При організації веселого і яскравого Дня народження дитини самі батьки повинні контролювати весь процес підготовки і святкування. Батьки як ніхто знають, що подобається їх дитині, від чого він буде в захваті.

Організація цікавого тематичного квесту вдало прикрасить День народження і подарує нові незабутні враження.

Квест на день Народження і як його організувати

Щоб батьки не «злякалися» невідомого їм поняття, слід прояснити, який сенс уклала в собі слово «квест».

Слово «квест» прийшло в наш лексикон з англійського словника і означає «пошук».

Кількість учасників такої гри може бути абсолютно різним, що дозволить дитині розважатися і в компанії друзів, і поодинці. Крім того, специфіка квесту така, що включитися в нього можуть інші учасники в якості спостерігачів або дійових осіб гри.

З точки зору організації квест відрізняється тим, що може відбуватися на різних майданчиках – будь це власний житловий будинок або квартира. Також відмінною майданчиком послужить простір на відкритому повітрі, поляна. Найкраще організовувати квест для дітей на день народження на невеликих територіях: наприклад, в межах одного приміщення, будівлі або двору біля будинку.

Не можна забувати про обов’язкову безпеки: щоб дитина не поранилася чи не заблукав на просторому майданчику, дорослі повинні стежити за процесом гри.

Особливості підготовки захоплюючого квесту для дітей

Захоплюючим для дитини у віці п’яти-восьми років стане пропонований далі сценарій.

Він легко адаптується для дівчинки і для хлопчика, а незначні зміни дозволять використовувати його для дитини будь-якого віку.

Кращим рішенням буде організувати гру в просторій квартирі. В якості підсумкового подарунка пропонується маленький живий щеня. Основні дії повинен здійснювати сам іменинник особисто, але і дружня підтримка з боку теж буде корисна, так як тільки збільшить азарт.

У квесті також повинні брати участь двоє дорослих: першому дістається роль ведучого, другого – листоноші. Безсумнівно, їм потрібно пройти підготовку заздалегідь і все узгодити.

В середньому на гру необхідний одну годину, в рідкісних випадках — більше. Також повинен бути передбачений певний інвентар, а саме:

  • наряд детектива або сищика потрібного розміру для головного учасника квесту;
  • карта пам’яті і комп’ютер для програвання певних аудіо матеріалів, потрібних для занурення в атмосферу гри;
  • кілька аркушів паперу, олівець і конверт;
  • паперові сліди лап собаки;
  • головний приз.

Що ще вам обов’язково треба прочитати:

Проходження дитячого квесту на Дні народження

Отже, як може виглядати квест на день народження дитині 10 років? Спочатку учасник гри перебуває в одному приміщенні з ведучим. Лунає дзвінок, і в дверях з’являється другий дорослий, який є листоношею.

Ведучий підказує дитині, що двері треба відкрити. Іменинник слухається вказівки і виявляє на порозі листоношу з іменним листом учасника квесту. Дитина розриває конверт і послання від Шерлока Холмса, який просить надати допомогу.

Холмс повідомляє, що вже дуже довгий час йде по п’ятах собаки Баскервілів, але не може її наздогнати, адже злий і підступний містер Моріарті йому постійно заважає. Опинившись у пастці, Шерлок посилає лист своєму колезі (учаснику квесту) з метою попросити виручити його. Вся інша інформація може бути прихована в квартирі, під’їзді або у дворі.

Порившись в конверті, маленький детектив знаходить кілька вирізаних букв, які необхідно скласти у відповідному порядку. Вийшло слово (наприклад, «кухня», «балкон» та інші) визначає, куди необхідно вирушити далі.На балконі або іншому вказаному місці іменинник знаходить коробку (сумку, пакет), де складені костюм детектива і інструкція з наступними діями.

Із записки учасник дізнається, що йому необхідно послухати запис гавкоту декількох собак, різного за тембром — в тому числі і шуканої собаки Баскервілів. Після декількох прослуховувань дитина точно запам’ятовує голос собаки, яку потрібно відшукати, а також бачить серед речей в коробці паперовий собачий слід.

Іменинник виявляє на підлозі приклеєні сліди різних розмірів, кожен з яких веде у визначеному напрямку. В якості клею можна використовувати двосторонній скотч прозорий, безпечний для підлоги і меблів. Слідуючи по доріжці слідів, учасник гри наближається до наступного об’єкту – шафі з одягом.

Шафа ховає в собі нову інструкцію, де сказано, що речі, що знаходяться в шафі, належать злочинцю. Тому їх необхідно гарненько обшукати, як вважає справжньому детективу. Витрусивши з речей нові паперові літери, дитина складає з них новий покажчик, що веде в коридор. Це може бути будь-яка інша кімната, де дія ще не відбувалося.

Завершальна частина квесту для дітей на святі

В коридорі учаснику квесту знову необхідно проявити уважність і відшукати наступну підказку.

Не обов’язково вішати її на видному місці. Щоб зберегти інтригу і продовжити гру, можна заховати записку в шапку, черевиків або одяг, який дитина давно не одягав.

Далі, отримавши заповітну підказку, маленький детектив відгадує запропоновані загадки, так чи інакше пов’язані з собаками, кішками, багатьма іншими домашніми тваринами. Дитина повинен застосувати логіку і кмітливість, а ведучий може йому в цьому посприяти, якщо відповіді не будуть озвучені.

У завершальній загадки необхідно залишити покажчик до останнього місцем у хаті, куди потрібно пройти далі.

Можна податися в приміщення, де дитина ще не було, або навпаки – повернутися до вихідної точки старту в саму велику кімнату, де учасника чекатимуть його друзі і всі учасники святкування Дня народження. Обшукавши останню кімнату, дитина знаходить схованку зі схованим у ньому собачим нашийником.

У момент передчуття подарунка батьки та присутні гості разом вітають сищика з Днем народження і вручають йому цуценя. Але важливо пам’ятати, що собака – досить гучний подарунок, здатний гавкати й скавчати.

Щоб не зіпсувати дитині враження і сюрприз, кращим рішенням буде довірити листоноші тримати собаку при собі, причому бажано за межами квартири.

Важливо враховувати бажання дитини і відмовитися від непотрібних подарунків. Також варто пам’ятати про пристрастях і бажаннях дитини, щоб подарувати дійсно довгоочікуваний подарунок. Адже не всі діти люблять тварин, багатьом швидше доведеться по душі новенький велосипед або комп’ютер. Головне, щоб подарунок приносив радість і бажано був корисний.

А взагалі, квести для дітей будинку на день народження стануть прекрасним подарунком імениннику.