Біло бордова або бордово біла кухня – як створити шик

Зміст статті:

 • Насиченість і яскравість бордового кольору
 • Білий колір і його відтінки
 • Поєднання яскравих і домінуючих кольорів та їх відтінків, як бордо і білий

Кухня бордова з білим насиченим кольором сьогодні зустрічається досить часто навіть у самих звичайних квартирах, тому що вже дуже багато людей справді оцінили шик і багатий вигляд поєднання таких кольорів. Але, перед тим як розповісти про поєднанні можливих відтінків обох кольорів, хочеться розглянути їх детальніше окремо.

Біло бордова або бордово біла кухня – як створити шик

Насиченість і яскравість бордового кольору

Бордовий колір вважається відтінком насиченого червоного кольору, але сам по собі він дуже виразний і оригінальний. Тому можна вважати, що бордо включає в себе цілу гаму різних приголомшливих відтінків, які можуть ефектно і виразно виділити абсолютно будь оформлення інтер’єру. Йому віддають перевагу люди, які досить впевнені в собі, в своїх силах, індивідуальні і солідні особистості. Влада, достаток і стабільність – це головні якості людей, які сміливо його обирають. Колір бордо на таких людей здатний надавати позитивно вплив – він допомагає зосередитися, прийняти важливі рішення і зважити всі переваги і недоліки, не втрачаючи при цьому ясність розуму. Але, незважаючи на гармонійне і умиротворений вплив, бордовий колір може пригнічувати людину, якщо цього відтінку в інтер’єрі буде занадто багато. Бордо може бути базовим кольором для наступних тонів:

 • Темний жовто-оранжевий
 • Колір кориці
 • Темний гранатовий
 • Насичений колір лісових шишок
 • Винний колір
 • Колір гнилої вишні.

Біло бордова або бордово біла кухня – як створити шик

Бордо вважається хоч і вважається відтінком червоного, але він здатний заспокоювати і врівноважувати. Червоний – це «батько» бордового, але червоний колір збуджує нервову систему. Незалежно від вибрано стилю інтер’єру, біло бордова кухня додасть шик будь-якому приміщенню за умови правильного дозування бордового кольору.

Білий колір і його відтінки

Білий колір, як би це дивно не звучало, також має цілу широку палітру відтінків. Він здатний повноцінно і витончено доповнити той чи інший колір. Для кращого розуміння відтінків білого кольору нижче наведено декілька з них:

 • Античний білий (теплий світлий відтінок, яким покриті багато античні мармурові статуї)
 • Бежевий (ніжний і теплий світлий коричневий відтінок білого кольору)
 • Ефект примари (це такий відтінок білого, в якому є трохи сірого кольору)
 • Колір бісквіту (коричневий і, швидше, темний відтінок)
 • Димчастий колір (тут можуть поєднуватися сірий, темно зелений, навіть колір гнилі)
 • Латте (цей колір складається з кремового відтінку і ніжного бежевого)
 • Кремовий (це колір вершків, в якому присутня нотка жовтизни)
 • Рум’яний лавандовий (цей колір входить в білу гаму, він складається з дуже блідого лавандового кольору)
 • Лляний (це сумісність сірого і бежевого)
 • Медяна роса (цей колір унікальний тим, що він вважається відтінком білого, але в ньому міститься небагато зеленого).

Біло бордова або бордово біла кухня – як створити шик

І це не повний перелік усіх відтінків білого кольору, насправді їх безліч, навіть незважаючи на те, що сам білий колір один і неповторний.

Поєднання яскравих і домінуючих кольорів та їх відтінків, як бордо і білий

Кухня бордова з білим – це завжди безпрограшний варіант. Ще з дуже давніх часів гра поєднання таких кольорів вважалася дуже цікавою, тому що такі кольори вибирали для написання картин епохи Ренесансу. На цих картинах були зображені силуети і образи прекрасних дам з молодою мармурово білою шкірою, які лежали на шикарних покривалах темно-червоного кольору. Також на таких картинах були зображені тільки зірвані соковиті і свіжі пелюстки троянд, що лежать на білосніжному ложі. І хоча такі картини ніяк не відносяться до кухонного інтер’єру і квітам, але все ж їх поєднання багатьом дає зрозуміти, чим же така композиція квітів настільки красива. Але при перенасиченні одного з вищевказаного кольору інтер’єр кухні може стати невдалим, холодним, аляпистым або зовсім грубим.

Біло бордова або бордово біла кухня – як створити шик

Колір стиглої вишні чудово доповнить бежевий. Інтер’єр такої незвичайної біло бордовою кухні буде м’яким і затишним. Можна зробити невеликі акценти на кухні з допомогою деталей інтер’єру в помаранчевому або навіть жовтому кольорі.

Ніжний вишневий відтінок кухонних фасадів буде гармонійно доповнений світлими, майже білими стінами і стелею. В кухонних фасадах можна сміливо додатково використовувати ручки та іншу обробку у винному кольорі. Якщо для такої комбінації підлогу оформити в чорному кольорі в дзеркальному глянці, то ваша кухня просто не зможе не викликати захват у гостей.

Якщо використовувати оригінальний бордовий і білий колір, можна сміливо додавати декори інтер’єру сірого кольору. Так ви ще більше зробите бордовий колір м’яким і не таким насиченим.

Біло бордова або бордово біла кухня – як створити шик

Інтер’єр вашої біло бордовою кухні буде виглядати гармонійно, якщо відтінки другого варіанту кольори не будуть домінувати. Тобто, для більш спокійної обстановки на кухні в бордовому кольорі краще не оформляти великі поверхні (стіни, кухонний гарнітур разом зі всієї кухонної побутової технікою). Перенасиченість приміщення бордовим кольором здатна «утяжелить» будь-яке приміщення і разом з цим навіяти тугу і сумні, похмурі думки.

Бордова кухня з білим кольором має одну важливу особливість – вона здатна зберегти загадковість і красу інтер’єру в будь-якому оформленому стилі. Вищим шиком для класичного стилю буде поєднання кухонного скромного гарнітура бордового кольору з дерева з білими стінами і підлогою разом з золотистими деталями інтер’єру.

Для стилю хай-тек відмінно підійде біло бордова кухня з блискучими фасадами. Хромовані деталі, використані додатково до такого поєднання білого і бордового, лише додадуть правильну спрямованість стилю. Стиль кантрі буде особливо прекрасним, якщо в біло бордову кухню придбати скромний дерев’яний гарнітур з простим домашнім текстилем – штори, скатертини, чохли для стільців та інші предмети затишку та інтер’єру з принтом у біло бордову клітку і смужку.

У маленькій кухні краще використовувати тільки деталі інтер’єру бордового кольору, тому що стіни, велика побутова техніка і кухонні гарнітури в такому відтінку можуть візуально зменшити її. У великій кухні ситуація може скластися теж погано – перенасичення великої кухні бордовим кольором з поганим освітленням може зробити інтер’єр похмурим, «важким», похмурим і невдалим.

Біло бордова або бордово біла кухня – як створити шик

Варіантів оформлення кухні в біло бордовому кольорі непорівнянне кількість. Пам’ятайте тільки про те, що хороше розведення бордо білим кольором чи його відтінками згладить будь-які колірні огріхи, допущені при самостійному комбінуванні бордового кольору з іншими варіантами відтінків.