Як називається ніша в стіні для ліжка: походження терміна

Як називається ніша в стіні для ліжка: походження термінаАльков – називається ніша в стіні для ліжка. Це спеціально відведене місце для ліжка, може розташовуватися під завісою або у заглиблення стіни.

Назва ніші в стіні для ліжка

Зміст статті

  • Назва ніші в стіні для ліжка
    • Основне походження терміна
  • Навіщо потрібна ніша в стіні

Альков – арабське слово, яке означає «шатро» або «маленька кімната». Спочатку альков для дивана або ліжка відгороджувався від іншої частини кімнати колонами або аркою і призначався для додаткової спальні. Пізніше в парадному залі призначався для світських розмов тет-а-тет.

Основне походження терміна

З арабської мови значення слова «альков» перейшов в іспанський (потім португальська). Звична «маленька кімната» знайшла нове значення – «бічна кімната» під навісом. Потім у французькій мові вживалося в значенні «маленька спальня», обгороджена наметом або навісом. Часто «альков» вживається у значенні кімнати, в якій немає вікон і дверей, і куди потрапляє світло з інших приміщень. У замках вона була виїмкою для портретів або декоративних ваз, що надавало значимість простору.Як називається ніша в стіні для ліжка: походження терміна

Навіщо потрібна ніша в стіні

Альков потрібен не тільки для гарного декоративного оформлення. Дизайнери використовують його для візуального розширення кімнати і створення додаткового простору. Для малогабаритної квартири колір кроватной ніші грає свою роль. Тому щоб простір біля стіни на маленькій території не привертало увагу, кольори для оформлення вибирають світлі. Конструкцію навколо можна оформити полицями для книг або висувним чайним столиком.

Важливо! Щоб, навпаки, звернути увагу на дану конструкцію, можна надати їй фактурність. Для обробки підійде імітація дерева, цегли або каменю. По кутах можна закріпити навіс або декоративні штори.

Для великогабаритної квартири виїмка стає яскравим акцентом кімнати, тому для задньої стіни вибирають яскраві тони з візерунками.

Як називається ніша в стіні для ліжка: походження терміна

Важливо! У ліжковий альков потрапить мало світла, тому хорошим рішенням буде встановити точкові світильники з боків або на стелі ніші.

Горизонтальна ніша буде незамінна в коридорі, де в ній стануть зберігатися дрібні речі і потрібні предмети. Для вузького коридору вона підходить для маленької ліжка або дивана, що заощадить місце на маленькому просторі.

В квартирі з низькими стелями вертикальна конструкція буде візуально витягати стіни і надавати легкість оформлення.

В квартирі з високими стелями простір, що залишився, можна оформити ліпниною або м’якою оббивкою для більшого комфорту і затишку.

Цікавий факт! Коли виїмка у стіні не використовується, порожнє місце можна заповнювати подушками, вазами, старими книгами або картинами.

Обриси такої конструкції несуть окремий характер. Якщо альков має закруглені краї, то кімната буде мати спокійний вигляд, який відповідає класичному стилю. Прямокутні ліжко ніші додадуть сучасний вигляд і буде присутнім відчуття строгості, витриманості інтер’єру.

Зараз в альков можна поміщати висувне ложі, що буде створювати ще більше простору.