Збірка більярдного столу: підготовчі роботи і послідовність дій.

Збірка більярдного столу: підготовчі роботи і послідовність дій.У деяких при слові «більярд» виникають асоціації з прокуреним підвалом, де темні особистості з силою б’ють по кулях, а засмальцьовані асигнації переходять з рук в руки, але такі часи канули в Лету. Сьогодні це професійний спорт, популярний як серед росіян, так і в усьому світі. Від темпераменту, характеру того чи іншого народу, залежить популярність таких ігор, як російський більярд, снукер, пул або карамболь. Але як би ні відрізнялися гри – основним елементом служить більярдний стіл. Вибір його дуже важливий, але також не менш, а мабуть, більш важлива його правильна збірка і установка. Оскільки стіл досить масивний і важкий, транспортування проводиться в розібраному вигляді.

Підготовчі роботи перед складанням більярдного столу

Зміст статті

 • Підготовчі роботи перед складанням більярдного столу
 • Збірка більярдного столу
  • Як зібрати лафет
  • Як встановити ігрове поле
  • Сукна Натяжка і установка бортів

Для роботи потрібно як мінімум дві людини – частини столу досить масивні. Після доставки зі столу необхідно акуратно, щоб не пошкодити поверхню, видалити обгортковий упаковку. Потім, дотримуючись інструкції, розкласти деталі по порядку установки. Щоб уникнути перекосу, стіл необхідно збирати на рівній поверхні.

УВАГА! Неякісна збірка столу може зіпсувати згодом хорошу гру.

Для складання знадобляться інструменти:

 • шуруповерт і викрутки;
 • набір гайкових ключів;
 • різак, шпателі;
 • наждачний папір для шліфування.

Збірка більярдного столу: підготовчі роботи і послідовність дій.

ВАЖЛИВО! Перед тим як взяти в руки інструменти, треба перевірити комплектність поставки, її цілісність, уважно ознайомитися з інструкцією, монтажними схемами.

Збірка більярдного столу

Необхідно дотримуватися певну послідовність дій при складанні столу для гри в більярд.

Як зібрати лафет

Оскільки лафети столів можуть відрізнятися, збірка повинна здійснюватися строго по інструкції. Столи малих розмірів продаються з уже зібраними каркасом. Залишається встановити ноги, це істотно спрощує завдання: Встановлюємо у ніжки гвинти опор, розміщуємо лафет в опорні чашки.

 • Переконуємося, що каркас варто ідеально рівно, не хитається, не падає.
 • Далі кріпимо кронштейни і монтуємо царги.
 • Шляхом регулювання гвинтів на опорах, які знаходяться в ніжках, виставляємо лафет горизонтально.
 • Точність установки перевіряємо рівнем. Всі деталі повинні надійно стягнуті, не бовтатися.
 • Збірка більярдного столу: підготовчі роботи і послідовність дій.

  УВАГА! Щоб полегшити роботу — здійснювати збір каркаса зручніше в перевернутому положенні.

  Як встановити ігрове поле

  Лафет відрегульований. Тепер на нього послідовно, дотримуючись нумерацію, яка вказана на торцях або лінії розмітки, викладаємо плити (з дерева або каменю). Для надійної фіксації кріпимо їх до царгам. В утворюються стики заливаємо віск або шпаклівку. Вони мають приблизно однакові властивості, але великий шар воску дає усадку, а шпаклівка немає. Знову рівнем перевіряємо стан ігрового поля, якщо є необхідність, регулюємо опорами. Саморізами кріпимо по периметру рейки.

   

   

  Сукна Натяжка і установка бортів

  Для розгладження складок радимо перед тим, як натягувати ретельно протрясти сукно. Потім прибрати з його вивороту сміття і нитки. Далі, укладаємо його до верху особою, закріплюємо по периметру спеціальними скобами. Орієнтиром слугуватиме штатні отвори для кріплення. Вирівнюємо полотно по них кріпимо степлером. Далі, з кожним отвором по периметру. Натягування походить від середини (середньої лузи) до куті. Якщо дотримуватися такої тактики, то отримаємо рівномірно натягнуте сукно по всій площі столу. Намагайтеся уникати складок, зморшок на тканини, але при їх утворенні сильно перетягувати не варто.

  Після укладання і натяжки сукна встановлюємо борту. Це відбувається за кілька етапів. Кріплення можуть бути горизонтальними або вертикальними. Наживляємо борт, фіксуємо на ньому лузи і стакани. Потім закріплюємо. Повторюємо процедуру з усіх боків. Потім вирівнюємо їх, остаточно фіксуємо. Заключним етапом є установка декоративної обв’язки.

  Збірка більярдного столу: підготовчі роботи і послідовність дій.

  УВАГА! Якщо ви ніколи не збирали більярдні столи, то довірте цю роботу професіоналам. Для грамотного здійснення процесу й ефективного результату необхідна відповідна кваліфікація.

  Після складання потрібно:

  • правильно вирівняти;
  • відкалібрувати плити, зашпаклювати шви;
  • виставити висоту;
  • обтягнути сукном.

  І це тільки мала частина завдань, з якими впорається спеціаліст за 5-7 годин. А за скільки ви з ними впораєтеся?