Як розібрати крісло-ліжко: в залежності від моделі

Як розібрати крісло ліжко: в залежності від моделіУ наших квартирах іноді трапляється планування, ускладнює переміщення меблів. Найчастіше це досить вузькі двері. Виходом в такій ситуації є одне – розібрати і перенести. З диванами і ліжками, як правило, проблем не виникає: в інтернеті багато статей з покроковими інструкціями, що регламентують весь процес розбирання на складові. А ось з кріслом-гойдалкою все дещо складніше. Невисокій поширеності цієї зручною меблів інформації недостатньо. Якщо прийнято рішення перенести крісло з однієї кімнати в іншу або розібрати його і перетягнути алгоритм дій доводиться розробляти самостійно.

Важливі моменти при розбиранні крісла-ліжка

Зміст статті

  • Важливі моменти при розбиранні крісла-ліжка
  • Чого не можна робити при розбиранні
  • Розбирання крісла-ліжка в залежності від моделі

Перш за все необхідно зробити огляд крісла і визначити характер кріплення. Зустрічаються два основних варіанти, рідше їх комбінація. Перший – кріплення приховано під оббивкою, другий – легко доступно. В останньому випадку переходимо відразу до вивчення кріплення.

В самому складному ж, намагаємося оцінити в якому місці крісла знаходяться стягують механіка. Там і доведеться знімати зовнішній шар тканини, щоб отримати до неї доступ. Деякі виробники передбачають виникнення у власника чи володільця, необхідності в розборі меблів і роблять зовнішній шар в таких місцях легкосъемным. Наприклад, на блискавці або липучці.

Якщо нічого подібного в конструкції крісла не простежується намагаємося акуратно розпороти, не пошкодивши оббивку. Досить часто оббивка не обшивається навколо деталі меблів, а кріпиться з вивороту на скоби. Такий варіант може заощадити досить багато часу.Як розібрати крісло ліжко: в залежності від моделі

Тепер вивчаємо кріплення. Тут можуть зустрітися такі конструкти:

  • Конфірмат – типовий меблевий гвинт, що нагадує саморіз, тільки з виїмкою в голівці. Відкручується аналогічно, але з допомогою спеціального ключа.
  • Ексцентрикова стяжка. Буває різних форм і розмірів. Більшість знімається за допомогою звичайної викрутки, бажано великого діаметру. Є для цих цілей і насадки шуруповерта, які можна спробувати замінити самим великим свердлом. За допомогою електроінструменту впорається з роботою буде простіше.
  • Стяжка для секційних елементів – також часто зустрічається різновид кріплення. З її демонтажем труднощів виникнути не повинно. Так як вона являє собою з одного кінця болт і втулку з капелюшком – з іншого. З обох сторін часто є поглиблення для хрестової або нарізки для звичайних викруток.
  • Куточок – всім знайомий елемент з дитинства, зі шкільних уроків праці. Тут доведеться лише відкрутити шурупи.

Увага! Для успішної розбирання слід використовувати відповідний інструмент. Якщо з’єднання не піддається не лишнім буде застосувати WD-40 або аналог, наприклад, СС-1000.

Як розібрати крісло ліжко: в залежності від моделі

Чого не можна робити при розбиранні

Неприпустимо здійснювати грубих і сильних рухів – такий підхід до справи загрожує поломкою елементів меблів, розриву її покриттів або зриву кріплення.

Якщо розбір проводиться з метою ремонту каркаса або заміни оббивки можна залишати частину фурнітури незнятої. До речі, не заважає сфотографувати місця її кріплення, щоб потім, збираючи, не заплутатися.

У разі розбору крісла для перенесення в іншу кімнату, категорично не рекомендується робити це частково, залишаючи частини меблів сочлененными, лише послабивши кріплення і вигнувши деталі, щоб зробити конструкцію вже. Так часто роблять. Це часто закінчується поломкою.Як розібрати крісло ліжко: в залежності від моделі

Розбирання крісла-ліжка в залежності від моделі

Існують певні нюанси в залежності від типу крісла:

  • Малогабаритні моделі для переміщення краще розбирати не повністю, по можливості буває достатньо розділити конструкцію на дві частини.
  • Двомісні моделі – більше нагадують диван або софу і принципи їх розбирання мало відрізняються.
  • Кутові моделі потрібно починати розбирати зі спинки, яка присутня в переважній більшості крісел такої конструкції.Як розібрати крісло ліжко: в залежності від моделі

Важливо! Є особливості, що залежать і від механізму трансформації.

Розкладні частини виду «акордеон», «тік-так», «телескоп», «пума» і «єврокнижка», як правило, не надто відрізняються від розбирання звичайної меблів. З-за подібних складових частин.

А ось влаштовані за принципом «дельфін», «седафлекс» і «реклайнер» майже завжди складаються з металевого каркаса. І вимагають насамперед демонтувати саме цей елемент конструкції.