Зміст статті:

 • Стандартні розміри навісних кухонних шаф
 • Як правильно підібрати глибину навісної шафи для різних функцій
 • Переваги використання на кухні шаф різної висоти
 • Кріплення для кухонних навісних шаф

Навісні шафи сьогодні використовуються практично в кожній кухні, тому що вони здатні чудово економити місце, якщо їх прикріпити до вільної стіни. Тому питання глибини, розмірів і кріплень для навісних кухонних шаф хвилює практично всіх господинь і господарів. Так як кожен навісна шафа може служити для певної мети, а саме зберігання посуду, сипких або навіть побутової техніки, то розміри і кріплення для такої меблів також будуть відрізнятися.

Стандартні розміри навісних кухонних шаф

Якщо ви прийдете в магазин і захочете придбати комплект кухонних навісних шаф, то ви побачите, що весь асортимент кухонних меблів буде складатися із стандартних розмірів. Стандартні розміри кухонних навісних шаф мають наступні параметри — висота може бути 36 см, 72 см або ж 92 див. Іноді при купівлі всій кухні вам може не підійти ні один розмір шафи. Але при бажанні покупця меблеві магазини і компанії під замовлення можуть виготовляти кухні, які вже будуть укомплектовані шафами таких розмірів, які вам потрібні.

Стандартна глибина кухонних навісних шаф досягає 30 див. Якщо ж вам потрібні шафи з більшою глибиною, то такі меблі вам доведеться купувати на замовлення. Якщо ж шафа потрібен з меншою глибиною, то його не тільки доведеться купувати на замовлення, але й враховувати розміри тих предметів, які будуть зберігатися в ньому.

У висоти кухонних шаф немає стандартних показників. Виробники кухонних меблів по-різному ставляться до таких показників, точніше, якщо ви захочете придбати стандартний кухонний гарнітур у всій комплектації, то висота навісних шаф може варіюватися від 25 см до 100 див.

Зміна величини, висоти, глибини або ширини навісної шафи обов’язково позначиться на вартості. Не думайте, що навісна шафа менше від стандартних розмірів буде коштувати дешевше.

Як правильно підібрати глибину навісної шафи для різних функцій

Глибина шафи навісного визначається з урахуванням функції його використання. Щоб знати точні показники глибини навісної шафи, вам потрібно виміряти габарити тих предметів, які в ньому перебувати. Крім цього важливо враховувати ще деякі нюанси. Про них докладніше:

 • Розміри стільниці. Ця робоча поверхня повинна переважно перебувати від стіни на відстані 60 див., Відповідно, навісна шафа не повинен бути більше в глибині, ніж сама стільниця, інакше ви досягнете не тільки незручною роботи на кухні, а також і травм. Середні показники глибини навісної шафи для стільниці у 60 см мають результат 30 див. Щоб визначити відповідну глибину навісних шафок для стільниць інших розмірів, просто поділіть навпіл глибину вашої робочої поверхні і отримаєте точний і самий оптимальний результат.

 • Якщо ви вирішили вмонтувати в навісний шафка духова шафа, то вам потрібно буде заздалегідь точно виміряти габарити техніки і тільки після цього підбирати розміри меблів. Розміщення духової шафи на рівні очей або наближеної області є оптимальним рішенням, як для безпеки дітей, так і для зручності господині. Пам’ятайте, що розмір вбудованої техніки повинен збігатися з внутрішніми розмірами шафи, а не з зовнішніми.
 • Чим більше глибина верхніх навісних шаф, тим більше кухня буде мати потребу в додатковому освітленні. Крім того, що основною лампи для освітлення і так не досить, глибокі навісні шафи будуть ще більше затемнювати робочу поверхню стільниці, тому вам потрібно буде подбати про додаткові точкові світильники або лампи під навісними шафами.
 • Пам’ятайте, що велика глибина навісної шафи обов’язково буде вимагати дуже міцного кріплення. В іншому випадку перевантаження шафи з неміцним кріпленням може привести до самих несподіваних наслідків.
 • Не слід підбирати дуже високий і в той же час занадто глибокий навісна шафа, тому що вам буде незручно ним користуватися, особливо верхніми полицями. В цьому випадку краще розмістити всі кухонні атрибути порівну в нижніх і верхніх невеликих шафках або ж тримати на нижніх полицях ті предмети, якими на кухні ви користуєтеся найчастіше.
 • Якщо навісна шафа використовується для сушки і зберігання посуду, то вам слід пам’ятати про те, що його глибина його не повинна бути менше діаметра самої великої тарілки або ширини самої сушки. Зазвичай навісна шафа для посуду вибирають глибиною не менше стандартної.

 • Якщо навісний шафка буде кріпитися не над робочою або обробній поверхнею, а над обіднім столом або кухонним куточком, то не рекомендується підбирати дуже велику його глибину. Це обумовлено тим, що нависання масивних шаф над людиною буде приносити дискомфорт або навіть стати небезпекою у випадку його падіння.

Пам’ятайте, що чим менше глибина біля навісного шафи, тим акуратніше, витонченіше і світліше буде здаватися ваша кухня. Дизайнери радять розміщувати занадто глибокі навісні шафи в кутах кухні, так як це місце вважається для них найоптимальнішим, тому що так вони не будуть дуже заважати господині і будуть не так сильно затемнювати приміщення.

Переваги використання на кухні шаф різної висоти

Вашу кухню можна зробити максимально функціональної навіть з допомогою звичайних навісних шаф різної висоти. Приміром, високі навісні шафи для кухні чудово впораються з закритим зберіганням багатьох речей і предметів, які вам не хотілося б виставляти напоказ. А шафи з меншою висотою прекрасно зможуть служити в якості додаткових поличок, наприклад, для кольорів або іншого декору інтер’єру. Сучасні дизайнери творять справжні дива з допомогою простої точкової підсвічування і навісних шаф. Якщо над навісними шафами меншої висоти розташувати точкові світильники, ваша кухня заграє новими фарбами і настроєм.

Не варто думати, що високі навісні шафи володіють великою функціональністю. Звичайно ж, те ж саме відноситься і до низьких моделям. Розміри кухонних навісних шаф для кожної господині і кухні підбираються індивідуально.

Габарити кухні можуть істотно впливати на розміри кухонних навісних шаф, тому що невелика і невисока кухня не сприймає установки дуже масивних шаф. Це зовсім не говорить про те, що в великій кухні великі моделі шафок будуть виглядати гармонійно і красиво. Дизайн кухні з навісними шафами різних розмірів вам варто продумати перед їх придбанням.

Кріплення для кухонних навісних шаф

Щоб навісні шафи покірно прослужили і провисіли на стіні багато років, кріпленню варто приділити належну увагу. Перед вибором кріплення вам варто визначитися з тим, для чого саме буде служити вам навісна шафа (для зберігання продуктів, предметів або побутової техніки). Саме вагу речей, які будуть перебувати в навісному шафі, буде впливати на міцність необхідного кріплення.

Навісні шафки можна прикріпити до стіни за допомогою декількох видів механізмів кріплення:

 • Рейка або навішування
 • Монтажна планка
 • Меблеві петлі.

Кріплення навісних кухонних шаф з допомогою рейки або навішування вважається самим простим і зручним, тому що такий вид кріплення дозволяє виправити похибки, які були нанесені під час розмітки. Такий механізм може зміцнити всю конструкцію кріплення навісних кухонних шаф, який можна без додатковий зусиль прикріпити самостійно. Принцип такого виду кріплення полягає в тому, що рейка кріпиться до задньої стінки на цвяхи без заглиблень. Це призведе до того, що навісна шафа буде прикріплений до стіни з невеликим нахилом вперед, що не кращим чином може позначитися на експлуатації. Щоб такого нахилу уникнути, можна в задній нижній частині шафи прибити рейку, яка по товщині буде однаковою з монтажною планкою.

Другий спосіб характеризується кріпленням шафи з поглибленням в задній стінці. Така конструкція дозволяє дуже точно і рівно повісити шафа внахлест на фартух і встик до нього. Якщо кухонний шафа навішується без нахлеста, то дуже важливо стежити за рівнем, тому що навіть найменший перекіс відразу стане помітним навіть для неозброєного ока.

Самим доступним і дешевим способом кріплення кухонної шафи до стіни вважаються петлі, які зазвичай вже входять в комплектацію. Але такий спосіб від майстра потребує більше зусиль і додаткову допомогу сторонніх людей, тому що весь процес навішування кухонних шаф на петлі займає кілька етапів.

Навішування кухонних шаф на монтажну планку вважається самим простим і надійним способом, що має безліч переваг:

 • Весь процес роботи може бути самостійно виконаний однією людиною, що значно спрощує таку непросту роботу. Простота роботи також дозволяє правильно повісити кухонні шафи з максимальною точністю.
 • Регулювальні гвинти в такій конструкції дозволяють людині врегулювати висоту шафи вже після того, як він був встановлений на стіну. Регулювати можна не тільки висоту — шафи можна віддалити від стіни або наблизити до неї.

Тільки такий спосіб дозволяє ідеально рівно повісити кухонний шафа, чого практично ніколи не можна досягти, якщо шафа вішати на прості петлі.

Кріплення для кухонних навісних шаф найкраще довірити майстрам, які здатні точно прорахувати навантаження і вибрати відповідне кріплення, щоб у вас не виникали непередбачені ситуації у вигляді падіння шафок з усім вмістом.