Висота ліжка з матрацом від статі: яка стандартна висота ліжка від підлоги з матрацом

Висота ліжка з матрацом від статі: яка стандартна висота ліжка від підлоги з матрацомКупуючи ліжко, необхідно знати такі параметри, щоб на ній було зручно перебувати. Це важливо, так як від цього буде залежати якість сну і здоров’я в цілому. Для спрощення всіх пошукових дії написана ця стаття, де ви докладно дізнаєтеся все про бажаних габаритах і деяких нюансах.

Які бувають ліжка по висоті

Зміст статті

 • Які бувають ліжка по висоті
 • Від чого залежить висота ліжка
 • Якою повинна бути стандартна висота ліжка з матрацом від підлоги
  • Оптимальна висота матраца для ліжка
  • Стандартна висота від підлоги ліжка
 • Якою повинна бути висота дитячого ліжка з матрацом
 • Висота ліжка з матрацом від підлоги для дорослого
 • Як підібрати правильну висоту ліжка, враховуючи висоту матраца

У сучасному світі розрізняють три різновиди конструкції, які відрізняються за своєю височини:

Висота ліжка з матрацом від статі: яка стандартна висота ліжка від підлоги з матрацом

 • Східні. Вважається найнижчою моделлю, оскільки показники становлять лише 20-40 сантиметрів від підлоги.
 • Середні розміри має європейський вигляд. На відміну від попереднього варіанту у цій 50-60 см на аналогічному відстані.
 • Американські. Славляться самим великим проміжком від поверхні до пристрою, який дорівнює приблизно від 80 до 100 сантиметрів.

Від чого залежить висота ліжка

Безумовно, перше, що потрібно відзначити, так це особисті уподобання самого користувача. Деяким людям подобається спати виключно на низькому спальному місці, а іншим — навпаки. Тому при виборі продукції слід враховувати представлений фактор.

Висота ліжка з матрацом від статі: яка стандартна висота ліжка від підлоги з матрацом

Крім цього, зростання людини також важливий. Мелкорослым персонам елементарно буде складно забиратися на ліжко, яка в рази більше за нього. Тому, виходячи від мірок покупця, підбирається під нього постіль відповідно.

Важливо! У випадках, коли літня людина, варто звернути увагу на агрегати з великими параметрами.

Висота ліжка з матрацом від статі: яка стандартна висота ліжка від підлоги з матрацомЦе пояснюється тим, що даним типам людей, у яких у зв’язку з віком можуть виникнути проблеми з суглобами, рекомендується піднесені ліжка, так як на них легше сідати. Враховуючи фізіологічні особливості, не варто забувати і про моменти, властиві всіх конструкції. Так, наприклад, наявність ніжок безпосередньо впливає на параметри. Звичайно, при їх відсутності рівень буде набагато менше. Таким чином, основними факторами, які керують вибором придбання є:

 • вік;
 • зростання;
 • наявність додаткових деталей пристрою;
 • можливості по здоров’ю;
 • особисті уподобання.

Довідка! Габарити приміщення теж можуть впливати на висоту. Аспект не часто вважається значущим, однак, варто згадати з-за випадків його виникнення.

Якою повинна бути стандартна висота ліжка з матрацом від підлоги

Звичайно, параметри підбираються, як було сказано вище, індивідуально. Необхідно, щоб при вставанні людини з ліжка, можна було без різних труднощів поставити на підлогу ноги. Тим самим значно знижується навантаження на опорно-руховий апарат. Більшості людей буде зручний варіант, де висота становить 50 сантиметрів від поверхні. Найчастіше виробники випускають спеціальний комплект, в якому можна виявити як пристрій, так і матрац. Робиться це для того, щоб всі деталі ідеально підходили один для одного.

Висота ліжка з матрацом від статі: яка стандартна висота ліжка від підлоги з матрацом

Оптимальна висота матраца для ліжка

Висота ліжка з матрацом від статі: яка стандартна висота ліжка від підлоги з матрацомСамостійно провести вимірювання не складе праці. Необхідність у цьому виникає у випадках, коли до мату підбирається спальне місце. Для цього слід розмістити виріб на підлозі і озброїтися одним листом будь-якого матеріалу, головне, щоб він був твердий. Далі покласти його на матрац так, щоб його невелика частина виступала за межі. Таким чином, за допомогою вимірювальної стрічки можна визначити початкову величину. Якщо вона становить близько 16-18 сантиметрів, то це сприятливий результат. Так як саме цей числовий проміжок визначається як найбільш підходящим для середньостатистичної людини. Бувають випадки, що параметри більше названих. В цьому немає нічого страшного, оскільки є ймовірність того, що виріб є ортопедичним. Однак, це не означає, що воно ідеально для вас.

Стандартна висота від підлоги ліжка

Загальноприйнятий показник діє від середнього росту людини. Це означає, що для людини, у якого зростання, припустимо, 165 сантиметрів, піднесення буде варіюватися від 50 до 60 див. Тому встановлено, що стандарти залежать від моделі ліжку, і орієнтовно можна сказати про її параметрах 45-175 див.

Висота ліжка з матрацом від статі: яка стандартна висота ліжка від підлоги з матрацом

Якою повинна бути висота дитячого ліжка з матрацом

Варто відзначити, що представлений аспект варіюється в залежності від віку самого дитини. Так, для новонароджених бажано використовувати ту меблі, у якої, як правило, нижнє положення матраца є обмеженим і становить 30 сантиметрів, а верхнє — 50. У моделей пристроїв, призначених для дошкільнят, параметри також можуть бути близько 30 см. Говорячи про дітей, варто зауважити, що величина збільшується на 10 см, і в результаті виходить 40. А для підлітків характерно ложі, рівну 50 див.

Висота ліжка з матрацом від статі: яка стандартна висота ліжка від підлоги з матрацом

Висота ліжка з матрацом від підлоги для дорослого

Існує кілька різновидів, які дозволяють визначити найкращий варіант:

Висота ліжка з матрацом від статі: яка стандартна висота ліжка від підлоги з матрацом

 • Найпопулярнішою серед користувачів є ліжко-подіум. Така модель представляється з собою конструкції з показником в 45 сантиметрів у висоту. Вважається, що вона буде ідеальною для середньостатистичної людини. Якщо він помірного зростання, то повинно вийде так, що коліна в нього будуть трохи підгинатися.
 • Класичний варіант. При такому пристрої не доведеться згинатися, як це було в попередньому пункті. Це пояснюється височиною в 63 з половиною сантиметрів. Деякі виробники постачають місцем для зберігання різних речей під спорудою.
 • Ліжко-горище. Має доволі специфічними рисами. Що стосується величини, так це 166-175 см над рівнем підлоги. Купуючи цей варіант, варто враховувати необхідну відстань до стелі, яке становить 70 див.
 • Оригінальні моделі. Відрізняється від усіх тим, що в комплектацію входять різні сходинки і деталі, які допоможуть забратися на меблі з параметрами в 90 див. Найчастіше можна зустрітися пристрій в палацових стилях.

Як підібрати правильну висоту ліжка, враховуючи висоту матраца

Висота ліжка з матрацом від статі: яка стандартна висота ліжка від підлоги з матрацомЗвичайно ж, важливо, щоб конструкція відповідала розмірам матраца. Потрібно це для того, щоб забезпечити себе зручністю на спальному місці. В іншому випадку весь затишок порушується, а людина, в свою чергу, відчуває дискомфорт під час сну. Таким чином, для власників вироби з високим подіумом, варто звернути увагу на більш низьку ліжко. Це пояснюється тим, що при використанні невідповідних деталей виникає необхідність компенсувати показники, щоб уникнути можливих похибок.

Крім цього, варто враховувати особисті побажання. Так, деякі люди вважають за краще спати на підлозі, тому для імітації даних відчуттів слід придбати максимально низьке ложе, незалежно від товщини мата. Але в будь-якому випадку не рекомендується економити на купівлі тих виробів, від яких залежить ваше здоров’я.