Прогрес не стоїть на місці, і чимало нововведень з’являється у галузі побутової техніки. Індукційну плиту не можна назвати нововведенням в повному сенсі слова — винахід датується 70-ми роками минулого століття. Широке поширення ці плити отримали тільки в останні роки через маси переваг високого ККД, малої споживаної потужності в порівнянні з класичною електроплитою, пожежної безпеки і зручності цього виду пристроїв. Є, проте, і свої нюанси в їх використанні. Іноді доводиться обманювати індукційну плиту, про те навіщо це робити і як, піде мова далі в статті.

Навіщо це потрібно

Зміст статті

 • Навіщо це потрібно
 • Що допоможе обдурити індукційну плиту
  • Що таке індукційні диски
 • Особливості використання індукційних дисків

Пристрій вимогливо щодо того, яка посуд використовується в процесі приготування. Повинні виконуватися такі умови:

 • Перша вимога — за хімічним складом матеріал, з якого вона виготовлена, повинен бути феромагнетиком і проводити індукційні струми. Простіше кажучи, потрібно металевий посуд, причому така, до якої магніт прилипає — саме такий критерій, підходить вона чи ні. Це може бути і емальована сталь, і харчова неіржавіюча сталь, чавун, головне, щоб матеріал проводив магнітні струми. Спеціальні комплекти індукційної посуду мають відповідне маркування у вигляді значка, який пружину, або написи induction. Щоб користуватися алюмінієвої, керамічної або скляної посудом доведеться обходити систему розпізнавання за допомогою індукційних дисків.
 • Друга умова — плоске дно у використовуваної посуду, покриває понад 70% робочої поверхні плити.
 • І ще — товщина використовуваної посуду повинна бути мінімум два міліметри, в іншому випадку вона може деформуватися в процесі експлуатації, і плита також перестане її «бачити». У разі недотримання цих умов, спрацювання електроніки на плиті не відбувається, і процес готування не починається.
 • Якщо посуд не відповідає даним вимогам, піч може її не розпізнати. У таких випадках придумані деякі хитрощі, щоб обдурити піч.

  Що допоможе обдурити індукційну плиту

  Щоб процес нагріву пішов, потрібно ввести пристрій в оману, забезпечивши виконання вищевказаних умов. Робиться цей маневр з допомогою спеціальних дисків.

  Що таке індукційні диски

  Насправді за цим хитромудрою назвою ховається цілий диск, виготовлений з феромагнетика, наприклад, з нержавіючої сталі, відповідного діаметру, щоб перекрити робочу поверхню плити, ідеально плоский і досить товстий, щоб не деформуватися при нагріванні. Його можна придбати в спеціалізованому магазині, через інтернет, або зробити в домашніх умовах з підручних матеріалів.

  Увага!

  У цього рішення є невеликий мінус — продуктивність плити трохи падає за рахунок віддачі диском частини тепла в навколишнє середовище. Як результат — процес приготування їжі відбувається повільніше, ніж при використанні посуду безпосередньо, без диска.

  Особливості використання індукційних дисків

  Зміст процесу в тому, що спочатку відбувається нагрівання диска, встановленого на робочу поверхню, а потім тепло від нього передається до стоїть на ньому посуд.