Ломберний столик – що це таке? Всі тонкощі використання в інтер’єрі

Ломберний столик  що це таке? Всі тонкощі використання в інтерєріСпочатку ломберний столик використовувався виключно для гри в карти. У наші дні він прекрасно вписується в інтер’єр будь-якої кухні і вітальні і виконує різні функції.

Історична довідка

Зміст статті

 • Історична довідка
 • Як виглядає
 • До якого інтер’єру підходить
 • Особливості та переваги

Свою назву цей предмет інтер’єру отримав завдяки популярній карткової гри «ombre», що зародилася в Іспанії. Особливою популярністю вона починає користуватися у Франції і Англії з середини 16 століття. Спеціально для гри почали виготовляти столик, який і називається ломберний. Спочатку для цих цілей використовували звичайні столи, оббиваючи їх сукном зеленого кольору. В середині 18 століття гра приходить у Росію, а разом з нею і цей вид меблів теж.

Ломберний столик  що це таке? Всі тонкощі використання в інтерєріВін стає головною складовою модних віталень і салонів того часу і свідчить про заможність та високому соціальному статусі господарів. Поступово будова та механізм ускладнюється: додаються опорні і поворотні механізми.

Пізніше з’являються інші розваги, і ломберні столики стають вже менш затребуваними. Їх стали використовувати для інших ігор, а потім в якості столів для чаю, кави, преси, сувенірів, квітів і просто як ексклюзивний предмет інтер’єру.

Як виглядає

Ломберні столики мають безліч модифікацій. До основних видів відносять наступні:

 • Вироби складного типу. По бічних сторонах закріплені додаткові частини, які можуть підніматися і значно збільшувати площу поверхні.
 • Розсувні варіанти. Поверхня складається, як правило, з двох частин, що розсуваються в сторони. У центральну частину можна додати додатковий елемент.
 • Трансформери. У цій конструкції стільниця легко перевертається і перетворюється в журнальний або кухонний стіл. Це можливо завдяки тому, що одна із сторін покрита сукном, а друга залишається гладкою.

Ломберний столик  що це таке? Всі тонкощі використання в інтерєріЧасто таке роблять на замовлення під певний інтер’єр і побажання замовника. При цьому можуть застосовуватися найрізноманітніші матеріали. Бувають багато декоровані столики, стільниці яких покриті різьбленням, оброблені емаллю, слоновою кісткою, золотом та іншими дорогими матеріалами.

ДОВІДКА! Найбільш дешевими моделями вважаються вироби з пластику та металу. Вони мають міцну опору із сталі і відрізняються особливою практичністю і надійністю.

До якого інтер’єру підходить

Унікальність ломберных столиків полягає в тому, що практично під кожен стиль інтер’єру можна підібрати відповідний дизайн. Так для класичного стилю підійде модель під старовину, витримана в стилі ампір, класицизм або бароко. Дорогі моделі виконуються з добірних сортів деревини.

Такий вид меблів особливо цінується любителями вишуканих предметів інтер’єру. Старовинні ломберні столики можна придбати на антикварних виставках. З цими предметами інтер’єру пов’язано багато цікавих історій минулої епохи і певної моди.

Ломберний столик  що це таке? Всі тонкощі використання в інтерєріЗ кожним роком можливості придбати таку меблі на ринку антикваріату стає все менше. Це пов’язано, в першу чергу, з їх невеликою кількістю збережених примірників. Також така меблі найчастіше робиться під замовлення. Можливо в точності повторити зразки багатовікової давності. Звичайно, такі меблі можуть дозволити собі тільки заможні люди, і це підкреслює їхній статус.

Інтер’єр в стилі хай-тек прикрасить виріб з сучасним дизайном на металевих опорах з поверхнею з пластику або матового скла. Її також покривають зеленим сукном. Є ексклюзивні моделі на одній ніжці. Вони займають мінімум простору і можуть бути легко перенесені в інше місце. Сучасні матеріали дозволяють зробити стільниці різноманітних кольорів і відтінків, що імітують дерев’яну основу. Завдяки цьому з’являється можливість підібрати виріб практично до будь-якого типу інтер’єру.

ВАЖЛИВО! Головне, щоб ломберний столик поєднувався з іншими меблями і загальною стилістикою інтер’єру.

Особливості та переваги

Ломберні столики займають особливе місце серед інших видів меблів. Виділяють такі їх основні особливості:

 • Симетрична строго пропорційна форма. Спочатку це було необхідно для того, щоб кожен гравець займав однакову простір за столом, і гра проходила на рівних умовах. Традиційною вважається квадратна форма, але зустрічаються і різні прямокутники.
 • Відсутність проноги. Невеликий розмір меблів не дозволяє зручно розміститися людині, якщо у виробі присутні проноги. Тому їх роблять без них або вигадують проноги спеціальної форми, яка не буде заважати при сидінні.
 • Наявність висувних ящиків, що дуже зручно для зберігання дрібних предметів і аксесуарів. Зазвичай в таких варіантах присутній один-два таких відділення.
 • Розкішний декор. В більшості випадків цей предмет інтер’єру виконаний з цінних порід дерева і багато декорований під старовину.

Ломберний столик  що це таке? Всі тонкощі використання в інтерєріЇх популярність і головна перевага обумовлено їх багатофункціональністю. Наприклад, одна сторона поверхні може бути призначена для гри в шахи та шашки, а інша вже для гри в карти або інші ігри.

УВАГА! Найчастіше ломберний столик поєднує в собі ігровий і кухонний стіл. Він має міцну розкладається конструкцію і металевий каркас.

Перед тим як вибирати підходящий варіант необхідно уточнити, для яких цілей купується столик і де він буде стояти. Сподіваємося, що ця стаття виявиться корисною і допоможе підібрати цікаву і багатофункціональну річ.