Дизайн кухні в стилі бароко: все можуть королі

Зміст статті:

 • Бароко – стиль заможних людей
 • Ергономіка «королівської кухні»
 • Обробка і оформлення кухні королів
 • Кухонні меблі в стилі бароко

Палацова розкіш, помпезність і химерність – цими рисами може бути охарактеризована кухня-вітальня в стилі бароко. Про те, як створити інтер’єр королівської кухні, розповідає нижченаведена стаття.

Бароко – стиль заможних людей

Стиль, гідний королів і вельмож, – таким був і буде бароко, розкішний, багатий і химерний інтер’єрний стиль.

Зародившись у 17-18 ст. ст. минулого століття, він увібрав в себе основні риси епохи пізнього Відродження – схиляння перед творчої міццю Людини і тягу до античності.

Дизайн кухні в стилі бароко: все можуть королі

Архітектурного бароко властиві динамічність, напруженість і аффектация (бажання справити враження). Вигадлива орнаментація, складні заломлюються і прерывающиеся архітектурні лінії, манірність і маньєризм – все це послужило основою для появи терміна «бароко» (з італійської це слово перекладається як схильний до надмірностей, химерний, дивний, безглуздий).

Інтер’єрний бароко характеризують:

 • активне використання складних архітектурних форм та архітектурного декору – колон, арок, пілястрів, ліпнини та ін.;
 • застосування дорогих матеріалів обробки – золота, срібла, мармуру, цінних порід дерева;
 • рясна орнаментація і химерність в оформленні.

Бароко висуває суворі вимоги до приміщення: кімната повинна мати значну площу, високі стелі, великі вікна і двостулкові двері. В цьому стилі зазвичай оформляються кухні-вітальні і кухні-їдальні – просторі приміщення, інтер’єр яких будується за принципами функціонального зонування.

Ергономіка «королівської кухні»

Призначення кухні королів двояко: з одного боку, вона уособлює спроможність і вишуканий смак господарів житла, з іншого – створює функціональну та безпечне середовище для приготування їжі та організації сімейних обідів.

Перерахуємо правила, дотримання яких повинно привести до створення функціонального і безпечного кухонного простору:

 • Правило трикутника. Одне з головних правил кухонного дизайну, що ґрунтується на спостереженнях за переміщеннями господині під час виконання рутинної роботи по приготуванню страв. Згідно з цим правилом, мийка, плита і холодильник ідеальної кухні розташовуються у вершинах рівностороннього або рівнобедреного трикутника.
 • Правило вибору довжини середньої частини гарнітура (актуально для кухні буквою «П» в стилі бароко і у всіх інших стилях). Це правило накладає обмеження на величину вільного простору робочої зони. Згідно йому, відстань між ніжками літери «П» не повинна перевищувати 2,8 м.
 • Правило вибору довжини гарнітура для кухні лінійної планування. Довжина робочої поверхні кухні не повинна перевищувати 3,6 м.

Дизайн кухні в стилі бароко: все можуть королі

Тепер про види кухонних планування. Крім традиційних лінійної та кутової планувань, в кухнях у стилі бароко широко застосовується острівної спосіб розташування кухонних меблів.

Обробка і оформлення кухні королів

Грамотно виконаний дизайн кухні в стилі бароко враховує специфіку цього приміщення. Для обробки робочої зони «королівської» кухні застосовуються практичні, жаростійкі і водонепроникні матеріали (кераміка, природний камінь). Зона відпочинку або їдальня зона кухні в стилі бароко відбувається матеріалами, традиційними для житлових кімнат (різні види шпалер, декоративна штукатурка, паркет).

Врахуйте, що стіни в стилі бароко не повинні бути рівними і однорідними. Ідеальний матеріал для стін «королівської» кімнати – декоративна штукатурка. Ідеальний спосіб їх декорування – застосування ліпнини, пілястрів і ін.

Інші варіанти оздоблення стін:

 • обклеювання шпалерами;
 • оформлення фарбованими дерев’яними панелями.

Текстильні шпалери для кухні в стилі бароко уособлюють собою аристократизм і багатство – вони або мають великий складний орнамент, або імітують декоративну штукатурку.

Дизайн кухні в стилі бароко: все можуть королі

Невисокі дерев’яні панелі кухні в стилі бароко часто прикрашаються різьбленням і позолотою.

Тепер про оформлення підлоги. Підходять для палацового стилю підлогові матеріали:

 • керамічна плитка – одноколірна або «під мармур»;
 • плитка-майоліка – орнаментована або однотонна;
 • паркет – художній чи дрібний штучний.

В кухні-вітальні будуть доречні всі ці матеріали – кераміка в зоні готування, паркет в зоні відпочинку.

Стелі в стилі бароко зазвичай повторюють фактуру, малюнок і оформлення стін. Відносно невисокі стелі виконуються рівними. Високим стелям часто надається форма склепіння. У цьому випадку вони прикрашаються фресковим розписом.

Кухонні меблі в стилі бароко

Шафи кухні в стилі бароко нагадують серванти. Дверцята шаф часто бувають скляними. Їх призначення – демонстрація дорогий порцелянового посуду, красиво розставленою на полицях.

Вишукані фасади для кухні в стилі бароко виготовляються з деревини рідкісних і цінних порід – південного горіха, чорного цейлонського дерева та ін. Моделі «побюджетнее» робляться з масиву вишні, вільхи, дуба, в’яза.

Для виготовлення стільниці робочої зони застосовується натуральний камінь.

Поверхня меблів в палацовому стилі ніколи не буває гладкою. Її прикрашають художньою різьбою, інкрустують кісткою і перламутром, викладають мозаїкою, піддають позолота і сріблення.

Дизайн кухні в стилі бароко: все можуть королі

Характерна особливість «королівської» меблів – наявність вигнутих різьблених ніжок. Ніжки столу часто виконуються у формі жіночих фігур – вони підтримують стільницю подібно каріатид, що служать опорами для перекриттів давньогрецьких храмів (відсилання до античності).

Що стосується кольору меблів, то найбільш придатними для бароко квітами вважаються білий і бежевий.

Техніка для кухні в стилі бароко застосовується вбудована – непомітна. Єдиний виняток робиться для витяжки. Цей побутовий прилад може мати і традиційне купольне виконання. Підходять для бароко ретро-моделі випускають багато виробників кухонного обладнання.
Оформлення вікон «королівської» кухні

Розкішна обстановка кухні в стилі бароко вимагає відповідного оформлення вікон. У такій кухні використовуються штори з пишними драпіровками, золотою вишивкою, бахромою і китицями. Для їх виготовлення використовуються щільні важкі тканини: атлас, оксамит, парча.

Схоже оформлення можуть мати і двері (нагадаємо, що вони зазвичай мають дві стулки).

Дизайн кухні в стилі бароко: все можуть королі
Освітлення кухні в стилі бароко

Помпезною і монументального повинна бути і люстра, яка висвітлює гостьову або столову зону.

В дуже просторій кімнаті таких люстр може бути дві – над кухонним островом і обіднім столом – осучаснений стиль королів цілком допускає таке рішення.

Якщо потрібно урізноманітнити освітлення кімнати, в її інтер’єр вводяться настінні світильники з позолотою і торшери на різьблених ніжках, стилізовані під канделябри.

Підсвічування робочої зони кухні в стилі бароко стандартна – її забезпечують світильники, що встановлюються під навісними шафами. Більш сучасний варіант – світлодіодна стрічка, монтирующаяся під ними ж.
Декорування кухні королів

Для декорування кухні в палацовому стилі використовуються:

 • дзеркала у відповідних рамах;
 • мальовані натюрморти, міські, сільські і морські пейзажі;

Дизайн кухні в стилі бароко: все можуть королі

 • статуетки з слонової кістки, невеликі скульптури, порцелянові вази;
 • текстиль з вишитою монограмою господаря або господині;
 • розписані золотом посуд.