Продається лінолеум: погонними метрами або квадратними, як правильно розрахувати

Продається лінолеум: погонними метрами або квадратними, як правильно розрахуватиЛінолеум – це слово міцно увійшло в лексикон сучасної людини. Незважаючи на безліч нових підлогових покриттів, він залишається в числі фаворитів оздоблювальних матеріалів.
Цікаво, що це поняття з’явилося в далекому 1672 році, коли для приховування підлог почали застосовувати промаслене полотно. Воно протрималося в інтер’єрі до 1863 року, коли разом із зміною технологій з’явився термін «лінолеум», утворений поєднаннями слів «linum» — льон і «oleum» — масло. Спочатку його робили з натуральних матеріалів – деревні борошно і смола і льняне масло.

З тих пір багато що змінилося, лінолеум стали виготовляти з штучних компонентів — поліхлорвінілу. Досі вважається, що це покриття – виключно хімічне з’єднання. Проте останнім часом таке обрамлення статі стало виконуватися з природних матеріалів – деревне борошно, смола, лляне масло, порошок вапняковий. Для основи застосовують джутову тканину. Цей вид володіє всіма перевагами штучного покриття, але є більш екологічним матеріалом.

Лінолеум ділять на промисловий, напівкомерційний і побутової. Вони відрізняються різною стійкістю до стирання (побутової самий неміцний, але протримається все одно дуже довго. Це добре помітно по квартирах споруди 50-70 років, де таке покриття досі лежить практично як новий).

Завдяки відмінним властивостям матеріалу – міцність, довговічність, простота укладання і легкість догляду – він до сих пір застосовується на підлогах квартир і офісів.

Продається лінолеум

Зміст статті

  • Продається лінолеум
  • Як правильно розрахувати лінолеум при покупці.

Займатися ремонтом в наші дні не тільки просто, але й цікаво. Завдяки величезним різновидів оздоблювальних матеріалів, а також їх квітів і малюнків, перетворення квартири перетворюється на захоплююче заняття.

Продається лінолеум: погонними метрами або квадратними, як правильно розрахувати Головне – звернути увагу не тільки на майбутній стиль приміщення, але і правильно підібрати потрібну кількість обробки в залежності від площі поверхні і розмірів матеріалу. Особливо це стосується лінолеуму, так як він продається як в погонних, так і в квадратних метрах. Це обов’язково треба уточнити в магазині перед початком розрахунків. Така інформація повинна бути розміщена на цінниках, але при виникненні сумнівів краще звернутися до продавця або консультанта.

Чим відрізняються ці два види:

  • Погонний метр – метр у розумінні звичайних людей. При такому позначенні покупцеві відрізають шматок саме потрібної довжини, незважаючи на ширину виробу. Таким чином споживачеві простіше порахувати потрібну кількість.
  • Квадратний метр – це квадрат з розмірами 1 метр по кожній стороні.

Переклад квадратного метра в погонний і назад – процес загалом нескладний. Існують спеціальні калькулятори для подібних обчислень, але це можна зробити і на папері. Щоб отримати погонний метр або довжину необхідного шматка, необхідно площа приміщення розділити на ширину.

Як правильно розрахувати лінолеум при покупці.

Продається лінолеум: погонними метрами або квадратними, як правильно розрахуватиЗдавалося б, що розрахунок у квадратних метрах вести набагато простіше. Адже підлоги також вираховують в цих одиницях виміру. Це добре спрацює, якщо ширина кімнати не перевищує ширини підібраного лінолеуму. Якщо ширина більше, всі розрахунки необхідно проводити в погонних метрах.

Але тут є кілька тонкощів, коли продають необхідно врахувати при розрахунках:

  • Ширина рулону.

Полотно лінолеуму зазвичай має ширину від двох до трьох метрів, зустрічаються і п’ятиметрові, але це, швидше, виняток із правил. Якщо ширина або довжина кімнати підходить під обрану ширину рулону, залишається лише придбати потрібну довжину з урахуванням припусків. Це правило діє, якщо одиницею виміру є погонний метр.
Якщо матеріал вимірюється в квадратних метрах, то досить виміряти ширину кімнати і розділити її на ширину рулону. Таким чином дізнаються кількість смуг, які потрібні, щоб закрити підлогу. Помноживши довжину приміщення на отримане кількість смуг, округлених в більшу сторону, отримують необхідну кількість погонних метрів.

  • Вимірювання приміщень.

Не секрет, що розміри підлоги в наших будинках можуть «гуляти» навіть у прямокутному приміщенні. Для більш точних результатів необхідно зробити виміри хоча б по трьом точкам довжини і ширини приміщення. І при покупці покриття орієнтуватися на найбільше з отриманих чисел. Слід також врахувати, що лінолеум сяде з часом. Так що краще зробити невеликий запас матеріалу, ніж потім гарячково думати, як закрити дірку.

  • Багатокутник.

Простіше всього з нестандартними кімнатами порахувати метраж з самим великим відстаням. В цьому випадку залишаться надлишки, тому якщо покупець людина бережлива, то найкраще розбити таке приміщення на кілька прямокутників і скласти отримані розміри. Однак монтаж таких стиків потребує спеціальних знань. А якщо буде потрібно поєднання по малюнку, то простіше все ж викинути невикористані шматочки.

  • Підбір малюнка.

Якщо потрібно з’єднати кілька смуг з поєднанням малюнка, то необхідно вирахувати крок такого малюнка та додати його по довжині відрізу.
В особливо складних випадках можна всі обчислення проводити на плані кімнати і завжди керуватися приказкою «Сім разів відміряй, один – відріж». Це допоможе створити затишне приміщення і збереже нерви.