Чим обшити стіни на кухні, щоб отримати красиву і стійке покриття?

Зміст статті:

  • Оздоблення стін пластиковими панелями
  • Дерев’яна вагонка
  • Інші методи обшивки

Кухня – найважливіший куточок у квартирі для будь-якої господині. Тому до її інтер’єру варто підходити з особливою ретельністю. Планування стосується меблів і оздоблювальних матеріалів. Адже це приміщення відрізняється температурними перепадами, підвищеною вологістю, достатком забруднень (краплі жиру, кіптява).

А значить вибирати оздоблювальні матеріали слід виходити з непростих умов експлуатації. Але також нам хочеться, щоб ці матеріали мали гарний дизайн, декоративні елементи і надавали приміщенню естетичності. Давайте спробуємо відповісти на питання: «чим обшити стіни на кухні?» з урахуванням вказаних особливостей.

Оздоблення стін пластиковими панелями

У пошуку оббивки стін на кухні давайте розглянемо панелі з пластика. Цей вид матеріалу стійкий до вологи, різних шкідників, плісняви, грибків, і навіть до перепадів температур. Сьогодні на ринку панелі представлені неймовірним різноманітністю, кожен вид наділений своїми експлуатаційними і декоративними якостями. При виборі матеріалу звертайте увагу не тільки на дизайн, але і на спосіб кріплення. Деякі можна кріпити тільки до ідеально рівним поверхням, інші (найкращий варіант) монтуються на решітку з дерев’яних брусів або ПВХ. Останній спосіб ідеальний, особливо якщо мова заходить про необхідність приховати нерівності, вади покриття.

Чим обшити стіни на кухні, щоб отримати красиву і стійке покриття?

Панелі з дзеркальним покриттям не самий підходящий варіант для обробки кухні, адже вони не стійкі до вологи. Краще вибирати вологостійкі панелі, тим більше що представлені вони різноманітно:

  • панелі з натурального дерева покриті шпоном;
  • ламіновані плівкою, їх кольорова гама задовольнить смаки найвибагливішого дизайнера;
  • з пластиковим покриттям;
  • панелі на основі оргаліту.

З допомогою таких панелей ви можете створити абсолютно будь-який дизайн кухні. Плюс, ви можете поєднувати цей матеріал з будь-яким іншим видом обробки: фарбування, обклеювання шпалерами, керамічна плитка, декоративний камінь і т. д.

Дерев’яна вагонка

Ще один досить популярний матеріал для обшивки стін кухні це вагонка. Вона аналогічна за своїми властивостями натуральній деревині. З її допомогою можна вирівняти стіни, «оживити» інтер’єр, надати приміщенню унікальності, комфорту.

Дерево на кухонних стінах виглядає гармонійно, надаючи приміщенню затишку. Вагонка не тільки красива, але і проста в догляді. З її поверхні легко видалити різні види забруднень (кіптява, жирний наліт). А спеціальна обробка дозволяє матеріалу довгі роки зберігати свій презентабельний вигляд, навіть в умовах підвищеної вологості і при прямому попаданні сонячних променів. Але, такий вигляд обшивки «краде» простір, після установки розмір кухні по всьому периметру зменшитися приблизно на 40 мм, що особливо критично для компактних кухонь.

Чим обшити стіни на кухні, щоб отримати красиву і стійке покриття?

Вагонкою можна облицювати як всю площу кухні, починаючи від стелі, закінчуючи підлогою, так і певну частину (комбінований метод). Наприклад, обшити всі кухонні стіни вагонкою за винятком робочої зони, її можна декорувати керамічною плиткою.

Інші методи обшивки

Також можна згадати за ОСБ плити. На ринку вони з’явилися досить давно і застосовуються практично у всіх сферах: внутрішня, зовнішня обробка, оббивка перекриттів, підлоги. Вони являють собою плиту з стружки, яка стійка до деформацій, грибкових утворень, вологи. Для більшої краси можна декорувати плити ОСБ штукатуркою, фарбою або лаком.

Чим обшити стіни на кухні, щоб отримати красиву і стійке покриття?

Як бачите існує багато методів обробки стінових поверхонь на кухні, кожна з яких наділена певними перевагами. Тому приймаючи остаточне рішення керуйтеся дизайном вашої кухні, практичністю методу і його ціновою політикою.