У всьому світі складно знайти будинок, в якому не буде присутній прасувальна дошка. Немає єдиних стандартів створення конструкції прасувальної дошки. Вона може бути абсолютно простий, а може містити в собі ряд деталей, які можуть бути зрозумілі обивателю, а можуть залишати питання про рід свого призначення.

Навіщо на прасувальній дошці антена

Зміст статті

  • Навіщо на прасувальній дошці антена
  • Яку функцію виконує антена на прасувальній дошці
  • Як користуватися антеною на прасувальній дошці
  • Чим можна замінити тримач

Конструкція переносний прасувальної дошки являє собою розкладний механізм з плоскою дошкою, на якій відбувається процес прасування. Дана дошка повинна бути обтягнута м’якою непригораемой тканиною. А сама конструкція не повинна згодом піддаватися корозії під дією вологи, виділюваної праскою по час прасування. Цих параметрів досить для створення найпростішої конструкції прасувальної дошки. Додатково вона може бути обладнана металевою підставкою під праску, полицями для білизни, ніжки можуть бути виконані у формі сходи-драбини і т. д. Одним з найбільш незрозумілих предметів на прасувальній дошці є антена.

Яку функцію виконує антена на прасувальній дошці

Пристосування у вигляді антени на прасувальній дошці являє собою не що інше, як утримувач для кабельного проводу праски, який підключається до мережі. Такий держатель розташовується в області підставки, на якій під час прасування розміщується гарячий електричний прилад.

Важливо! Дане пристосування потрібно для допомоги людині, яка гладить білизна, контролювати переміщення проводу під час прасування.

Зміст власника полягає в тому, щоб гаряча поверхня праски під час дії по розгладженню тканини не наїхала на кабель. Небезпека полягає в тому, що високі температури можуть згубно позначитися на проводах, що перебувають під тканинній або пластиковою поверхнею шнура. Періодичне вплив гарячої поверхні праски на кабель може значно зменшити термін експлуатації електричного приладу. Крім того, у разі замикання електрики, це може бути небезпечно для життя і здоров’я людини, який в цей момент буде тримати праска в своїх руках, не дотримуючись правил безпеки.

Увага! Значно убезпечити себе від електричного удару людина може за допомогою знаходження в момент прасування на гумовому килимку або якщо буде взутий у гумові капці. Гума є заземлювачем струму, який зможе вийти з людини під час нещасного випадку.

Крім того, тримач шнура здатний полегшити і сам процес прасування білизни. Це обумовлено тим, що незафіксованих шнур може чіпляти тканину за допомогою тертя про неї, що може призвести до замятию її, а у випадках з ніжними натуральними тканинами порвати їх.

Якщо розетка для підключення праски знаходиться вище рівня прасувальної дошки, то є сенс скористатися тримачем для проводу, щоб не відбувався залом кабелю біля основи праски. Кріплення між проводом і самим праскою досить міцне, але неправильна експлуатація може вирвати дроти з коренем. У такому разі праска буде необхідно віддати в ремонт, хоча часто такий ремонт коштує дорожче покупки деяких моделей самого електричного приладу.

Нарешті, завдяки фіксатору для проводу, зникає ймовірність того, що людина під час прасування зможе зачепитися і затнутися про сам кабель. Це обумовлено тим, що провід держателем відводить убік.

Як користуватися антеною на прасувальній дошці

Антена кріпиться з далекої сторони дошки від людини. Фіксатор виглядає найчастіше у вигляді прямої дроту, яка донизу перетворюється в спіраль і кріпиться до підставки під праску. Зверху держателя розміщена прищіпка для проводу. Антена виконана з нержавіючого матеріалу, міцного за своїми характеристиками, але здатного набувати вигнуті форми, що посилюється також спіралеподібної основою. Місце кріплення дроту виконано з пластикового матеріалу, має діаметр звичайного дроту.

Перед початком прасування тканини людині слід помістити шнур в утримувачі. Цей маневр сприяє верхньої подачі дроту, що забезпечує виконання безпечної та якісної прасування тканини. Слід залишити необхідну кількість проводу у вільному стані, якого не буде надто багато, але й не потребує від людини постійно смикати шнур. Треба враховувати, що фіксатор для кабелю досить гнучкий і пружинист, що збільшує амплітуду кожної дії.

Чим можна замінити тримач

При купівлі прасувальної дошки можна помітити, що тримач для проводу не завжди входить в комплектацію. В такому випадку можна купити фіксатор кабелю окремо в тому ж магазині, або замовити через Інтернет.

Цікаво! Окремо куплені власники хороші тим, що мають універсальне кріплення до дошки, що дозволить при необхідності брати його з собою в поїздки або застосовувати на щойно купленій прасувальної дошки.

В іншому варіанті, щоб дотримати всі описані вище функції можна скористатися пристосуванням, яке на шурупи підвішується до бетонної стіни або дерев’яній стінці шафи. Цей пристрій являє собою тримач як шнура, так і самого праски. Особливо актуально дане пристосування в ситуаціях зі стаціонарними прасувальними дошками, а також виконаними з дерева. Розміри даного фіксатора відповідають розміру гарячої площі праски.

В іншому варіанті можна придбати окремо прищіпку для проводу електричного приладу, якщо вона не входить в комплектацію спочатку. Вона являє собою міцний пластиковий зажим, з допомогою якого шнур праски можна згорнути по спіралі і зробити кріплення. Так штучно скоротиться розмір проводу, довжина його стане безпечною і зручною у використанні.

Таким чином, стає зрозумілою вся необхідність тримача для проводу. За відгуками покупців, ті, хто одного разу спробував гладити тканина з фіксатором дроти, в ситуаціях без тримача відчували незручність.