Розміри тенісного столу: стандартні і нестандартні

Настільний теніс є одним з найбільш привабливих і улюблених видів спорту в домашніх умовах. Досить часто в нього грають для підтримки спортивної форми в приватному будинку, на дачній ділянці, а також у дворах багатоквартирних будинків у великих містах.

Тому досить часто виникає питання: який стіл вибрати в тих чи інших умовах, а також якщо можливість побудувати його власними руками. В залежності від обраних умов приймається рішення щодо купівлі або будівництві того чи іншого столу. У цій статті розглянемо декілька варіантів тенісних виробів, які експлуатуються в різних умовах.

І від цього вибору буде залежати і їх розміри. Давайте подивимося, які існують варіанти?

Стандартні розміри тенісного столу

Зміст статті

 • Стандартні розміри тенісного столу
 • Нестандартні розміри столу для настільного тенісу
 • На які розміри варто орієнтуватися, виконуючи креслення для тенісного столу
 • Розміри дитячих міні-столів для тенісу

Розміри тенісного столу: стандартні і нестандартніОтже, давайте розглянемо основні стандартні розміри тенісного столу для настільного тенісу. Перше питання, на яке необхідно відповісти: де він буде використовуватися. Це можуть бути наступні варіанти:

 • Професійний тенісний стіл для тренування та організації тенісних турнірів, включаючи міжнародні. Олімпійський стандарт: 2740*1525 міліметрів. Висота стільниці становить 760 міліметрів, а її товщина сягає 28 мм. Відмітною його особливістю є вага. Професійний варіант може важити до 140 кілограм і переміщатися на коліщатках з підшипниками всередині. Такі зразки володіють високою якістю і надійністю. Виготовити його в домашніх умовах дуже складно. А вартість досить велика. Експлуатуються вони в закритих залах з хорошим мікрокліматом.
 • Вуличний або всепогодний стіл. Як правило, його розміри залишаються незмінними, як і в професійному варіанті, але змінюється товщина стільниці і його вага. Вони зазвичай важать до 70 кілограм, а товщина стільниці може досягати 19 мм. Так як такі стільниці знаходяться в несприятливих кліматичних умовах, то вони виготовляються із пластику, що не боїться вологи і алюмінієвого куточка. Також стільниця забарвлюється спеціальною фарбою, яка захищає його від сонячного ультрафіолетового випромінювання.
 • Тренувальний тенісний стіл для любителів. Зазвичай займає середнє положення між першими двома типами столів. Як правило, такі столи досить дешеві і розміщуються у закритих приміщеннях. Їх зазвичай нескладно виготовити самостійно.

 • Уажно пам’ятати! Розміри тенісного столу в основному залежать від його призначення.

  Нестандартні розміри столу для настільного тенісу

  Розміри тенісного столу: стандартні і нестандартніАле досить часто бувають ситуації, коли доводиться робити стільницю нестандартних розмірів. Причин цьому може бути декілька:

 • Невелике приміщення, в якому господар хотів би розмістити ігрове місце: тоді розміри стільниці зменшуються, але при цьому бажано зберігати її пропорції.
 • Дизайн приміщення вимагає столу не тільки інших розмірів, але іноді й інших форм. Сьогодні в світі можна знайти самі химерні форми стільниць.
 • Тенісна місце організується на іншому типі меблів, наприклад, кухонному або письмовому столах, при цьому розміри стільниці визначаються вже їх розмірами.
 • Економія матеріалу і мінімізація витрат. Необхідно виготовити стільницю з того що є, наприклад, плита OSB, і тоді розміри її істотно змінюються.
 • На які розміри варто орієнтуватися, виконуючи креслення для тенісного столу

  Розміри тенісного столу: стандартні і нестандартніПри виготовленні тенісного аксесуара власними руками спочатку необхідно скласти креслення, за яким у подальшому буде проводитися виготовлення деталей та його складання. Без такого креслення навряд чи вийде якісне ігрове місце. Крім цього, розміри його деталей багато в чому залежать від того, де він буде експлуатуватися.

  Так, якщо він буде стояти на вулиці, то торці плити краще закрити алюмінієвим профілем, який захистить його не тільки від кліматичних, але і від механічних впливів.

  При складанні спортивної меблів, купленої в магазині, важливо слідувати інструкціям, які визначені її виробником.

  Увага! При самостійному виготовленні важливо правильно вибрати матеріали і враховувати не тільки місце розташування ігрового поля, але і його стійкість до зовнішніх впливів. На сьогоднішній день модними є скляні стільниці. При цьому варто врахувати крихкість цього матеріалу.

  Для складання тенісної меблів зазвичай використовується стандартний набір інструментів. При використанні специфічних матеріалів, таких як скло, необхідно використовувати промислові потужності постачальників матеріалів, так як в домашніх умовах якісна обробка таких матеріалів неможлива.

  Розміри дитячих міні-столів для тенісу

  Розміри тенісного столу: стандартні і нестандартніДля дітей створюються спеціальні міні-стільниці. Існує варіант стандартного дитячої стільниці з розмірами 2440*1220, але часто буває, що використовується стандартна доросла стільниця з регульованою висотою, і по мірі росту дитини вона поступово «росте» разом з ним до стандартної висоти.

  Настільний теніс: прекрасний засіб для підтримки здоров’я сім’ї. Важливу роль в цьому відіграє ігрове поле, на якому буде відбуватися безпосередньо сама гра. Його можна купити в інтернет-магазині, замовити у виробника або виготовити самостійно. Як би це не було зроблено, важливо, щоб вийшло якісне виріб для гри в теніс.