Як кріпити стільницю до кухонним підлогових шаф: підготовка і примірка, монтаж стільниці.

Як кріпити стільницю до кухонним підлогових шаф: підготовка і примірка, монтаж стільниці.Заміна стільниці при переплануванні або встановлення верхньої частини столу нової кухонних меблів може бути виконана самостійно. Для цього необхідно мати невеликі навички роботи зі слюсарним та електричним інструментом.

Як кріпити стільниці з дерева та МДФ

Зміст статті

 • Як кріпити стільниці з дерева та МДФ
  • Підготовка і примірка
  • Створення отвору під мийку
  • Монтаж стільниці
 • Як встановити бетонну стільницю до кухонного підлогового шафі
 • Коли самостійно кріпити не варто

Установка робочої поверхні столу з матеріалів, основою яких є брус або інші деревні складові, такі, як стружка або картон, має однаковий порядок і принцип дій.

Підготовка і примірка

В залежності від побажань споживача вибирають матеріал, товщину та ступінь захисту від вологи. Наприклад, ДСП для стільниці, бувають різної товщини і виконання, як вологозахищений матеріал, так і простий. Товщина дерев’яних та інших виробів також відрізняється. Важливим елементом робочої поверхні кухонного столу буде покриття, яке не повинно піддаватися впливу вологи. Для цього ДСП і МДФ вироби ламінують спеціальними декоративними матеріалами, а дерев’яні покривають лаком.

Габаритні стільниці виконують у відповідності з розмірами кухонних шаф. Ширину роблять більше на 40-50 мм, ніж ця величина у тумб, встановлених на підлозі. Це пов’язано з необхідністю захисту фасадів меблів нижнього ряду від потрапляння крапель води, випадково стікає з робочої поверхні столу.

Довжину стільниці роблять більше, ніж розмір одного або декількох зібраних шаф на 20-40 мм. Але це тільки в тому випадку, коли робоча поверхня стола ні в що не впирається і має вільні бічні стіни. Якщо кухонний стіл пов’язаний з піччю, холодильником або виконаний кутовим, то розмір повинен відповідати відстані до сусіднього атрибута і мати зазор (2-4 мм) для установки алюмінієвої планки, яка захистить торець стільниці від попадання вологи і бруду.

Як кріпити стільницю до кухонним підлогових шаф: підготовка і примірка, монтаж стільниці.

УВАГА! При наявності у робочого столу зовнішньої бічної стінки, рекомендують стільницю виготовляти з закругленням, щоб не травмуватися при переміщенні по кухні!

Створення отвору під мийку

Установка стільниці пов’язана з необхідністю врізки в неї раковини, а іноді й варильної поверхні. Виконання цієї роботи потребує наявності:

 • розмічального інструменту;
 • дрилі;
 • електролобзика.

ВАЖЛИВО! Використання електроінструменту може залишити подряпини на поверхні робочого столу. Щоб цього не сталося, підкладають під целофан робочу опору електролобзика!

Врізка мийки в робочу поверхню столу – дуже відповідальна робота, що вимагає проходження наступних етапів:

 • В першу чергу розмічають місця встановлення. Для цього перевертають мийку догори дном, розташовують в необхідному місці і обводять контури олівцем або маркером. Потім малюють ще один контур, на 10-20 мм (в залежності від форми бортика вироби), менше зовнішнього розміру раковини.
 • Внутрішній контур є межею, за якою роблять рез. Спочатку в цій лінії свердлять три отвори діаметром 3-5 мм для вільного розміщення полотна електроінструменту.
 • Акуратно вирізують зазначену частину з допомогою електролобзика. Перед закінченням цього етапу роботи, необхідно скріпити внутрішню порожнину зі стільницею таким чином, щоб уникнути появи можливих сколів при завершенні різу. Або вдатися до допомоги другого людину, яка підтримає вырезаемую деталь.
 • Торець стільниці обробляють силіконовим герметиком, вставляють мийку в підготовлене місце і фіксують за допомогою спеціальних затискачів. Цей етап робіт виконується після установки робочої поверхні у штатне місце кухонного гарнітура.
 • Як кріпити стільницю до кухонним підлогових шаф: підготовка і примірка, монтаж стільниці.

   

  ДОВІДКА! Раковини з штучного каменю не мають кріплення притискного. Велику вагу виробів дозволяє фіксувати мийку з допомогою герметика.

  Якщо конструкція раковини не передбачає розміщення змішувача і його потрібно окремо встановити, то для цього використовують корончатое свердло (коронку) по дереву необхідного діаметра.

  Монтаж стільниці

  Перед тим як встановити робочу поверхню столу, підлогові тумби вирівнюють, використовуючи 2-метрове правило з водяним рівнем. Регулювання здійснюють за допомогою ніжок, а при їх відсутності – прокладок з дерева або пластику. Горизонтальність перевіряють не тільки уздовж стільниці, але і впоперек.

  ДОВІДКА! Вирівнювання підлогових шаф виконують після з’єднання всіх корпусних модулів між собою саморізами!

  Після цього переходять до установки робочої поверхні:

 • До торців, які будуть стикуватися з іншими елементами верхній частині кріплять алюмінієві накладки за допомогою шурупів.
 • У верхніх планках підлогових шаф свердлять отвори для з’єднання зі стільницею. При відсутності таких горизонтальних поверхонь, у внутрішній порожнині шафок встановлюють металеві куточки, горизонтальна опора яких буде відповідати нижній площині робочого столу.
 • Стільницю переміщують в потрібне місце, при цьому залишають зазор від стіни в кілька міліметрів. При перенесенні вироби дотримуються запобіжних заходів, особливо акуратно з місцем вирізу під мийку: велика вага може стати причиною пошкодження всього виробу.
 • За допомогою саморізів кріплять робочу поверхню столу. Довжину кріпильних елементів підбирають менше розміру з’єднуваних деталей: горизонтальної планки або куточка разом зі стільницею на 8-12 мм
 • Після цього встановлюють і фіксують мийку.
 • Як кріпити стільницю до кухонним підлогових шаф: підготовка і примірка, монтаж стільниці.

   

  Залишається доповнити робочий стіл змішувачем і виконати монтаж сифона з підключенням до каналізації.

  Як встановити бетонну стільницю до кухонного підлогового шафі

  При установці готової робочої поверхні з штучного каменю, планки та куточки, розташовані всередині підлогових тумб, рясно змащують двокомпонентним полімерним клеєм і укладають виріб в потрібне місце. Після застигання клею кошти – встановлюють плиту.

  При самостійному виготовленні бетонної стільниці необхідно:

  • на підлогові шафи встановити горизонтальне підставу з фанери або іншого матеріалу;
  • виготовити і герметизувати опалубку по всьому периметру;
  • армувати внутрішню порожнину робочої поверхні, виділивши місце під раковину металевим кільцем;
  • підготувати розчин з додаванням пластифікатора і залити в підготовлену опалубку;
  • верхню площину вирівнюють і накривають целофаном до повного висихання (близько тижня);
  • шліфують або покривають робочий стіл обробним матеріалом, потім встановлюють мийку.

  Як кріпити стільницю до кухонним підлогових шаф: підготовка і примірка, монтаж стільниці.

  УВАГА! Обробка бетонної стільниці плиткою з затиранням швів дозволить користуватися виробом після висихання затірки. Після шліфування застосовують полімерні покриття для того, щоб захистити матеріал виробу від вологи.

  Коли самостійно кріпити не варто

  Певні умови дозволяють відмовитися від установки робочої поверхні своїми руками. До таких обставин відносять:

  • монтаж виробу входить в його вартість;
  • невиправданий ризик пошкодження стільниці з дорогого матеріалу;
  • відсутність навичок роботи зі слюсарним інструментом;
  • при монтажі нового гарнітура, коли його вартість включає установку стільниці.

  Вивчивши особливості монтажу і методику кріплення робочої поверхні меблів на кухні, споживач самостійно визначає можливість виконання таких робіт власними руками.