Докладний інструктаж: як закріпити телевізор на стіні з гіпсокартону

Докладний інструктаж: як закріпити телевізор на стіні з гіпсокартонуЩоб повісити телевізор на гіпсокартон, потрібно підібрати правильне кріплення і знати, призначена в принципі конструкція для фіксації предметів такої ваги.

Чи витримає гіпсокартон телевізор

Вся справа в габаритах телевізора. Величезну плазму ризиковано вішати на стіну з гіпсокартону. Навіть якщо якихось дефектів ви не помітите відразу, з часом гіпс почне кришитися, і можна буде думати не те, що про ремонт гіпсокартонної стіни, а про спорудження нової конструкції.

Докладний інструктаж: як закріпити телевізор на стіні з гіпсокартону

Виручає внутрішнє підсилення. Його можна провести установкою несучих зовнішніх стійок. Багато майстрів, наприклад, вирішують це питання наступним чином. Під ГКЛ встановлюються дерев’яні бруски, службовці опорою для РК-телевізора.

Іноді в якості несучих стійок використовуються прості металеві труби, які в принципі можуть витримати таке навантаження. Опори потрібно встановити вздовж стіни, і закласти їх в підлогу. Каркас вийде досить масивним, тому він витримає не тільки значних габаритів телевізор, але і всю супутню техніку.

Докладний інструктаж: як закріпити телевізор на стіні з гіпсокартону

Можна вішати телевізор на гіпсокартон

Легкий РК-телевізор можна монтувати і без посилення стіни. Дюбель метелик – кріплення, яке відмінно впорається з цим завданням. Цей кріплення чудово фіксується зі зворотного боку на стіні з гіпсокартону.

Також рекомендуємо прочитати:Як закріпити гіпсокартон на гіпсокартон
Якою стороною кріпити гіпсокартон до стіни
Як повісити важку полку на гіпсокартон
Чим прикрутити кріплення телевізора до гіпсокартону

Докладний інструктаж: як закріпити телевізор на стіні з гіпсокартону

Габаритний, масивний телевізор таким чином вішати не можна.

Прикріпити великий телевізор до ГКЛ-стіни можна:

  • Або на місце, де під обшивкою знаходиться профіль;
  • Або з посиленням каркаса і демонтажем обшивки в цьому місці.

Деякі фахівці ставлять під сумнів і посилення з допомогою брусків. Аргументують вони це тим, що є ризик, що гіпсокартон відламається разом з посиленням. А також, вважають вони, перегородка може почати тріщати по швах.

Надійніше посилити перегородку посиленим профілем, товщина якої 2 мм Такої зазвичай застосовується для зміцнення дверних прорізів.

Докладний інструктаж: як закріпити телевізор на стіні з гіпсокартону

Як на гіпсокартон повісити телевізор

Кронштейн, який кріпиться до стіни, найчастіше йде в базовій комплектації до телевізора. Стосується це, звичайно, сучасних моделей. Якщо такого немає, його доведеться придбати, зовні він нагадує метелика.

До кронштейна можуть додаватися пластмасові дюбелі, і ось їх використовувати не можна! Якщо ви кріпите телевізор до бетонної стіни, що все буде добре. Але ось на гіпсокартоні вони можуть повести себе інакше – часто такі дюбелі обламуються, і ЖК-телевізори падають і розбиваються.

Для кріплення кронштейна використовувати дюбелі-саморізи.

Докладний інструктаж: як закріпити телевізор на стіні з гіпсокартону

Як закріпити кронштейн:

  • Виберіть на стінці місце, де буде висіти телевізор, позначте його маркером;
  • Дрилем дуже обережно просвердлите отвір, рівну діаметру дюбеля;
  • Візьміть дюбель, витягніть саморіз, помістіть цю «метелика» у стінку, не використовуйте молоток – можна пошкодити стіну;
  • Прикручувати саморіз повинен обертатися тільки він, а не шапка дюбеля;
  • Викрутіть гвинт, переконавшись, що він разжат.

Завершується робота кріпленням телевізора до кронштейна. І хоч в інструкціях написано, що спочатку ТБ кріпиться до кронштейна, а потім всі разом – до стінки, зробити це не вийде.

Поодинці повісити телевізор на кронштейн складно, практично неможливо. З інструментів знадобиться тільки кутова викрутка.

Докладний інструктаж: як закріпити телевізор на стіні з гіпсокартону

Можна, звичайно, і робити все по інструкції, але відстань між стіною і телевізором таке вузьке, що зафіксувати ТБ і кронштейн навряд чи вийде.

Таким чином і фіксується телевізор до гіпсокартонної стінці. Використовуйте прийоми посилення, хороший кріплення, працюйте в парі, і проблемою кріплення плазми не буде.

Монтаж рамки під телевізор з гіпсокартону (відео)

Галерея: телевізор на стіні з гіпсокартону (20 фото)