Можна розібрати ламінат і зібрати назад: чим загрожує повторне використання

Іноді буває, що під час ремонту можна уникнути повного демонтажу окремих конструкцій. Можна розібрати ламінат і зібрати назад? Матеріал також можна демонтувати, але тільки не кожен його вид.

Дозволено розбирати ламінат і збирати назад

Зміст статті

  • Дозволено розбирати ламінат і збирати назад
  • Чим загрожує повторне використання ламінату
  • Як перекласти ламінат, якщо він був змонтований неправильно

Можна розібрати ламінат і зібрати назад: чим загрожує повторне використанняДля початку потрібно визначити, чи варто взагалі розбирати покриття. Якщо необхідно полагодити незначний дефект, не можна здійснювати повний демонтаж. Однак, якщо було прийнято рішення розбирати ламінат, переконайтеся, що для з’єднання дощок не використовувався клейовий спосіб з’єднання – такий матеріал розібрати без пошкоджень не вийде.

Якщо ж тип з’єднань не передбачає використання клею, а дошки з’єднані замком, покриття можна демонтувати для ремонту або подальшого укладання в інше місце.

УВАГА! Якщо ви використовували клей при укладанні, то перестелити його заново без пошкоджень не вийде. У цьому випадку краще не приступати до демонтажних робіт.

Чим загрожує повторне використання ламінату

Можна розібрати ламінат і зібрати назад: чим загрожує повторне використанняМожна перекласти ламінат другий раз? Хороший матеріал витримує кілька циклів монтажу, але з часом все ж його стан погіршується. Виріб більш високого класу можна перекладати більшу кількість разів, не боячись пошкодити його.

Щоб упевнитися, що ламінат не зіпсується після багаторазової перекладки, потрібно знати рівень його міцності. Досвідчені фахівці рекомендують вибирати покриття 32 класу міцності і вище.

Як перекласти ламінат, якщо він був змонтований неправильно

Можна розібрати ламінат і зібрати назад: чим загрожує повторне використанняМожна використовувати ламінат повторно? Звичайно, можна. Переконавшись, що для з’єднання дощок не використовується клей, слід озброїтися інструментами. Слід використовувати:

  • Молоток, для того щоб вибити важковидобувані дошки;
  • Скобу для роботи на важкодоступних ділянках;
  • Шуруповерт для зняття плінтусів у разі необхідності повного демонтажу покриття;
  • Стамеску, для того щоб піднімати плашки.

Демонтаж починається з дальньої стіни приміщення і закінчується біля входу. Зазвичай, при пошкодженні покриття потрібна заміна однієї або двох плашок, однак, якщо потрібно повністю зняти матеріал, потрібно спочатку зняти плінтуса, після чого приступити до демонтажу самого покриття. Слід підчепити першу плашку і акуратно підняти за допомогою стамески. Дошки повинні разъединиться. Для повного демонтажу слід повторювати операцію до завершення робіт.

Заміна кількох дощок обійдеться набагато дешевше, ніж повна його заміна, тому питання перекладки підлогового покриття досить актуальне.