Скільки повинен відлежатися лінолеум: як зробити, щоб він розправився швидше

Лінолеум є простим матеріалом для підлоги. Він не вимагає особливого догляду. Його укладання невибаглива, справляються навіть непідготовлені люди. У невеликих приміщеннях (до 20 кв. м.) його навіть не приклеюють, а кріплять за допомогою плінтуса. Але як у кожній справі, є певні нюанси. Вони елементарні, але недотримання в короткі терміни призведе виріб в непридатність, його зовнішній вигляд буде втрачено.

Скільки потрібно часу лінолеуму, щоб відлежатися

Зміст статті

 • Скільки потрібно часу лінолеуму, щоб відлежатися
 • За який час лінолеум розправиться на підлозі
 • Як зробити, щоб матеріал розправився швидше

Скільки повинен відлежатися лінолеум: як зробити, щоб він розправився швидшеЧас адаптації залежить від його характеристик: якість, скільки шарів передбачено і тип самого покриття. Поспішати не слід. Необхідно дати постояти пару діб в рулоні. Йому потрібно «звикнути» до рівня вологості і температурного режиму приміщення, де він пролежить багато років.

ВАЖЛИВО! На морозі матеріал стає крихким, тому його акуратно заносять у приміщення і ставлять в кут, не розгинаючи кути. Покриття при мінусових температурах втрачає гнучкість, і якщо потривожити, то потріскається і навіть лопне.

Скільки часу потрібно лінолеуму відлежатися? Після того як рулон постояв, можна починати первісну укладання. Для цього знімають заміри, вирізують необхідний шматок з запасом мінімум в 10 см по кожній стороні. Дати йому полежати не менше доби, іноді час очікування складає і дві доби, тому потрібно стежити за змінами зовнішніх характеристик. Бажано, забезпечити хорошу вентиляцію, щоб зникли всі сторонні виробничі запахи.

За який час лінолеум розправиться на підлозі

Скільки повинен відлежатися лінолеум: як зробити, щоб він розправився швидшеСкільки часу повинен відлежатися лінолеум? Якісний матеріал розпрямляється протягом 20 годин. Якщо ж навіть на третю добу лінолеум не лежить рівно, то, значить, або підлога підготовлений неправильно, або покриття вибрано поганої якості.

 • Обрізку проводять тільки після того, як лінолеум отлежался і випростався. Деякі види можуть з часом стискатися або розширюватися, це залежить від складу.
 • Враховуючи похибку, будівельники виконують обрізку строго по стіні, а потім ще раз перевіряють через два або три дні. Важливо проконтролювати, як він себе веде».
 • Якщо площа збільшилася, то треба зрізати надлишки, залишаючи зазор в 5 мм. Якщо матеріал стиснувся, то його приклеюють, так як більше ніж на 1 см усадки вже не буде.
 • Скільки днів повинен лежати лінолеум щоб відлежатися? Нові технології пропонують покриття, які практично не дають усадки. Під час тривалої експлуатації не намагаються піти хвилями і вибитися з-під плінтуса. Час буде прямо залежати від якості і надійності матеріалів, використовуваних при виготовленні покриття.

  ДОВІДКА! Товсті, ґрунтовні вироби (наприклад, зі звукоізоляційними властивостями) розпрямляться швидше тонких побратимів.

  Як зробити, щоб матеріал розправився швидше

  Скільки повинен відлежатися лінолеум: як зробити, щоб він розправився швидшеСкільки часу треба відлежатися лінолеуму? Рекомендується використовувати вантаж, це допомагає прискорити процес. По краях можна покласти дошки або плінтус. Краще не форсувати події і дати протікати природним шляхом. Часта помилка новачка: неправильним прискоренням важкими предметами з гострими кутами дряпається верхній шар.

  Після укладання покриття слід почекати ще дня два і тоді братися за плінтуса і розстановку меблів.

  Скільки повинен відлежатися лінолеум на підлозі? Не варто поспішати, ремонт вимагає вдумливості і відповідальності на кожному етапі робіт, щоб в подальшому не шкодувати про прикрі помилки.