Як правильно розрахувати дату пологів? Калькулятор вагітності

Вагітність завжди викликає хвилюючі відчуття у представниць ніжної статі. Адже такий період тривалістю дев’ять місяців є дуже відповідальним у житті кожної жінки. Так, будь-яка майбутня мама хоче розрахувати дату пологів.

Питанням, через який термін народитися малюк, матусі мучать багатьох лікарів-гінекологів. Але часто ті самі не можуть дати правильну і точну відповідь. Однак це не біда, адже існує декілька варіантів як молодим батькам самостійно розрахувати, через скільки народитися їх малюк. Тому далі ми й поведемо розмову щодо цього цікавого і актуального питання.

Виявлення дати овуляції і зачаття

Як правильно розрахувати дату пологів? Калькулятор вагітності

Розрахувати дату пологів по дню, в процесі якого було скоєно зачаття, нескладно. Так як вся суть полягає у фізіологічних особливостях жінки. Широко відомий факт, що овуляція у жінок проходить один раз протягом менструального циклу. Конкретно такий день вважається найбільш сприятливим для створення нового життя.

Овуляція — це вихід дозрілої яйцеклітини з яєчника.

У будь-якої представниці ніжного підлоги місячні проходять регулярно, середня їх тривалість двадцять вісім-тридцять п’ять днів. Вихід яйцеклітини припадає до його середини.

Відповідно, якщо дівчина знає термін овуляції, то вона може розрахувати свої пологи.

Однак сказати, яка дата пологів, якщо не обізнаний, коли відбувається овуляція, досить складно. Тому для визначення виходу статевої клітини слід поділити менструальний цикл навпіл, а потім додати до отриманого дня 280 днів. Які дорівнюють десятьма місячним місяцям.

Приміром, у майбутньої матусі цикл дорівнює 28 днів, тоді вихід клітини для запліднення припадає на дванадцятий-чотирнадцятий день. До дня допустимого зачаття слід додати двісті вісімдесят днів. Після цього може бути отримана дата пологів.

Розрахувати термін появи малюка на світ також можливо за днем, в який відбувався статевий акт. Даний метод буває вірним виключно в тому випадку, коли секс був один раз в місячному жіночому ” циклі.

Однак необхідно відзначити ще й такий момент, що зачаття необов’язково повинне відповідати дня, коли був статевий акт. Можна пояснити це тим, що чоловічі сперматозоїди здатні до активного стану в матці протягом декількох діб. Такий факт свідчить про те: якщо статевий акт був, наприклад, на десятий день місячного циклу, то овуляція і, відповідно, саме зачаття — на дванадцятий-тринадцятий.

Іноді таких календарних підрахунків недостатньо, щоб розрахувати важливий для створення малюка день. Тому в продажі можна зустріти спеціальні пристосування, які допомагають визначити проходження овуляції.

Розрахунок за менструації

Як правильно розрахувати дату пологів? Калькулятор вагітності

Під час відвідування гінеколога, медик завжди запитує про перший день, коли почалися останні місячні. Для вагітної дівчини це не виняток.

Спеціалісту цей факт важливий для того, щоб він зміг розрахувати можливий термін появи на світ дитини, використовуючи формулу Негеле. Її суть полягає в тому, що від першого дня, коли почалася менструація віднімаються три місяці, а потім додають сім днів.

Наприклад, останні місячні у дівчини почалися третього квітня. Від цієї дати віднімають дев’яносто днів і набувають число — третє січня. Після чого до неї додаються сім днів. Таким чином отримують можливий термін пологів — десяте січня.

Однак даний метод визначення не вважають точним з-за того, що він призначений для представниць прекрасної статі з менструальним циклом у двадцять вісім днів. У випадку жінок з більш тривалим циклом, то і термін народження малюка буде іншим, вони відбудуться пізніше і навпаки.

У дівчат з нерегулярними місячними, обчислити дату пологів є досить складно. І визначення дня пологів цим способом, прийнято вважати неправильним.

УЗД для діагностування дати пологів

Як правильно розрахувати дату пологів? Калькулятор вагітності

Даний вид дослідження прийнято вважати найбільш точним для визначення дати, коли народиться дитини на світ. УЗД роблять на строк у дванадцять тижнів. Під час ультразвукового огляду в перші місяці є можливість визначити термін вагітності аж до конкретного дня. На основі цього числа і визначається дата зачаття і відповідно пологів.

На більш пізніх місяцях можна визначити термін вагітності. Це здійснюють за допомогою визначення розмірів ніжок, ручок і голови дитини. За даним висновком не виводять дату пологів, так як кожна дитина в утробі зростає по-своєму.

Гінекологічний огляд

Як правильно розрахувати дату пологів? Калькулятор вагітності

Під час обстеження статевих органів жінки гінеколог зможе сказати про терміні вагітності жінки. Визначити його можливо вже з третього-четвертого тижня. Однак при дванадцяти тижневої вагітності і більше, визначення строку та коли з’явиться на світ маленьке диво, досить проблематично. Суть такого факту також полягає в кардинально різне формуванні дітей.

При огляді спеціаліст приділяє увагу матці, а саме якою вона форми і якого розміру. Коли жінка знаходиться в цікавому положенні, то її матка набуває вигляд кулі, і, безумовно, стає великих розмірів. Якщо досвідчений гінеколог, то він може визначити строк, на якому знаходиться вагітна жінка, а також скаже дату народження дитини. Всі ці висновки робляться на основі розмірів жіночої матки.

Дата пологів на пізніх термінах

Як правильно розрахувати дату пологів? Калькулятор вагітності

Якщо медику складно сказати про дні народження малюка з дня зачаття, то він застосовує інший метод, які є точним і достовірним. Дату пологів можна встановити за першим рухи дитинки в утробі.

Дитина всередині матусі починає ворушитися дуже рано, це припадає приблизно на дванадцяту тиждень. Але майбутня мама може не відчувати. Для жінки, яка буде народжувати в перший раз, руху свого чада, може відчути до двадцятої тижня. Матуся, яка чекає на появу на світ другого малюка, ворушіння відчувається на два тижні раніше. Тому розрахунок дати народження малюка буде мати відмінності.

Отже в першій мами пологи будуть визначені шляхом додавання до дня з першими рухами двадцяти тижнів, а для другої матері – двадцять два тижні. За допомогою цього методу можна визначити більш-менш точну дату появи крихти на світло.

Як правильно розрахувати дату пологів? Калькулятор вагітності

Існує категорія жінок, які стверджують, що відчувають ворушіння свого малюка на кілька тижнів раніше. Однак фахівці не звертають увагу на цей факт. І відповідно такий розрахунок дати буде невірним.

Починаючи з чотирнадцятою-шістнадцятою тижнів цікавого становища жінки, лікар-гінеколог може сказати про строк вагітності і повідомити майбутнім батькам, коли в них народиться дитина. Але таку інформацію він може отримати під час огляду на кріслі, а при звичайному обстеженні.

Під час обмацування можна встановити положення матки, а саме її висоту. Виходячи з таких даних, гінеколог і визначає термін вагітності жінки, а також повідомляє дату, коли народиться довгоочікуваний малюк.

До шістнадцяти тижнів розташування дна матки знаходиться в районі пупка і лобка. До двадцяти чотирьом — вже ближче до пупка. Ще через чотири — на кілька сантиметрів вище нього.

Визначення дати пологів гінеколог може також здійснити шляхом вимірювання животика мами метрової стрічкою. Однак і такий метод має свої негативні сторони. Так як він не дає точний результат. Адже у всіх жінок обсяги талії можуть відрізнятися. У жінок з надмірною вагою, показник, безумовно, буде більше, ніж у худенькою.

Крім того, фахівці можуть фіксувати довжину матки. Отримана цифра несе велику кількість інформації в розрахунках дня появи на світ дитинчати.