Який тиск має бути в шинах ВАЗ

Який тиск має бути в шинах ВАЗ

Мітки:ВАЗ 2108/2109/21099ВАЗ 2110/2111/2112ВАЗ 2113/2114/2115ВАЗ 2121ВАЗ 2170ВАЗ KalinaДавление в шинахКлассика 2101/2103/2106/2107

Автомобілі ВАЗ можуть вважатися однією з найбільш відомих марок на пострадянському просторі. Сьогодні можна зустріти як старі ВАЗ-2106, так і моделі 2107. Досить часто зустрічається «Самара» 2109 і 21099. Шанувальники вітчизняного автопрому сьогодні набувають більш сучасні моделі: ВАЗ 2110, 2112, 2114 і 2115. Це говорить про те, що навіть з появою на ринку великої кількості доступних іномарок машини Волзького заводу не перестали користуватися попитом у автолюбителів.

Який тиск має бути в шинах ВАЗВажливо завжди знати тиск у шинах автомобіля

Щоб термін служби автомобіля був досить довгим, необхідно чітко дотримуватися всіх умов правильної експлуатації. Серед різних факторів, що визначають грамотне користування машиною, дуже важливим і значущим є тиск в шинах.

Тиск у шинах автомобіля, наскільки вона важлива?

Виробник завжди дає рекомендації щодо тиску в шинах автомобіля. Є спеціальна таблиця, де в залежності від моделі та типу шин вказується, яке повинне бути значення для різних типів машин.

Однак не слід забувати, що воно також залежить від розподілу навантаження, температури навколишнього середовища та інших факторів.

Який тиск має бути в шинах ВАЗКонтрольний замір тиску в шині автомобіля ВАЗ 2106

При перекачаних колесах спостерігаємо наступне:

 • зниження коефіцієнта опору;
 • нижчу ступінь деформації;
 • менший розмір плями контакту з дорогою;
 • зменшення поглинання ударів;
 • підвищення керованості.

При недокачанних колесах спостерігаються такі явища:

 • збільшення розміру плями контакту з дорогою;
 • підвищення коефіцієнта опору;
 • збільшення витрати палива;
 • підвищення плавності ходу;
 • погіршення керованості транспортним засобом.

Який тиск має бути в шинах ВАЗАвтомобільний манометр — стрілочний та електронний з РК екраном

І в першому, і в другому випадках збільшується зношуваність протекторів. У першому випадку псується середина протектора, у другому — боковини.

Як впливає тип гуми на величину тиску?

Слід знати, що діаметр шини не впливає на показники тиску — для гуми r13, r14 і r15 воно буде однаковим. Тут грає роль ступінь навантаження на колеса.

Слід враховувати, що при температурному перепаді, наприклад, якщо ви виїжджаєте з тепла на холод, тиск в шинах може стати менше. Влітку в них повинно бути близько 1,9 атмосфер при середній завантаженості. Якщо ж машина завантажена повністю, гуму слід накачати до 2,1 атмосфери.

Таблиця тиску в шинах для різних моделей автомобіля ВАЗ

Наведена нижче таблиця демонструє, яке має бути тиск в шинах для різних моделей машин марки ВАЗ. Ми наводимо неповний список, більш старі види, начебто ВАЗ-21099, і новіші машини: ВАЗ-2110, 21111 і 21112.

Який тиск має бути в шинах ВАЗТаблиця рекомендованого тиску в шинах для автомобілів ВАЗ

Взимку колеса прийнято трохи приспускають, хоча офіційно стверджується, що ступінь їх накачування не залежить від сезону. Однак приспущені колеса дають наступні переваги:

 • кращу стійкість на слизькій дорозі;
 • плавність ходу автомобіля;
 • зменшення гальмівного шляху і зниження ймовірності аварійної ситуації.

Перевіряйте тиск в шинах автомобіля регулярно

Власникам автомобілів ВАЗ, як і будь-яких інших марок, рекомендується регулярно перевіряти ступінь накачування коліс — не рідше одного разу на місяць. Практика показує, що на протязі місяця тиск знижується на 0,4 атмосфери. В такому випадку необхідно підкачати колеса.

Для вимірювання необов’язково постійно їздити на станцію технічного обслуговування — ви можете робити це самостійно за допомогою манометра. Виконуємо це таким чином:

 • Обнуляем показання приладу.
 • Знімаємо з золотника кришку.
 • Надягаємо штуцер приладу на ніпель і натискаємо.
 • Знімаємо показання приладу.
 • Який тиск має бути в шинах ВАЗРегулярно перевіряйте рівень тиску в шинах автомобіля

  Оскільки температура може відчутно впливати на показання, необхідно їх знімати перед виїздом з гаража на «холодній гумі. Пам’ятайте, що регулярний контроль — запорука вашої безпеки і довгого терміну служби транспортного засобу.

  Висновок

  Машини марки ВАЗ протягом багатьох років залишаються найбільш відомою і популярною серед споживачів різновидом продукції вітчизняного автопрому. Вони не вважаються такими престижними, як у колишні часи, проте чесно служать вірою і правдою кільком поколінням автолюбителів.

  Одним з важливих факторів, який визначає грамотність експлуатації авто, є тиск в шинах. Виробник наполягає на тому, що власник авто зобов’язаний забезпечити його величину, рекомендовану в спеціальних таблицях. Це впливає на такі фактори, як керованість авто, витрата палива, плавність ходу і безпеку водія і пасажирів.

  Який тиск має бути в шинах ВАЗНасос ножний з манометром МНУ-500

  Тиск в шинах залежить від моделі машини, типу гуми та індексу навантаження. Звіряючись з табличними даними, кожен водій може визначити оптимальне значення для своєї машини.

  Регулярний контроль показників також є обов’язковою умовою правильної експлуатації авто, довгого терміну його служби, а також вашої безпеки на дорозі.