Поздовжній маятник в ліжечку це як: особливості механізму, потрібен він в дитячому ліжечку.

Поздовжній маятник в ліжечку це як: особливості механізму, потрібен він в дитячому ліжечку.Вирішивши купити ліжко з маятником, батьки задаються питанням, який механізм краще, зручніше і, головне, безпечніше для дитини? Останнім часом меблі з поздовжнім заколисуванням набуває все більшу популярність. Адже педіатри вважають, що такий варіант більше підходить дитині.

Особливості та переваги ліжечка з поздовжнім маятником

Зміст статті

 • Особливості та переваги ліжечка з поздовжнім маятником
 • Які ще види маятників існують
 • Потрібен маятник в дитячому ліжечку
 • Ліжечко з яким маятником краще вибрати

Поздовжній маятник в ліжечку це як: особливості механізму, потрібен він в дитячому ліжечку.Такий механізм дозволяє здійснювати рухи вперед-назад. Він працює за рахунок спеціальних підшипників, які забезпечують плавні коливання. Амплітуда залежить від прикладеної сили.

Нижня частина меблів під час заколисування залишається нерухомою. Це робить її більш стійкою в порівнянні з іншими моделями, зокрема, «колесом-гойдалкою».

УВАГА! Основна перевага поздовжнього механізму – максимальна схожість з заколисуванням на руках матері. Малюк швидко заспокоюється і засинає.

Плюсами такої меблів є:

 • Легкість. Мамі зручніше розгойдувати малюка, ніж у ліжку з поперечним маятником.
 • Швидке засинання. Це підтверджено численними відгуками батьків, які випробували поздовжнє заколисування на практиці.
 • Безпека. Педіатри радять купувати колиски з поздовжнім хитанням, так як вони не сильно впливають на нерозвинений вестибулярний апарат новонародженого, на відміну від поперечного.
 • Недоліки теж існують — для встановлення меблів необхідні просторі приміщення. Адже потрібно залишати місце біля стіни, щоб ліжечко правильно працювала. Крім того, поздовжній механізм коштує дорожче поперечного.

  ВАЖЛИВО! Щоб підростаюча дитина не розгойдував маятник самостійно, рекомендується купувати механізм з фіксацією.

  Які ще види маятників існують

  Виробники дитячих меблів, крім поздовжнього механізму, роблять ліжечка з маятником:

 • Поперечним. Розгойдуються по ширині, тобто вліво вправо. Найбільш популярні, так як підходять для компактних квартир, де кожен сантиметр використовується з користю.Поздовжній маятник в ліжечку це як: особливості механізму, потрібен він в дитячому ліжечку.
 • Універсальним (поздовжньо-поперечним). Хороші тим, що дозволяють швидко перенастроювати один вид гойдання на інший. Зручно, коли потрібно переставити ліжко з одного місця на інше. Але на такі моделі доведеться розщедритися.
 • Автоматичним. Меблі оснащений електронним блоком управління. Зазвичай передбачається 3 режими роботи: автоматичне закачування, вибір амплітуди і запуск механізму при пробудженні малюка. Ліжка з автоматичним заколисуванням сьогодні зустрінеш нечасто, а коштують вони дуже дорого.
 • Електричним. Це спеціальне пристосування, яке встановлюється на дитяче ліжечко з маятником, і дозволяє йому працювати автоматично.
 • Потрібен маятник в дитячому ліжечку

  Однозначної відповіді бути не може так як вибір залежить від уподобань батьків і особливостей дитини:

  • якщо малюк добре засинає без заколисувань, то маятник йому не потрібен;
  • якщо дитина неспокійний, не засинає без заколисувань, краще купувати ліжко з маятником.

  Поздовжній маятник в ліжечку це як: особливості механізму, потрібен він в дитячому ліжечку.Деякі лікарі виявляють побоювання з приводу дитячих ліжок з механізмом заколисування. Справа в тому, що у маленьких дітей слабкий вестибулярний апарат, тому інтенсивні заколисування можуть викликати запаморочення і навіть нудоту.

  Наукою ці припущення не підтверджені. Зате більшість батьків зазначили, що помірне погойдування благотворно впливає на якість сну дитини і його психологічному стані.

  ДОВІДКА! Дитина, звикла до засипання тільки з погойдуваннями, потім буде важче адаптуватися до звичайного сну.

  Так як думки педіатрів щодо необхідності маятників різняться, вибір повністю залежить від батьків. Головне, щоб сон малюка був безтурботним і спокійним.

  Ліжечко з яким маятником краще вибрати

  Який вид заколисування вибрати – питання індивідуальне. Потрібно звернути увагу на наступні моменти:

 • Розташування. Якщо меблі буде стояти біля стіни, підійде поздовжній механізм. Вночі її зручно підсунути боком до спального місця батьків, щоб похитувати дитини, коли він прокидається.
 • Користь для дитини і безпека. Поздовжнє заколисування вважається менш шкідливим для вестибулярного апарату.
 • Ціна. Ліжка з поперечним заколисуванням коштують дешевше, до того ж вони більше підходять для невеликих кімнат.
 • Функціональність. Якщо розглядати можливість, що ліжечко доведеться переставляти з місця на місце, краще вибрати з універсальним механізмом.
 • Автономність. Поперечний маятник може розгойдуватися не тільки тоді, коли його качають, а також під час перевертань дитини з боку на бік (це стосується дітей старше трьох місяців). Таким чином, виходить, що малюк сам себе заколисує під час сну.
 • Загалом лікарі вважають, що краще взагалі відмовитися від можливості заколисування малюка. Але це стосується лише тих дітей, які добре засинають. Якщо ж малюк плаче, хвилюється, вимагає маминих ручок, краще всього купувати меблі з маятником.