Зелені точки на екрані монітора – звідки взялися і як позбутися без витрат?

Зелені точки на екрані монітора  звідки взялися і як позбутися без витрат?Часто користувачі стикаються з проблемою виникнення зелених точок на екранах моніторів. В залежності від їх виду, кількості, розміру і динаміки, причини можуть бути самими різними, як і їх вирішення.

Найчастіше зелені точки бувають такого виду:

 • з’являються переважно в місцях градієнтних переходів кольорів, також вони мерехтять і змінюють положення;
 • чергуються зі смугами або брижами, в деяких випадках комп’ютер зависає, в деяких — ні;
 • з’являються тільки в конкретних відеоіграх.

Чому з’являються зелені точки на екрані монітора

Зміст статті

 • Чому з’являються зелені точки на екрані монітора
 • Що потребує ремонту та у скільки це обійдеться
 • Як підібрати відеокарту

Найпоширеніша причина — банальні «биті пікселі». Виявляються вони різними тестами, багато з яких можна пройти безкоштовно онлайн. Один з найпростіших способів визначити, в моніторі проблема чи ні — зробити скріншот екрану кнопки Print Screen і вставити зображення в будь-який графічний редактор. Якщо на отриманому скріншоті точок немає, значить, вся справа в екрані, якщо є, значить, в чим-небудь ще.

ВАЖЛИВО! Як правило, в комплекті з комп’ютером поставляється інформація про допустимі погрішності, в тому числі і про кількість битих пікселів. Віддати монітор по гарантії можна тільки при перевищенні зазначених показників.

Зелені точки на екрані монітора  звідки взялися і як позбутися без витрат?Друга за поширеністю причина — проблеми з відеокартою. Також джерелом зелених точок може бути материнська плата або кабель, що підключає монітор до комп’ютера, або один з роз’ємів.

Найпоширеніший спосіб визначення причини проблеми — тестування комп’ютера зі зміною тих чи інших елементів. Наприклад, якщо при зміні одного монітора на інший зелені точки зникають, значить, справа в ньому, якщо немає — значить, будуть потрібні додаткові тести. Якщо у вас немає можливості дістати необхідне обладнання серед друзів і знайомих, зверніться до магазинів техніки, деякі з них дають реалізовані товари напрокат під заставу.

Що потребує ремонту та у скільки це обійдеться

Деякі елементи ви можете виправити самостійно, не звертаючись до ремонтні контори.

Наприклад, якщо ви експериментальним шляхом виявили, що справа в кабелі, найчастіше корінь проблеми виявляється в банальному загині, а після випрямлення вона зникає сама собою. Тому єдине, що потрібно — уважно оглянути кабель по всій довжині.

ДОВІДКА! При частій експлуатації рознімання, контакти можуть злегка зсуватися, що в деяких випадках теж можна виправити самостійно. Акуратно вирівняти їх ви можете, використовуючи пінцет, після чого точки на екрані більше не з’являються.

Якщо причина з’ясувалася у відеокарті, іноді може допомогти наступний порядок дій:

 • витягти відеокарту;
 • почистити контакти гумкою;
 • переставити її в інший слот материнської плати.

Зелені точки на екрані монітора  звідки взялися і як позбутися без витрат?Якщо нічого з перерахованого не допомогло, залишається тільки здати пошкоджений елемент в ремонт або замінити на новий. Якщо у вас ще не закінчився термін гарантії, є шанс, що все обійдеться безкоштовно. В іншому випадку вартість буде залежати від самої деталі, а також від складності проблеми.

Як підібрати відеокарту

Відеокарта підбирається в залежності від моделі материнської плати, її ви можете дізнатися, подивившись маркування на самій платі. Дорогі і потужні карти зазвичай купуються геймерами і розробниками ігор, а також видеомонтажерами, графічним дизайнерами та іншими представниками таких професій. Для звичайного інтернет-серфінгу, перегляду фільмів або для роботи, не пов’язаної з візуальної навантаженням, досить стандартних бюджетних варіантів.

Найбільш затребуваними зараз є відеокарти від фірм Asus, GigaByte, Zotac, Sapphire, MSI, а конкретну модель підібрати доведеться вже вам самим, в залежності від запитів.