Основним ресурсом в наші дні є час. Саме з метою економії розроблені і успішно експлуатуються багато побутові прилади, істотно полегшують ведення господарства. Одним з них є мультиварка.

Види мультиварок

Зміст статті

 • Види мультиварок
 • Основні правила експлуатації
 • Можна відкривати кришку мультиварки в процесі готування
 • Корисні поради використання

Всі без винятку бренди побутової техніки мають у своїй товарній лінійці цей агрегат. В залежності від компанії – виробника, розходження в функціоналі, але якщо ділити на види, то їх три:

 • стандартні — використовують при готуванні тільки температуру і природне тиск атмосфери (без нагнітання тиску);
 • швидкого приготування, в яких крім температури для приготування продуктів застосовується сильний тиск всередині чаші (воно нагнітається автоматично);
 • індукційні, де замість звичайного нагрівача використовується індукційна котушка.

В останніх, ємність нагрівається блискавично, під впливом магнітного поля. Різні види мультиварок нагріваються з різною швидкістю.

ВАЖЛИВО! Швидкість нагрівання не впливає на швидкість приготування страви.

Основні правила експлуатації

У різних моделей мультиварок існують загальні правила користування:

 • перед тим як вперше включити прилад слід уважно вивчити інструкцію, звернути увагу на режими та їх особливості;
 • первинне використання приладу має бути тестовим і спрямованим на очищення мультиварки від сторонніх запахів — для цього досить прокип’ятити в ній воду, після чого ретельно промити клапан і внутрішню каструлю;
 • у процесі подальшого користування необхідно ставитися з обережністю до покриття каструлі — воно має противопригарный шар, тому застосовувати при приготуванні їжі прилади, які можуть його пошкодити не можна;
 • при митті потрібно використовувати тільки рідкі миючі засоби і м’яку губку.

ДОВІДКА! Прилад має з боку корпусу резервуар для збору конденсату. Його необхідно знімати і мити після кожного приготування їжі.

Можна відкривати кришку мультиварки в процесі готування

Однозначної рекомендації можна тримати кришку закритій при використанні приладу або допустимо відкривати її, немає. Багато що залежить від страви, що готується. Таким чином, багато хто при режимі «Смаження» кришку взагалі не закривають, а от в момент приготування плову кришку скороварки відкривати не рекомендується — порушується температурний баланс.

Тому же принципом кришку не відкривають і при режимі «Випічки», нібито це впливає на «поведінку» тесту і погіршує смакові якості готової випічки. При приготуванні рідких страв в режимі «Варіння або гасіння овочів великої ролі відкритий прилад або закритий, не грає. Враховуючи, що відкриття кришки в момент приготування їжі ніяким чином не погіршує технічні якості і не позначається на терміні експлуатації, то відповідь на це питання не є критичним. Кожен користувач робить так, як вважає за потрібне.

Корисні поради використання

Гумовий обід всередині і герметична кришка зовні є термосом. Якщо тепле молоко з додаванням закваски залишити всередині мультиварки до ранку, то вийде дивовижного смаку кефір. При використанні топленого молока з закваскою вийде ряжанка з насиченим смаком. Використовуючи режим «Гасіння» за півтори години можна закип’ятити молоко, при цьому воно не «тікає». І якщо на цьому ж режимі залишити молоко ще на шість годин, то вийде топлене молоко. Режим «Випічки» прекрасно підходить для смаження з рум’яною скоринкою м’яса і риби.

ВАЖЛИВО! Мультиварка має функцію підтримання тепла. Зручність в тому, що страва спершу готується і самостійно перемикається режим на теплоподдержание. Цю особливість можна використовувати для приготування сніданку з вечора або отримання гарячої трапези з ранку — як варіант, каші.

Режим «Підігрів» допоможе отримати смачний, корисний і екологічно чистий домашній йогурт лише за дванадцять годин. При використанні режиму «Випічка» часті випадки, коли пиріг прилипає або підгорає до внутрішньої чаші. У першому випадку вирішити проблему допоможе змазування стінок жирним продуктом (масло, маргарин) і кладка на дно пекарної папери. У другому випадку причиною є неправильно вибраний часовий режим. Його необхідно виставити вручну. Так само обидва ці питання можна вирішити радикально – придбати модель з керамічної чашею або придбати її окремо. Використовувати цей кухонний агрегат можна і таким незвичайним способом як зволожувач повітря. Для цього потрібно відкрити прилад і перенести в потрібне приміщенні і потім включити кип’ятіння води.