Дизайн кухні в стилі Прованс

Зміст статті:

 • Кому підходить кухня у стилі прованс
 • Дизайн кухні прованс
 • Функціональні зони
 • Декор у стилі прованс
 • Оформлення штор
 • Текстиль
 • Меблі
 • Аксесуари

Сільський стиль прованс — чудовий дизайнерський прийом створення на міській кухні атмосфери старовинного будинку в Середземномор’ї. Це вдалий варіант стильового оформлення приміщень для тих, хто цінує неповторну простоту сільського колориту, витонченість природи, насичений ароматом моря повітря, запах пряних трав, які повсюдно використовуються в середземноморській кухні.

Красива кухня у стилі прованс, фото і відеоматеріали по оформленню якій представлені на нашому сайті, легко відтворюється і своїми силами, якщо є таке бажання.

Кому підходить кухня у стилі прованс

Стиль прованс — це сучасна реінкарнація сімейних традицій і домашнього затишку.

Кому він сподобається:

 • тим, кому чужі інтер’єри сучасних лаконічних кухонь;
 • хто вважає метал і блиск пластику відстороненим і холодним;
 • цінителям атмосфери душевності і м’якості ліній.

Затишна кухня у стилі прованс, інтер’єр якої давним-давно придумали французькі фермери, вельми актуальна серед сучасних дизайнерів, а все відроджується завдяки моді на натуральні, природні матеріали.

Дизайн кухні в стилі Прованс

Дизайн кухні прованс

Прованський дизайн кухні простіше всього відтворити в заміському будинку. Однак самостійно або з допомогою професійних декораторів можна оформити навіть невеликий простір в міській квартирі з невеликою площею.

Чому останнім часом знову підвищується інтерес до цього напрямку? У багатьох людей з’явилася тяга до своїх коренів, нехай навіть через сільський французький, а не російський стиль. Сучасний кухонний прованс не обов’язково передбачає детальне заглиблення далеко в коріння стилю – тут всі зміни повинні робитися з душею, а й мати певну функціональність, а маленька площа цього не перешкода, так як основи стилю лежать в колірному оформленні та елементах оригінального декору.

Міська кухня в прованському стилі – це:

 • пастельні кольори, від теракоти і бірюзи до слонової кістки;
 • в’язаний вручну мереживний текстиль;
 • проста меблі, яка несе чарівність сільської старовини;
 • природні фактури – дерево, кераміка, кований метал і цегла.

Дизайн кухні в стилі Прованс

Коридор, що веде на кухню, можна облицювати декоративним цеглою, і тут же повісити годинник під старовину, роблять цей коридорчик схожим на старовинний провулок в маленькому містечку. Такий прийом плавно переводить мешканців квартири житлових кімнат до інтер’єру кухні, будучи своєрідним тимчасовим порталом. Таким чином, ці приміщення об’єднуються, органічно перетікаючи один в одного. Якщо з кухні є двері в зал, то можна поступити таким же чином – плавно перенести інтер’єр у стилі прованс, не допускаючи різких переходів.

На кухні ж головне завдання – розташувати все необхідне таким чином, щоб господиня не відчувала тісноти, і при цьому підкреслити прованський дизайн:

 • Яскравий акцент, яким може виділитися кухня стилю прованс – рельєфна керамічна плитка на робочій стіні з зображенням овочів і фруктів.
 • Кухонний гарнітур в стилі прованс має об’ємними фільонками.
 • Витяжка робиться в стилі димоходу над домашнім вогнищем.
 • Газова плита теж повинна декоруватися під старовину. Це можуть бути брашированные ручки або мозаїчне скло в духовій шафі.

Дизайн кухні в стилі Прованс

Вся навколишня обстановка – кераміка з малюнком, мереживні серветки, дзеркала в сталевих рамах – призначена для створення атмосфери спогадів. Будь-яка дрібна деталь повинна звертати на себе увагу приналежністю до старовини. У такій кухні завжди буде гарний, спокійний настрій.

Стиль прованс в інтер’єрі кухні навіть дуже скромних габаритів можна легко втілити в життя. Для цього спочатку необхідно візуально розділити приміщення на дві частини. Найпоширеніший прийом – посередині кахельного статі (бажано бежевого або світло-кремового кольору) викласти смугу кольорової плитки, яка відразу кидалося би в очі.

Стеля теж добре підходить для цієї мети, якщо за різними його сторонам встановити точкове освітлення, а посередині розташувати широкий плоский світильник, візуально це буде сприйматися як поділ приміщення навпіл. Стіни на рівні поділу повинні виділятися, наприклад, картинами-натюрмортами або смугами фотошпалер.

Дизайн кухні в стилі Прованс

Функціональні зони

Функціональний поділ приміщення не тільки практично, воно здатне викристалізувати дизайн кухні прованс. Таке оформлення інтер’єру нескладно створити власноруч:

 • уздовж однієї стіни розмістіть так званий робочий трикутник (мийка, стіл, плита);
 • вздовж іншої стіни – холодильник, посудомийну і пральну машину, а також обідню зону.

Стиль прованс в освітленні передбачає використання настінних бра – м’яке світло буде дуже доречний в сільській обстановці.

Сільські старовинні будинки завжди мають досить низькі підвіконня, і це правило теж бажано дотримуватися для створення прованської кухні. Але з-за цього обідній стіл біля вікна поставити не вийде – тільки посередині кімнати або ближче до однієї з довгих стін.

Для стилю прованс застосовні всі відомі прийоми з облаштування функціональних зон на кухні – лінійна або кутова кухня, острівна або П-образна. Важливо дотримуватися колірну гаму і прихильність сільським деталей в інтер’єрі.

Декор у стилі прованс

Елементи декору для такої кухні – це, насамперед, різні мереживні накидки, серветки, рушники, рушники, і велику роль у цьому оформленні грають штори.

Дизайн кухні в стилі Прованс   Дизайн кухні в стилі Прованс

Оформлення штор

Штори для кухні в стилі прованс – це класичний підхід до форми та матеріалами. Такі штори вішали ще наші прабабусі, прикрашаючи маленькі віконця своїх сільських будинків. Багато хто, напевно, пам’ятають рюші, присобранную тканина, візерунчасті тюлі, підв’язані з боків. І зараз прованська кухня повинна прикрашатися шторами з рюшами, складочками або стрічками – це умова залишається незмінним.

Продається дуже багато вже готових штор, необхідно лише з’ясувати висоту приміщення і визначитися з колірною гамою фіранок на вікна. Але багато умільці шиють штори в стилі прованс самі, для цього не потрібно якихось особливих знань або володіння професійними таємницями.

Потрібно знати одне правило – це повинні бути короткі фіранки, які діставали б тільки до підвіконня. Звичайно, можна знайти і довгі приклади штор, але такі форми менш практичні, найчастіше забруднюються, тому краще пошити саме маленькі, але акуратні призібрана фіранки.

Дизайн кухні в стилі Прованс

Текстиль

А на додаток до штор в стилі прованс можна пошити такі ж декоративні серветки на стіл і покривала на стільці, зробити плетені килимки на підлогу. Згадайте декор на кухнях наших бабусь:

 • стільці або табурети завжди були накриті мереживними або вишитими серветками;
 • гарні серветки лежали на столі, як підставка для чашок;
 • на підлозі лежали візерунчасті домоткані доріжки.

Колірна гамма штор та іншого текстилю повинна відповідати обраному стилю оформлення кухні, але можна додати й вкраплення фруктових візерунків, невеликих натюрмортів, і т. д.

Меблі

Меблі в стилі прованс – це рясне використання кольору і відтінків морської хвилі, лаванди, жовтого кольору і різних його відтінків. Колір гарнітура і обідньої групи повинен імітувати постарене дерево, з трохи грубої та неполірованою поверхнею, тому пластик, камінь і блиск металу тут не приживуться.

Якщо меблі з дерева здається вам дуже важкою, то можна обставити кухню плетеними стільцями і навіть плетеним столом. Дерев’яні або плетені меблі обов’язково прикрашають невеликими кованими або фарфоровими елементами.

Дизайн кухні в стилі Прованс

Аксесуари

З аксесуарів, які обов’язково будуть і повинні бути присутніми на кухні (сільнички, перечниці, підставки для серветок тощо), потрібно вибирати вироби з порцеляни або кераміки, з рослинним візерунком.

Декор у стилі прованс передбачає живі або штучні квіти буквально скрізь – на стінах, на підвіконні, на столі. Ручки на всій меблів повинні бути штучно зістарені і виконані теж із рослинними візерунками, завитками і орнаментами.

Який колір повинен бути домінуючим? Дане питання допоможе вирішити площа приміщення. Якщо кухня маленька, віддайте перевагу холодним блакитним, бірюзовим тонам, візуально роблять приміщення просторіше, легшим. Коли площа перевищує 10 квадратів, їй варто додати затишку, камерності допомогою теплої гами бежевих відтінків.