Чорна кухня – аристократично і шикарно, якщо продумано і правильно!

Зміст статті:

  • Чорний, а чи не буде він занадто?
  • Грамотно застосовуємо чорний колір в інтер’єрі
  • Вибір меблів, або як вибрати кухонний гарнітур в чорному
  • Який вибрати фасад меблів
  • Чорні кухні – азбука дизайну і практика

Дизайнерські експерименти дозволяють створити унікальний, і симпатичний дизайн кухні. Але, в дійсності не всі наважуються стрибати у вир креативності, воліючи стандартні звичні рішення. І все ж, не перевелися у нас герої, здатні на сміливі вчинки, а результат – незвичайна, симпатична і викликає захват гостей кухня. Один з таких ексклюзивних видів дизайну – кухня чорного кольору!

Відзначимо відразу, що такі кухні чорного кольору, і фото це підтверджують, не означає темну похмурість і безпросвітність. А поєднання з елементами інших, яскравих кольорів вносить в дизайн урочистість і аристократизм. Найчастіше ідеальним доповненням до основного чорного кольору кухні стають жовтий, оранжевий, червоний і, звичайно ж, білий.

Чорна кухня – аристократично і шикарно, якщо продумано і правильно!   Чорна кухня – аристократично і шикарно, якщо продумано і правильно!

Чорний, а чи не буде він занадто?

Використання цього виду дизайну – кухні чорного кольору – складна і неоднозначна завдання, так як з ним пов’язані траурні асоціації, але ж, з іншого боку, часто він присутній в самих дорогих елітних і ексклюзивних предметах, аксесуарах, автомобілях та ін Матово-чорні поверхні надають поверхні бездонну глибину, буквально пожираючи простір. А лакована поверхня, що відбиває, залишаючись чорної, відкидає відблиски і надає відчуття дорожнечі. А як вам чорне з перламутром, бачили? Фантастично привабливо, чи не правда?
Чорна кухня – аристократично і шикарно, якщо продумано і правильно!

Перламутровий колір в інтер’єрі кухні

Отже, дивлячись, як кухні чорного кольору на фото зробили дизайнери-професіонали, хіба можна встояти, і не зробити свою кухню ще краще, враховуючи особливості дизайну у ваших умовах?

Грамотно застосовуємо чорний колір в інтер’єрі

Що принципово, так це розуміння важливого факту: не варто робити маленьку кухню черноцветной, цей спосіб прийнятний лише тоді, коли кухня досить велика. В маленьких кухнях все повинно бути світлим і може містити дзеркала для візуального «розширення». І якщо ваша кухня досить велика, дивимося далі.

Вибір меблів, або як вибрати кухонний гарнітур в чорному

Два кольори – чорний і…

1. Яскравий. Не варто захоплюватися, роблячи стіна абсолютно чорним, вийде трохи похмуро, а ось розбавляючи його елементами позитивних кольорів (стільниця, фурнітура тощо), можна відмінно поєднати універсальний, поєднується з іншими чорний, створюючи цікавий інтер’єр. Чорний з оранжевим, бежевим або неяскраво жовтим – завжди красиво.

Чорна кухня – аристократично і шикарно, якщо продумано і правильно!

2. Білий. Цілком сумісний: сам кухонний гарнітур чорно-білий, стіни – світлі, але не яскраві, підлога – чорно-біла шахова клітка. І не забудьте квіткові горщики – чорні на білому клітці і навпаки. Підберіть стильні світильники, люстри, освітлення. Такого стилю не треба цуратися, якщо грамотно поєднати білий з чорним, то вийде цікавий і при цьому практичний дизайн для чорної кухні.

Чорна кухня – аристократично і шикарно, якщо продумано і правильно!

Який вибрати фасад меблів

Це залежить від стилю кухні, але в більшості випадків для кухні чорного кольору в класичному або етно стилі вибирається глянцевий фасад. І він виглядає ефектніше і багатшим, і поєднується з іншими поверхнями краще, і відображення менше «з’їдають» простір.

Класика або прованс – можна вибрати матово-чорний фасад, але із застосуванням патини, штучного старіння елементів під срібло, платину, золото або бронза. Виходить вельми респектабельно і аристократично.

Кухні з МДФ або ЛДСП вже можуть мати бажаний чорний колір, причому з будь-фактурою і світловідображення поверхні. Цікавий для кухні чорного кольору такий матеріал з покриттям «чорний металік».

Чорна кухня і скло – цікаве поєднання, особливо враховуючи широкий асортимент підходящих скляних виробів, наприклад, гартоване скло, забарвлене в чорний колір. Обрамляючи його алюмінієвим профілем можна значно пожвавити великі чорні елементи меблів.

Чорна кухня – аристократично і шикарно, якщо продумано і правильно!

Чорні кухні – азбука дизайну і практика

1. Чорний – мазкий колір, видна кожна пилинка, тому прибирання доводиться і слід робити частіше, ніж зазвичай.

2. Абсолютно чорна, та ще і глянсова стільниця – місце, на якому видно найменші подряпини, це слід врахувати, щоб чорна кухня не обтяжувала. До речі, якщо стільниця все ж буде матово-чорної, то до неї добре виглядають білі стільці.

3. Контраст – основа дизайну кухні чорного кольору, тому до чорної меблів і побутової техніки добре підходить зона їдальні, виконана на основі білого кольору. Трохи про техніку: чорна побутова електротехніка – не вимога, дуже привабливі побутові прилади як хромовані, так і пофарбовані в «металік», а іноді і просто білі.

4. В гарному дизайні чорних і чорно-білих кухонь важливу роль відіграє багатоярусне і зональне освітлення. Так можна і зону виділити й підкреслити дизайн. У кожної групи світильників буде своя роль, а на великих кухнях може бути 4-5 і більше окремих груп.

5. Цікавий варіант – сліпучо-біла кухня і чорні елементи інтер’єру. Наприклад: на білому меблевому фасаді симетрично (або ні) розташована частина ящиків чорного кольору. Якась частина побутової техніки – контрастно-чорна. Якщо у чорно-білій кухні більше білого, то краще, щоб штори були чорними або біля білих штор стояли блискучі чорні вазони з декоративними рослинами.