познайомтеся зі списком рідко зустрічаються конкурсів. Можливо, деякі припадуть до душі або наштовхнуть на якісь ідеї:

 • «Пісенні модифікації — з допомогою спецефектів у програвачі (або обробивши композицію через інтернет-сайти) необхідно поставити пісню в уповільненому темпі. Відгадати таку переробку буде не так-то просто, зате дуже весело!
 • «Прискорене караоке» — завдання не з легких: заспівати пісню в прискореному темпі, особливо, якщо композиція і без того досить швидка. Подібну фонограму слід підготувати заздалегідь.
 • «Розшифруй послання» піддати шифру можна пісні, назви фільмів, творів літератури чи текст, придуманий самостійно. Принцип шифрування може бути заснований на заміні слів їх науковими визначеннями. Приклад: рух повітря в горизонтальному напрямку по частині Світового океану, відокремленого сушею, переміщається так багато мачтово вітрильне судно змушує бігти швидше. (Вітер по морю гуляє так кораблик підганяє — Пушкіну таке і не снилося)
 • «Потяг» — для цієї гри свідки можуть попросити допомоги у гостей: вставши в колону один за іншим і вхопившись за зігнуті в ліктях руки стоїть попереду, учасники повинні утворити міцну ланцюг. Завдання — спробувати перетягнути на свою сторону інший поїзд або розірвати ланцюг вагонів. Пробують це зробити перші в колоні (природно, це повинні бути свідки), тримаючи суперника за руки.
 • «Букет» — в ролі квітів будуть задіяний гості, садівник — свідок, оформлювач букета — свідок. По команді садівник добігає до «квітки», бере на руки і доставляє заявнику. Потім вирушає за наступним, і так кілька разів, поки в букеті не виявиться потрібну кількість кольорів (оптимально — 5). Потім оформлювач-свідок бере стрічку і відрізає на око необхідну довжину для того, щоб обв’язати букет. Якщо раптом стрічка виявиться непридатною довжини, необхідно заново відміряти відрізок. Перемагає команда, яка першою оформить букет.
 • «Злови снаряд» — один із свідків стає спиною до іншого і по команді починає кидати назад повітряні кульки, наповнені водою. Завдання другого — зловити в ємність (відро, таз) снаряди. Краще проводити конкурс на час або додати до збирачеві конкурента. Головне, щоб ігровий простір було досить великим.

При підборі низки завдань для свідків, враховуйте етичні та тематичні критерії. Не забувайте про оригінальних реквізити, якими можна оживити конкурсну програму. А для натхнення згадайте дитячі ігри, не сумнівайтеся — багато з них будуть прийняті на ура!