Стандартні або найбільш поширені планування кухонь припускають установку варильних поверхонь на прямий (серединної) частини стільниці з фронтальним підходом до робочої зоні.

Далеко не кожен господар і навіть дизайнер інтер’єру наважиться вибрати варіант встановлення плити в кут. У будь-якому випадку таке рішення буде оригінальним, а над його раціональною організацією і ергономікою доведеться вдвічі поламати голову.

Насамперед розглянемо, які пропонують виробники побутової техніки кутовий для установки.

Зовнішній вигляд

Зміст статті

 • Зовнішній вигляд
 • Нюанси при монтажі кутовий варильної поверхні
 • Моделі, виробники і ціни
 • Переваги і недоліки розташування варильної поверхні в кутку кухні
 • Висновок

Досить зручною геометрією для установки варильної поверхні в кут є окружність. Такий варіант зможе, наприклад, гармоніювати з вмонтованою в сусідньому кутку П-подібної кухні, такий же за формою раковиною.

В даний час існує достатня кількість моделей округлої форми в різному колірному виконанні і дизайні, правда, як правило, на них вдається розташувати тільки 3 конфорки різного діаметра. Також доступні овальні варильні поверхні.

Інший варіант панелей з круглими формами – це сегмент. Він може мати декілька геометричних фігур у своїй основі, але найчастіше являє собою ряд конфорок, центр кожній з яких розташований по радіусу кола. Така форма дозволяє розмістити до 4 нагрівальних елементів.

Альтернативою моделям з заокругленим контуром є прилади прямокутної форми. Їх різноманіття може задовольнити найвимогливіший смак – є прямокутні плитки з розташованими в ряд конфорками (від двох до чотирьох штук), панелі у формі кута, квадратні варильні поверхні з елементами управління як в кутку панелі, так і посередині.

З урахуванням того, що кутове розміщення дещо обмежує доступ до робочої зони, вибору підходящої форми варильної панелі треба приділити особливу увагу, і не тільки з естетичної точки зору.

Нюанси при монтажі кутовий варильної поверхні

Установка варильної панелі в кутку накладає додаткові вимоги до її монтажу. Існує два різних варіанти установки плитки – на скіс або під прямим кутом. Розглянемо кожний з варіантів.

Скошений кут припускає, що примикають межі стільниці повинні бути запилены не під прямим кутом, а навскоси. Як відомо, розпил кутів, відмінних від 900, вимагають від майстрів більшої кваліфікації та досвіду. Такий варіант монтажу спрощує підвіс витяжки, але при цьому приховує корисну площу.

Якщо варильна панель встановлюється в спеціалізований кутовий шафа, то проблем з її врізкою не буде. В іншому випадку доведеться спеціально замовляти кутову стільницю, виконану під розмір, для безшовної стикування.

Додатково доведеться помучитися з установкою витяжки, якщо кутова варильна поверхня монтується без скосу.

Моделі, виробники і ціни

Ціни на кутові варильні поверхні коливаються у великих межах, залежно від їх виду (газова, електрична або індукційна), дизайну, форми, кольору, розміру та інших важливих параметрів.

Серед користуються популярністю плиток, придатних для зручної експлуатації до кутової кухні можна виділити наступні.

 • Gefest CH 2120 – газова панель з 3 пальниками. Доступні кілька варіантів кольорів, відрізняється оригінальною формою і бюджетною вартістю.
 • Maunfeld MGHG.53.19 B – газовий варіант в округлому виконанні, ціна приблизно в два рази вище, ніж у попереднього приладу;
 • VR TC 95 4I – аналогічна за формою 4-конфорочна індукційна поверхня. Володіє склокерамічним покриттям і на порядок дорожче першої моделі.
 • Великий вибір панелей круглої і закругленої форми доступні у виробника кухонної техніки Foster. А модель Quadra 7235042 зазначеного бренду, виконана з нержавіючої сталі, спеціально призначена для кутової установки без скосу і оснащена 5 газовими пальниками. Правда, і ціна такого незвичайного приладу налічує 6 знаків.
 • Чим більше складний дизайн і форма, тим відповідно, дорожче цінник. Однак, у випадку встановлення плити під 450, цілком можна відмовитися від розгляду екзотичних варіантів і зосередитися на класичному виконанні, що дозволить істотно заощадити бюджет і здійснювати свій вибір виходячи з функціоналу та інших важливих параметрів варильних поверхонь.

  Переваги і недоліки розташування варильної поверхні в кутку кухні

  Які ж переваги можна отримати від розміщення плитки в кутовій частині кухні? Насамперед – це оригінальний дизайн. При правильному підході до організації простору можна створити досить затишну атмосферу зону готування, викликаючи візуальну асоціацію із домашнім каміном.

  Компактна планування з зручною робочою зоною також буде великим плюсом, особливо у разі відсутності довгих прямих ділянок для встановлення плити в іншому місці.

  При детальному опрацюванні дизайн-проекту у кухні з кутовим розміщенням плити мінусів як таких практично немає. У разі якщо панель буде встановлюватися під скіс, доведеться пожертвувати невеликою частиною кутового простору.

  В іншому випадку доведеться обмежити свій вибір на плитці, яку буде зручно використовувати в куті, а також підібрати і продумати кріплення витяжки. У випадку якщо ви захочете вибрати панель оригінальної форми, це призведе до значного зростання кошторису, але це стосується будь-якого елемента дизайну при нестандартному підході.

  Висновок

  Якщо ви не боїтеся сміливих рішень, готові поламати голову над оригінальним проектом кухні і звикнути до того, що тепер доведеться готувати, стоячи в кутку, можете сміливо розглядати цей варіант установки варильної поверхні. В іншому випадку, та й ще в умовах жорсткої економії, доцільніше розглянути класичний варіант.