Можна вішати ікони над ліжком: де розміщувати ікони, є заборони, які ікони, можна вішати в спальні.

Можна вішати ікони над ліжком: де розміщувати ікони, є заборони, які ікони, можна вішати в спальні.При розміщенні православних ікон багато хто, напевно, задаються питанням: де їх слід вішати правильно? Є у церкві якісь чіткі правила стосовно цього питання? Не буде неповагою повісити їх на кухні, біля вхідних дверей? Чи можна ставити на полиці?

Де вішати ікони: чи можна розміщувати в спальні

Зміст статті

 • Де вішати ікони: чи можна розміщувати в спальні
  • Є заборони
 • Місця, не придатні для ікон
 • Ікона над ліжком: добре чи погано
 • Які ікони вішати в спальні

Можна вішати ікони над ліжком: де розміщувати ікони, є заборони, які ікони, можна вішати в спальні.Існує ряд рекомендацій, де краще вішати ікону. Їх дасть вам будь-який священнослужитель і звичайний парафіянин, періодично відвідує храм. Отже, уявімо: ми переступили поріг оселі. Де у доброго християнина, по ідеї, можна побачити ікони? Наприклад:

 • Спочатку біля входу. Важливо, щоб ікона була в зоні досяжності. Тобто не дуже високо. Так як належить образу утримувати в чистоті. Над дверима або навпаки — не принципово.
 • На кухні ікона також доречна. Адже віруючі моляться перед їжею, а промовляючи молитву, ми машинально шукаємо очима лице, до якого звертаємося.
 • У спальні вона теж цілком доречна. Адже Люди читають молитви перед сном. І хрестяться на свої ікони.
 • ВАЖЛИВО! Червоний кут в міських квартирах і приватному секторі повинен був би дивитися на схід. Але насправді орієнтуватися треба на зручність. Планування нинішніх квартир відрізняється від внутрішнього устрою сільських хат в минулі століття. Якщо на східній стороні проходить труба гарячого опалення, то збереження старовинної цінного раритету під загрозою. Хіба можна таке допустити?

  Є заборони

  Можна вішати ікони над ліжком: де розміщувати ікони, є заборони, які ікони, можна вішати в спальні.Православна віра досить демократична. У ній немає жорстких канонів у плані побутових моментів. Світ навколо постійно змінюється. Ми не занурюємося в атмосферу релігійного фанатизму, входячи в церкву. Навпаки, завжди знаходимо розуміння і отримуємо роз’яснення тих явищ, які приводять нас у глухий кут від недоліку знань у сфері божественного вчення.

  На молитву стають обличчям на схід. Тому зробити червоний кут рекомендується на східній стороні. Але це по можливості! Конкретного правила немає. Як і немає чітких обмежень: де можна робити свій особистий іконостас.

  Місця, не придатні для ікон

  Єдине, що скаже будь-батюшка про створення будинкового храму:

  • недоречно виглядають ікони на книжкових полицях з літературою світського характеру;
  • на столиках з косметикою;
  • поруч з фотографіями домочадців — цим ви як би уравниваете себе зі святими;
  • дуже вульгарно виглядає, якщо їх оточенням стають картини і постери;
  • не можна залишати зображення святих поруч з брудом, нечистотами, в антисанітарії — це прояв неповаги.

  ВАЖЛИВО! В будь-якій кімнаті до ікон повинен бути вільний доступ, щоб усі, хто хоче, могли молитися одночасно. Тому простір навпроти або біля них повинно бути вільно.

  Ікона над ліжком: добре чи погано

  Можна вішати ікони над ліжком: де розміщувати ікони, є заборони, які ікони, можна вішати в спальні.Дане питання не передбачає розміщення їх над яким би то не було спальним місцем. Наприклад, над дитячим ліжечком часто можна побачити на стіні хрест. Або святого покровителя малюка.

  Якщо говорити відкритим текстом, то суть в наступному: не гріх поміщати божий лик над постіллю? Адже на ній чоловік з дружиною займаються любов’ю. Можливо, варто на ніч завішувати образ? Церковнослужителі дуже просто пояснюють цей аспект: покривати образу сенсу немає. Адже Бог все бачить. А інтимна близькість між подружжям за церковними канонами не є гріхом. Недарма сказано: «Плодіться і розмножуйтеся!»

  Господь благословляє усі багатодітні сім’ї. Це щастя, якщо дружина і чоловік люблять один одного. До цього прагне привести нас духовне вчення. У тих, хто має Бога в душі, у родинах панує спокій, взаєморозуміння, повага. Одним словом: любов. Так що в зображенні Господа, що знаходиться над ліжком, нічого ганебного немає.

  Які ікони вішати в спальні

  У спальні, як і в будь-якій кімнаті, можна вішати зображення будь-якого святого або декількох, робити іконостас. Кожен вибирає сам, чий лик хоче бачити перед сном і кому говорити останні слова минає дня. Найчастіше можна зустріти лик Богоматері. Він є найсильнішим оберегом.

  Найкраще, мабуть, коли твій сон охороняє праведник з таким же ім’ям, яке ти отримав при хрещенні.