Після сплячого режиму не включається монітор: як вирішити проблему з монітором після виходу з режиму «сну».

Після сплячого режиму не включається монітор: як вирішити проблему з монітором після виходу з режиму «сну».Як правило, ігрові консолі практично не доставляють будь-яких технічних проблем. Вони не зависають, не видають синього екрану смерті». Персональні комп’ютери від такого не застраховані. Раптові перезавантаження, вильоти та інші неприємності трапляються у користувачів досить часто.

Чому не включається монітор після «сплячого» режиму

Зміст статті

 • Чому не включається монітор після «сплячого» режиму
 • Як вирішити проблему з монітором після виходу з режиму «сну»
 • Чому виникають проблеми з ПК

Зазвичай при виникненні такої проблеми, користувач в першу чергу думає, що допустив якусь помилку, яка призвела до виходу системного блоку або якоїсь його частини з ладу. Чи стався збій в роботі монітора або відеокарти. Другий варіант досить поширений, однак існують і інші причини, чому монітор не включається після виходу з режиму очікування. До них можна віднести наступні можливі варіанти:

 • відеокарта неправильно підключити до материнської плати;
 • некоректно працюють драйвера;
 • сталася поломка монітора або відеокарти;
 • налаштування BIOS була неправильно проведена;
 • застаріла версія прошивки операційної системи;
 • були пошкоджені файли системи;
 • режими «сон» і гібернація не працюють.

Після сплячого режиму не включається монітор: як вирішити проблему з монітором після виходу з режиму «сну».

Крім перерахованих причин, до таких наслідків можуть призвести різні шкідливі програми — віруси. Деякі з них впливають на монітор за допомогою драйверів. Наприклад, якщо вся надходить енергія концентрується на одній точці дисплея, то пристрій може вийти з ладу.

Як вирішити проблему з монітором після виходу з режиму «сну»

Насамперед необхідно перевірити цілі проводу пристрою і правильність підключення відеокарти до материнської плати. Також працездатність монітора можна перевірити, підключивши його до іншого системного блоку. Якщо нічого з перерахованого не дозволило встановити причину, чому монітор не виходить зі сну, то необхідно примусово вимкнути системний блок і перезавантажити його.

Після сплячого режиму не включається монітор: як вирішити проблему з монітором після виходу з режиму «сну».

УВАГА! При відключенні живлення, режим скидається.

Наступним кроком стане перевірка відеокарти. Зробити це можна, скориставшись спеціальними програмами. Вони показують наявність всіх несправностей адаптера. Це може бути нестача електроживлення або перегрів відеокарти. Однак, найчастіше проблема виникає із-за неправильно встановлених драйверів графічного адаптера. В такому випадку, їх необхідно видалити і перевстановити, завантаживши з офіційного веб-сайту фірми-виробника відеокарти. Також бажано оновити всі наявні драйвера, використовуючи спеціальні офіційні програми.

Якщо при перевірці відеокарти не виявлено жодних проблем, то необхідно перевірити BIOS.

Для цього необхідно увійти до нього, використовуючи спеціальне поєднання клавіш. Шукати необхідно вкладку Advanced і в ній пункт Power Off Energy Saving, Якщо цей пункт вимкнено, його необхідно включити і по можливості поставити збалансований режим харчування. Також на те, що монітор не включається, може впливати застаріла прошивка BIOS. В такому разі на зовнішнє записуючий пристрій необхідно записати оновлену версію і оновити BIOS вручну, через пункт «Оновлення».

Після сплячого режиму не включається монітор: як вирішити проблему з монітором після виходу з режиму «сну».

Якщо для режиму «сну» використовується гібернація, її слід вимкнути. Для цього потрібно запустити командний рядок від імені адміністратора. Після чого ввести — «powercfg — h off». Якщо в команді замінити «off» на «on», то активується режим глибокого сну, а режим звичайного сну буде вимкнений.

УВАГА! Щоб не допустити повторення ситуації необхідно оновити всі драйвери на пристрої і вимкнути «Перехід в сплячий режим» в налаштуваннях живлення системного блоку.

Також бажано поставити режим очікування у вигляді сну, який має кілька плюсів:

 • при раптовому вимиканні електроенергії, всі дані зберігаються;
 • завантаження комп’ютера відбувається досить швидко.

При використанні даного режиму не виникає жодних проблем, які можуть з’явитися при режимі «Сон».

Чому виникають проблеми з ПК

З-за того, що системні блоки мають величезну кількість різних варіантів конфігурацій, причин поломок також багато. На це впливають і неліцензійні версії операційної системи, і невстановлена антивірусна програма, а також неправильно працюють або застарілі драйвери, різний і найчастіше піратський софт. Все це в сукупності або окремо призводить до порушення роботи системного блоку, в тому числі і до того, що монітор не включається після режиму «Сон».