Підключення терморегулятора до котла: схема підключення

Підключення терморегулятора до котла: схема підключенняНайпоширеніший джерело тепла в сучасному приватному будинку (якщо не враховувати прихильників традицій та романтики, що віддають перевагу російській печі або каміна) — котел опалення. Більшість сучасних котлів працюють від електромережі або використовують газове паливо; менш популярні твердопаливні та інші моделі.

Підключення терморегулятора до котла

Зміст статті

 • Підключення терморегулятора до котла
 • Як правильно підключити терморегулятор до котла
  • Схема підключення
  • Налаштування терморегулятора після підключення
 • Підключення терморегулятора з термостатом

Звичайний котел опалення, умовно кажучи, в базовій комплектації, працює в ручному режимі. На опалювальному приладі є регулятор температури, яка залишається незмінною до моменту перемикання. Сам пристрій на зміну температури в приміщенні ніяк не реагує. Якщо в денний час, перебуваючи в будинку, це не здається великою проблемою підійти і повернути регулятор не складе праці, то різке нічний похолодання, як і зниження температури під час відсутності господаря, може виявитися неприємним сюрпризом.

Уникнути подібних неприємностей допомагає терморегулятор. Це пристрій, який здатний в автоматичному режимі відслідковувати температуру приміщення і підтримувати її на заданому рівні. Найбільш просте рішення — придбати термостат в комплекті з котлом. Виробники часто пропонують такі набори, їхня перевага полягає у відсутності труднощі з підключенням. Але що робити у випадку, коли новий терморегулятор було вирішено підключити до вже наявного котла?Підключення терморегулятора до котла: схема підключення

Як правильно підключити терморегулятор до котла

Необхідно визначитися з різновидом пристрою. Воно може бути механічним або електронним — як правило, для газових і електричних котлів відповідно.

Схема підключення

 • Механічний терморегулятор не вимагає підключення до мережі живлення — принцип його роботи заснований на підключенні і розмиканні електричних ланцюгів. Момент комутації визначає вибране значення температури. Управляє процесом рух мембрани, яка реагує на тепло. Схема підключення в загальному вигляді буде виглядати так:Підключення терморегулятора до котла: схема підключення
 • Важливо! Щоб установка приладу не стала захоплюючою головоломкою в повільно захололому приміщенні, слід відшукати інструкцію з підключення конкретної моделі терморегулятора — в інструкції до нього, на зворотній стороні кришки або на тематичних ресурсах.

 • Електронний терморегулятор більш точний — зміни температури датчик відстежує, точність якого значно вище, ніж у механічних пристроїв. Більше того, навіть у недорогих моделей зустрічається розширений набір функцій, наприклад, прив’язка певного температурного режиму до часу доби. В силу того, що прилад підключається до загальної мережі, використовується двопровідної кабель. Приблизна схема наступна:Підключення терморегулятора до котла: схема підключення
 • Важливо! У правильному технічному паспорті котла опалення зазвичай вказана вся необхідна інформація про підключення додаткового обладнання, у вигляді покрокових інструкцій та наочних схем. Ознайомлення може значно полегшити завдання.

  Налаштування терморегулятора після підключення

  Після успішного підключення залишається лише налаштувати прилад. На просунутих моделях розташований програматор, з допомогою якого і відбувається налаштування. Регулюватися можуть:

  • температура нагріву і охолодження (кондиціонування);
  • затримка реагування датчика на зміну температури (в нагоді при проветриваниях і частих протягах);
  • чутливість приладу;
  • установка двох і більше температурних режимів.

  Можливість тонкої настройки значень оптимального і економічного температурного режиму має далеко не останнє значення. Прилад автоматично переходить в економний режим (зниження температури до заданого можливого порога) економить електроенергію — у великих кількостях. Деякі моделі відрізняються великою різницею в енергоспоживанні навіть при мінімальній різниці значень.Підключення терморегулятора до котла: схема підключення

  Підключення терморегулятора з термостатом

  Багато моделей сучасних терморегуляторів являють собою комплект з блоку керування і кімнатного термостата. Термостат — пристрій для дистанційного керування опалювальним приладом, розміщується в будь-якому зручному місці. Вибір температури передається на блок управління, підключений безпосередньо до котла. З підключенням простого терморегулятора питань залишатися не повинно; що потрібно знати про встановлення кімнатного термостата?

  Насамперед необхідно вибрати не сам прилад, а місце для його установки. Воно повинно розташовуватися:

  • на достатній висоті від підлоги — близько півтора метрів. Справа тут не в зручності, а у фізиці — датчики низкорасположенное терморегулятора будуть вловлювати тепло нагрітого підлоги і виставляти занижену температуру;
  • на відстані від можливих джерел тепла, будь то сонячне світло, обігрівачі або плити. Логіка та ж сама;
  • на внутрішній стіні приміщення, де досить відкритого простору — і знову не з міркувань комфортного керування приладом. Для коректної роботи приладу повинен бути доступ до потоку повітря — циркуляція дає можливість оцінити зміну температури і скорегувати роботу котла. Термостат, прикритий шторою з міркувань естетичності, очікуваного результату не принесе.Підключення терморегулятора до котла: схема підключення

  Метод з’єднання термостата з блоком може бути провідним і безпровідним. Перші відрізняються доступною ціною та відсутністю проблем з сигналом; бездротові коштують дорожче, але позбавляють від необхідності прокладати черговий кабель.

  Важливо! Варто ретельно зважити рішення про придбання провідного пристрою. Підключення нового проводу поверх зробленого ремонту може змусити передумати в самий невідповідний момент.

  Плюсом приладу з термостатом є розширений функціонал. Установка сучасних моделей роботи цілком порівнянна із звичайним терморегулятором, але в підсумку дає більше плюсів:

  • настроювані температурні режими;
  • наочний інтерфейс з відображенням дати та часу;
  • мінімальна кількість включень котла;
  • максимально тонка калібрування роботи датчиків;
  • висока надійність.

  Головне — термостат позбавляє від необхідності регулювати роботу котла, дозволяє настроювати прилад дистанційно і істотно знижує суму, зазначену в рахунках для оплати електроенергії.

  Правильний підхід до вибору терморегулятора дозволить остаточно забути про проблему опалення будинку.