Мультиварка дозволяє випікати смачні та корисні страви, зберігаючи максимальну кількість вітамінів в продуктах. Щоб їжа виходила ще більш соковитою і ніжною, її можна готувати з використанням харчової фольги. При цьому важливо знати, як правильно нею користуватися, щоб кулінарні експерименти не закінчилися поломкою кухонного приладу.

Чи можна використовувати в мультиварці фольгу

Зміст статті

 • Чи можна використовувати в мультиварці фольгу
 • Правила запікання в мультиварці у фользі
 • Що врахувати при виборі фольги

Процес готування в чашу мультиварки відбувається за рахунок поступового нагрівання продуктів протягом встановленого часу, при цьому змінюється тільки температура внутрішньої ємності. Оскільки для цього не використовується мікрохвильового випромінювання, то використовувати харчову фольгу в мультиварці допустимо. При правильному застосуванні вона дозволяє зробити процес приготування їжі простіше і швидше.

Використання фольги в мультиварці має наступні переваги:

 • рівномірне приготування без пригорання;
 • збереження соковитості їжі;
 • економія часу на миття чаші;
 • можливість готування без додавання олії.

Їжа, запечена в такому вигляді, виходить менш калорійною і більш корисною. Такі страви можуть використовуватися в дієтичному і дитячому харчуванні. Сік з продуктів не випливає, а залишається всередині. За рахунок цього у страві зберігається більша кількість вітамінів та поживних речовин. Якщо запікати на мультиварці з використанням фольги, то практично не залишається слідів продуктів і внутрішню поверхню чаші можна легко очистити без застосування додаткових засобів для чищення.

Перед тим як використовувати фольгу в мультиварці, необхідно прочитати інструкцію до приладу. Оскільки алюміній – метал, в деяких моделях його застосування забороняється у зв’язку з можливим виникненням електричного тріска. Це може призвести до виходу мультиварки з ладу.

ВАЖЛИВО! У деяких моделях мультиварок застосування алюмінієвих плівок забороняється, тому що цей матеріал може наэлектризоваться при зіткненні з поверхнею чаші і викликати поломку приладу.

Якщо виробник у технічному паспорті не забороняє застосування металевих матеріалів, то користуватися фольгою дозволяється, дотримуючись відповідних заходів безпеки по роботі з приладом.

Варто відзначити, що в дорогих моделях їжа рівномірно прогрівається і без використання додаткових матеріалів, однак фольга дозволяє не тільки зберігати тепло, але і зробити процес готування більш зручним.

Правила запікання в мультиварці у фользі

Процес приготування у фользі включає наступні етапи:

 • Підготовлені інгредієнти.
 • Все складається в заздалегідь відрізаний шматок матеріалу.
 • Загорнуті продукти акуратно поміщають на дно мультиварки.
 • Страви готуються на режимі «випічка».
 • Самим зручним способом складання інгредієнтів є згортання у формі пакета. Для цього необхідно скласти стрічку навпіл, викласти в центр всі продукти, потім загнути краї, щоб зберегти сік страви не витік назовні. Деякі рецепти передбачають залишення невеликого отвору для виходу зайвої пари, щоб розігріта начинка не вибухнула і не порвала оболонку.

  ВАЖЛИВО! Неакуратне використання допоміжних матеріалів може призвести до пошкодження поверхні чаші або пригоранню матеріалу до дна ємності.

  Рекомендується дотримувати наступні правила запікання у фользі:

 • Продукти закриваються блискучою стороною листа, при цьому його гладка частина залишається зовні.
 • Якщо стрічка прилипає до дна, слід змастити поверхню чаші невеликою кількістю рослинного масла. Також це допоможе уникнути можливої електризації при зіткненні з чашею.
 • Фольга може використовуватися як підкладковий матеріал для випічки тортів і пирогів. Перед її укладанням мультиварку краще трохи прогріти. Тепло дозволить плівці щільніше прилягати до поверхні.
 • Що врахувати при виборі фольги

  Для використання в мультиварці найбільше підходить тонка міцна фольга. Товстий і твердий матеріал може подряпати тефлонове покриття внутрішньої чаші, а неякісна дешева плівка порветься при загвинчуванні продуктів.

  Хороша алюмінієва фольга не повинна рватися при згинанні, її можна зім’яти і розгорнути кілька разів. На упаковці зазвичай вказується призначення матеріалу. Для приготування продуктів слід використовувати ту, яка має позначку «харчова». Такий алюміній не буде шкідливим при нагріванні і не вступить в реакцію з їжею.

  Варто відзначити, що така плівка не підходить для тривалого зберігання жирних продуктів — з часом алюміній починає окислюватися і знаходяться в ній продукти не можна буде вживати в їжу. Тому його краще використовувати тільки для готування або тимчасового збереження тепла.

  Правильне використання фольги в мультиварці дозволяє значно спростити процес приготування. З її допомогою можливо зберегти тепло та забезпечити рівномірний розподіл температури по всім продуктам. Якщо дотримуватися всі перераховані рекомендації, таким способом можна створити незвичайні і ароматні страви.