Скільки тканини потрібно на стілець: як правильно розрахувати

Оббивна тканина – перше, що помічаєш меблів. Якою б гарною не була дерев’яна частина, стара матерія здатна зіпсувати враження від моделі. Правильно підібрана оббивка може «подружити» стілець із загальним інтер’єром кімнати.

Іноді хочеться повністю змінити колір шпалер і штор. У цьому випадку від покупки нового комплекту врятує зміна оббивки на старих меблів. Час Х настав, рішення про зміну оббивки прийнято, залишилося купити правильну тканина. А їх зараз багато видів:

  • Якщо в будинку є маленькі діти, можна придбати натуральний матеріал з гіпоалергенної просоченням;
  • Кішок з довгими кігтиками не боїться антивандальна матерія з високим циклом зносу.

Увага! Купувати оббивні тканини краще в спеціалізованих магазинах. Їх колекція відрізняється модним палітрою квітів і відмінною якістю.

Як правильно розрахувати кількість тканини на стілець

Зміст статті

  • Як правильно розрахувати кількість тканини на стілець
    • Найпростіший спосіб розрахунку
  • Чому варто брати тканину з запасом

Скільки тканини потрібно на стілець: як правильно розрахуватиСкільки тканини потрібно на стілець? Витрата на переобивку залежить, насамперед, від малюнка. Однотонної тканини піде менше і її розрахувати простіше. Кількість матеріалу з малюнком залежить від того, наскільки він великий.

Найпростіший спосіб розрахунку

Скільки тканини потрібно на стілець: як правильно розрахуватиСкільки потрібно тканини на стілець? Приблизну величину витрати матеріалу на один стілець можна обчислити, подвоївши суму довжини і ширини. Модель зі стандартним набором деталей – сидіння, спинка та задня спинка, зажадає в 1,8 м.

Для більш точного розрахунку можна схематично намалювати всі деталі, розташовуючи їх по ширині відрізу. Для матеріалу з малюнком розрахунок буде теж нескладним: на кожні п’ять метрів рекомендується додати один на суміщення малюнка.

Якщо сподобалася дорога тканина, і розрахувати її потрібно точно, можна заздалегідь виготовити лекала. Знята з одного стільця стара оббивка допоможе побудувати їх. До периметру старої оббивки потрібно додати 7-10 див. Такий припуск потрібен, щоб при роботі не бити себе меблевим степлером по пальцях. Потрібно розкладати Лекала у відповідності з напрямком малюнка.

Чому варто брати тканину з запасом

Скільки тканини потрібно на стілець: як правильно розрахуватиЄ кілька випадків, коли потрібно взяти тканини побільше:

  • Немає можливості зняти оббивку і побудувати лекала;
  • Стілець складної форми, витрата збільшується;
  • Малюнок з незвичайно великим малюнком.

Навіть самий точний розрахунок не означає, що тканини потрібно купити рівно на переобивку. Меблі потрібна для життя, з нею може трапитися всяке. Щоб не міняти після чергової непередбаченої ситуації оббивку всього комплекту, краще скористатися завбачливо купленим запасом і відреставрувати одне сидіння.

Крім того, вас можуть відвідати нові ідеї щодо облаштування житла. У комплект до стільців можна нашити декоративні подушки. Або доповнити інтер’єр пуфом, з тієї ж оббивкою. Різні вироби з одного матеріалу виглядають чудово.