Чверть століття, прожитих разом, однією сім’єю — це серйозне досягнення. Можна відправитися відзначати цю подію на екзотичний острів в Тихому океані тільки в суспільстві себе улюблених. Але більшість друзів і рідних очікує, що святкування срібного ювілею пройде широко і з розмахом. А щоб все пройшло без сучка і задирочки, потрібно скласти сценарій срібного весілля. Можна організуватися для цієї справи всією дружною родиною і підключити близьких друзів, а можна надати турботи про сценарії та проведенні урочистості фахівцям.

Навіть якщо 25-річний весільний ювілей буде проводитися за сценарієм тамади, попередньо все одно треба повідомити, які уявлення існують про 25 срібною річниці в сім’ї. Часто організацію торжества беруть на себе дорослі діти, а вже кому як не їм знати те, що сподобається їхнім батькам!

Сценарій №1 — офіційно-урочистий

Офіційно-урочистий сценарій срібною річниці весілля 25 років припускає, що основна його частина пройде у відділі Рагсу. Тим більше, що такі «срібні» реєстрації зовсім не рідкість і Рагси з задоволенням проводять повторну церемонію одруження через 25 років.

Для втілення цієї ідеї буде потрібно не так вже й багато зусиль. Головне, обзавестися батькам срібними кільцями, які за традицією одягаються поверх золотих обручок чи на сусідні пальці. А якщо все складеться і вдасться провести церемонію в тому ж палаці одружень, що і 25 років тому, то це буде ідеальний варіант сценарію такого плану.

Вдома «молодят» може очікувати святковий торт, який з успіхом можна замінити пирогом. Після офіційної церемонії можна влаштувати веселе застілля з іграми та конкурсами. Або замінити його чаюванням з близькими друзями. Тільки треба врахувати один маленький нюанс — стіл повинен бути сервірований срібними приладами.

Сценарій №2 — з виконанням старовинних весільних ритуалів та обрядів

Старовинний сценарій срібного весілля передбачав вчинення різних обрядів і знакових дій, починаючи вже з раннього ранку. На світанку чоловік і дружина, дружно взявшись за руки, йшли до річки і набирали в парні срібні глечики воду для здійснення обряду вмивання. Під час проведення цього важливого ритуального обряду подружжям давалися клятви любові і вірності. Після цього посуд із залишками води і рушники виставлялися і вивішувалися на відкрите повітря.

При обміні срібними кільцями на 25 річницю весілля обов’язково повинні були бути присутніми батьки подружньої пари. Саме вони за старовинним сценарієм проведення срібного ювілей давали добро на проведення цього обрядового дії. Але це відбувалося тільки після перевірки глечиків та рушників — вода повинна була до часу обміну кільцями випаруватися і рушники висохнути.

Сьогодні є можливість урізноманітнити цей варіант сценарію срібного весілля сучасними іграми і конкурсами, оживити оригінальними привітаннями та символічними подарунками для подружньої пари з сімейним стажем 25 років.

Особливості проведення срібного весілля за цим сценарієм

Оскільки при дотриманні старовинних ритуалів і обрядів велике значення надається всьому, з чим пов’язано святкування 25 ювілею весілля, не варто забувати і про магію чисел. Тому на срібному ювілеї повинні бути дотримані наступні умови.

  • Гостей повинна бути не менше 25 осіб;
  • Бажано, щоб склад запрошених в точності повторював список гостей 25-річної давності.

Вітання і подарунки на 25-ю весілля можуть бути самими сучасними. За традицією подружжю даруються срібні столові прилади, набори посуду із срібла, і, звичайно ж, ювелірні прикраси. Торт на 25 річницю, яка зазначається в старовинному стилі, може бути замінений на святковий пиріг.

Сценарій №3 — з гумором

Подружня пара і гості, запрошені на 25 річницю весілля володіють здоровим почуттям гумору? Тоді жартівливий сценарій весілля — це саме те, що потрібно. Будьте готові до того, що сценарій такого типу зажадає від вас маси атрибутів і аксесуарів, а також прояву незвичайних акторських здібностей.

Почати свято можна, як і 25 років тому, з викупу нареченої — для цього нареченому доведеться запастися великою кількістю срібних монет. Після цього подружжя чекає доморосла їх реєстрація шлюбу через 25 років сімейного життя.

Щоб за традицією відбувся обмін кільцями, подружній парі доведеться гарненько їх пошукати. Адже кільця у загальній святкової метушні легко можуть «загубитися». Після цього можна зробити ще один потішний обряд, дозволивши чоловікові і дружині в цей день помінятися ролями і відчути як це бути в шкурі іншого. Дружина, користуючись нагодою може «провчити» чоловіка качалкою, як би бажаючи помститися за незаслужені образи минулого.

У розпал веселощів можна за традицією організувати крадіжку нареченої і змусити новоспеченого чоловіка похвилюватися і пройти через безліч жартівливих конкурсів, щоб отримати її назад. Наприклад, змусити його заспівати серенаду (текст і музику підготувати заздалегідь).

Єдине, до чого треба поставитися серйозно на святкування 25 річниці весілля, — це до частування гостей. Торт повинен бути не реквізитом, а самим справжнім, смачним і красивим кондитерським творінням! Розрізати торт подружжя повинні обов’язково разом — треба точно розрахувати, щоб вийшло не менше 25 шматочків. Часто торт га срібне весілля замінюють святковим пирогом. А скуштувавши шматочком весільного пирога гість повинен висловити побажання на адресу «срібних» молодят.

Який би ви сценарій обрали для святкування 25-річчя спільного життя, важливо пам’ятати, що у них є одна загальна особливість. Всі події, конкурси, привітання повинні бути присвячені тільки двом людям, які зуміли пронести свої почуття через стільки років і зберегли сім’ю. Тому загальну повагу і увагу — це основні складові, які повинні оточувати подружжя на протязі всього свята.