«Бон апетит!» – підбираємо найкраще поєднання кольорів на кухні

Зміст статті:

 • Немає законів, але є принципи
 • Чорно-біла кухня
 • Кольорові кухні
 • Колір кухні, який вибрати
 • Особливості поєднання кольорів в інтер’єрі кухні
 • Кілька професійних хитрощів

Думок багато, але ваша кухня – це ваша кухня, тому, що б не говорили інші, варто прислухатися до першого правила дизайну: «В дизайні правил немає!». Але це, звичайно, аж ніяк не означає, що можна вибрати колір кухні з закритими очима або скинути прийняття рішення про дизайн кухні на дружину (чоловіка) або запрошеного дизайнера. Щоб потім інтер’єр радував вас, а не муляв очі, викликаючи роздратування, варто витратити 10-15 хвилин на цю статтю, допомагає побачити, яким може бути колір кухні представлених на фото і вибрати те, що подобається більше.

Ми не будемо говорити про дизайні та інтер’єрі кухні, але акцентуємо увагу на колірних рішеннях та приємне поєднання кольорів в інтер’єрі кухні.

Немає законів, але є принципи

Проілюструємо думка: розмальовка мухомора або папугу чудова, але на мухоморі і папугу. Одна справа кинути погляд на таку природну красу, але зовсім інше – розфарбувати так стеля в спальні або меблі в кухні. Кухонні меблі і посуд, розфарбована як мухомор, навряд чи пробудить апетит…

Однак є тенденції, пам’ятаючи які можна скомпонувати колір кухні і всього вмісту так, щоб надавати виключно позитивний емоційний вплив:

1. Вплив кольору на сприйняття об’єму кухні

Це факт, що якщо колір кухні світлий, то вона здається просторіше, а кухня в темних тонах візуально менше. На нашому сайті представлені кольору кухні на фото, що дозволяють на власні очі переконатися, що в дизайні маленьких кухонь краще виглядають м’які світлі тони, а в досить великих кухнях в дизайні дуже гарні теплі затемнені тони.

2. Кількість кольорів на кухні та їх поєднання

Білий і чорний колір на кухні буде гармоніювати з будь-якими іншими, але це не єдиний підхід. Є кілька основних варіантів:

 • Чорно-білий або ахроматичний дизайн.
 • Кольоровий або хроматичний дизайн.

Кольорові, в свою чергу, можуть бути контрастними, аналоговими або тріадними, про що ми розповімо далі.

«Бон апетит!» – підбираємо найкраще поєднання кольорів на кухні

Чорно-біла кухня

У цьому стилі, як правило, оформляють кухні в стилі хай-тек, мінімалізм або скандинавському. Ні чорний, ні білий не вважаються самостійними квітами, тому прийнято «розбавляти» їх вкрапленнями та елементами металік (різних відтінків, часто – сріблястий), теракотовим або оливковою. Також приємно виглядають поєднання чорно-білого з бежевим і коричневим.

«Бон апетит!» – підбираємо найкраще поєднання кольорів на кухні

Принципово важливо при такому кольорі кухні створити продуману систему освітлення, що поєднує природний сонячний спектр в основі з різними кольоровими підсвічуваннями, як точковими, так і лінійними. Така підсвічування вигідно підкреслить фактуру поверхонь і колір елементів меблів і декору.

Кольорові кухні

Кольорові кухні (монохромні – одноколірні або багатобарвні) надають широкі можливості для поєднання кольорів в інтер’єрі кухні. Нагадаємо, що немає жорстких правил, суворо регламентують використання колірної гами, про що яскраво свідчать різноманітні фото кухонь, кожна з них – своєрідний дизайнерський шедевр.

Отже, приступимо до розгляду ідей.

1. Кухня одноколірна, вона ж монохромна

Принцип такий: базовий колір кухні доповнюється відтінками, що створюють різноманітність. Кількість відтінків не регламентується. Одноколірна не означає, що все пофарбоване в один колір, дуже привабливі монохромні кольори в поєднанні з класичним білим або дуже практичним сріблястим або платиною.

«Бон апетит!» – підбираємо найкраще поєднання кольорів на кухні

Що допоможе досягти різноманітності в одноколірному дизайні:

 • Кількість відтінків – не менше трьох-чотирьох, з одним з них в якості домінанти.
 • Кожну кухонну зону виділити своїм відтінком.
 • Навіть при одному кольорі, але з різними фактурами створюється ефект різноманітності.
 • Акценти та елементи, якщо вони є і їх небагато, теж пожвавлюють інтер’єр.

2. Кухня триколірна

Триколірний дизайн кухні – своєрідна класика, в якій одному кольору відводиться домінуюча, а двом іншим – допоміжна роль. Наприклад, що заспокоює нерви блакитний колір доповнюється червоним і жовтим, збудливий апетит.

«Бон апетит!» – підбираємо найкраще поєднання кольорів на кухні   «Бон апетит!» – підбираємо найкраще поєднання кольорів на кухні

Також цікаві поєднання:

 • персик-салат-бузок;
 • блакитний, троянда-лимон;
 • зелений-оранж-фіолет та інші.

«Бон апетит!» – підбираємо найкраще поєднання кольорів на кухні  «Бон апетит!» – підбираємо найкраще поєднання кольорів на кухні

3. Кухня контрастна

Такий стиль варто оформляти у тому випадку, якщо все зробити обережно та виважено, адже потім популярність може змінитися розчаруванням і навіть роздратуванням. Майстри радять дві практичні ідеї:

1) уникати в контрастному дизайні агресії і химерності

2) робити максимально контрастними ті елементи і речі, які згодом можна буде легко замінити.

Для цього в контрастній кухні важливо врахувати:

 • Глибокий і яскравий колір основи врівноважено контрастує з додатковим.
 • Меблі і підлогу мають м’які кольори, а в контрасті до них – штори або шпалери.
 • Яскравість кольорів: темний підлогу, стіни і меблі світліше, стеля – найсвітліше місце дизайну.

Колір кухні, який вибрати

Насамперед той, який подобається вам і вашим домочадцям, адже на кухні вони – часті відвідувачі. І якщо будь-яке колірне оформлення кухні вам подобається більше, то варто використовувати саме такий варіант.
Що віддають перевагу дизайнери і замовники:

 • фіолетово-жовтий;
 • персиково-блакитний;
 • червоно-сірий або сталевий;
 • бузково-зелений.

«Бон апетит!» – підбираємо найкраще поєднання кольорів на кухні  «Бон апетит!» – підбираємо найкраще поєднання кольорів на кухні  «Бон апетит!» – підбираємо найкраще поєднання кольорів на кухні  «Бон апетит!» – підбираємо найкраще поєднання кольорів на кухні

4. Кухня аналогова

У цьому вигляді дизайну використані сусідні кольори райдужного спектра, наприклад: червоний, помаранчевий і жовтий або оранжевий, жовтий, зелений і так далі. При цьому можуть бути задіяні відтінки цих кольорів. Хоча основних кольорів може бути два або три, але роль домінанта надається одному з них за кількістю. Проте насиченість і яскравість кожного з обраних кольорів для кухні повинні бути у відносній рівновазі.

Особливості поєднання кольорів в інтер’єрі кухні

1. Щоб не «пістрявити», краще не використовувати багатобарвний ансамбль, трьох-чотирьох кольорів цілком достатньо, плюс пара відтінків для гарнітури.
2. Краще не робити наголосу на кількох кольорах, тобто, при яскравому загальному дизайні – м’які відтінки меблів (або навпаки). На практиці: яскраво-зелені стіни і приглушено блакитна меблі з сірою облямівкою.
3. Акцент краще поставити на декорі: штори, скатертини або картина. При будь-якому яскравому кольорі кухні відмінно виглядає біла стільниця.
4. Глянець, як і перламутр, роблять кольору глибше і більш насиченим, а матова поверхня – пом’якшує ефект кольору.

Кілька професійних хитрощів

Використовуйте великий малюнок на шпалерах або стінах, якщо потрібно візуально зменшити розмір великої кухні.

 • Завдяки дрібному рисунку або орнаменту маленька кухня буде здаватися просторіше.
 • Вертикальні смуги і напрямні на стінах і меблів візуально збільшать висоту кухні, а горизонтальні зменшать висоту, але створять оптичне розширення.
 • Цікавий ефект від діагоналей – виникає ілюзія, як при русі.
 • Гармонійне поєднання пересічних ліній і смуг на стінах (шотландська клітка) буде схоже на видимість нескінченного простору.