Фартух для кухні зі плитки — простота у догляді і витонченість інтер’єру

Зміст статті:

 • Розміри і характеристики матеріалу плитки
 • Як вибрати плитку для своєї кухні
 • Як підібрати колір плитки для фартуха
 • Візерунки на кухонному фартуху з використанням плитки

Фартух для кухні зі плитки – це зручний, економічний і красивий варіант оформлення частини кухонної стіни, яка піддається постійному впливу від приготування їжі. Плитковий кухонний фартух стійкий до постійної високій температурі від роботи плити, він не вбирає вологу і жир, він не піддається пошкодження від чистячих засобів.

Розміри і характеристики матеріалу плитки

Перед оформленням фартуха вам слід визначитися з розміром вибраної плитки:

 • Керамічна плитка для оздоблення фартуха стандартних розмірів 10*10 см використовується найчастіше.
 • Є і інші розміри плитки (20*20 або 30*30), але вони розділені на квадрати розміром 10*10. Це обумовлено тим, що фартух займає небагато місця на стіні, тому і плитка для нього повинна бути невеликих розмірів.

Фартух для кухні зі плитки — простота у догляді і витонченість інтерєру

Стандартних розмірів плитку для фартуха можна підібрати найрізноманітнішої тематики – з принтом фруктів, чашок, чайників, ложок, кавових зерен і т. д. Завдяки широкому вибору малюнків можна оформити кухню в будь-якому вподобаному дизайні інтер’єру.

Сама плитка без спеціального покриття під назвою глазур легко піддається ушкодженню температурою, вологою і т. д. Тому всі виробники під час її виготовлення обов’язково використовують глазур для захисту виробу. Керамічна плитка з захисним покриттям має на своїй упаковці позначення «АА».

Фартух для кухні зі плитки — простота у догляді і витонченість інтерєру

До речі, існує кілька видів напилення на плитці:

 • Пресоване. Воно характеризується сумішшю піску і глини, які пресуються і потім наносяться на виріб.
 • Екструдоване. Воно характеризується тістоподібної масою, яка на 15-20 % складається з води. Таке покриття буває найрізноманітнішої форми і розмірів.

Зовнішній вигляд плитки також може бути наступних видів:

 • Глазурована. Він характеризується тонким покриттям.
 • Неглазурованным. Він не має покриття, найчастіше вироби з неглазурованным напиленням використовують для покриття підлоги.

Фартух для кухні зі плитки — простота у догляді і витонченість інтерєру

Для того щоб покласти плитку на фартух кухні, подивіться всі етапи укладання

Також ви можете дізнатися про різних варіантах кухонного фартуха Ексклюзивний варіант фартуха із скла http://interyerdizayn.ru/interer-kuxni/int-k-steklyannyj-fartuk-dlya-kuxni/

Як вибрати плитку для своєї кухні

Плитка для кухні виконує не тільки свої корисні функції, вона також може служити відмінним місцем для акценту в дизайні. Саме малюнок на ній здатний перетворити кухню в затишне і комфортне приміщення, в якому можна буде з задоволенням проводити свій відпочинок і дозвілля. Чому оформлення кухонного фартуха люди приділяють багато уваги? Тому що саме він іноді стає головним акцентом у всьому кухонному дизайні.

Фартух для кухні зі плитки — простота у догляді і витонченість інтерєру

Існує кілька нескладних принципів, які вимагають вашої уваги при виборі кухонних плитки:

 • Колірна палітра. Це перший нюанс, який є головним, тому що плитка для фартуха повинна відповідати кольору стін і кухонного гарнітура.
 • Якщо колір плитки ніяк не поєднується з меблями, стелею і стінами, то на кухні обов’язково повинні бути кілька елементів декору, які будуть гармоніювати з кухонним фартухом з плитки. Це може бути або посуд, або люстра, або фіранки.

Фартух для кухні зі плитки — простота у догляді і витонченість інтерєру

 • Якість. На поверхні плитки повинні бути відсутні тріщини, сколи та інші пошкодження.
 • Показник вологостійкості на виробі не повинен бути менше 0,3 %.
 • Якщо ви розраховуєте купувати саму маленьку плитку, то будьте готові до того, що і вартість її буде значно вище плитки великих розмірів.
 • Враховуйте той факт, що чим менше вага плитки, тим простіше її можна буде укласти.

Як підібрати колір плитки для фартуха

Найбільш часто використовуваними квітами кухонних плитки є:

 • Білий. Цей відтінок є самим універсальним, так як він підійде практично для будь-якого колірного оформлення кухні. Щоб такий колір плитки був трохи яскравіше і довше залишався білосніжним, можна придбати вінілові наклейки. Вони додадуть кухонному фартуху родзинки і їх при потребі в будь-який момент можна зняти або просто замінити на нові з іншого забарвленням.
 • Контрастний фартух. Це дуже яскравий і позитивний варіант оформлення кухонного фартуха. Для його оформлення можна використовувати три кольори, але пам’ятайте, що в кухонному інтер’єрі обов’язково повинні бути деталі, які будуть гармоніювати за кольором з контрастним фартухом. Щоб уникнути колірного перенасичення, вибирайте кольори, які не будуть суперечити один одному. Наприклад, червоний з синім краще не використовувати.
 • Світло-рожевий відтінок або бежевий колір. Плитка таких відтінків створює ніжну і теплу атмосферу. З допомогою таких відтінків можна трохи візуально збільшити кухню, зробити її світліше. Такі кольори гармонійно виглядають з багатьма відтінками, у яких може бути оформлена кухня.

Фартух для кухні зі плитки — простота у догляді і витонченість інтерєру

Не обов’язковим правилом є повна відповідність кольору плитки для кухонного фартуха зі стільницею, кухонним гарнітуром або інший меблями. Кольори можуть бути спорідненими або максимально доповнювати один одного, але при цьому мати протилежні кольори.

Візерунки на кухонному фартуху з використанням плитки

Мозаїка – один з найбільш цікавих, незвичайних і сучасних варіантів оформлення фартуха для кухні з використанням плитки. Мозаїка хороша тим, що її можна викладати навіть на нерівні стіни і всі опуклості і недоліки мозаїчна плитка здатна приховати. З допомогою мозаїчної плитки можна викласти однотонний малюнок, можна зробити хаотичний і ще можна викласти певний принт, створюючи при цьому власні та індивідуальні орнаменти.

Фартух для кухні зі плитки — простота у догляді і витонченість інтерєру

Панно – це ще одне цікаве і своєрідне оформлення кухонного фартуха з використання плитки. Кухонний фартух з плитки у вигляді панно бажано повинен доповнювати меблі за кольором. Якщо фартух панно не доповнює кухонний гарнітур, то він повинен бути акцентом в інтер’єрі. Кухонний фартух у вигляді панно можна оформити з пейзажами, натюрмортами, малюнком посуду та іншими принтами.

Клінкер – це самий сучасний дизайн оформлення кухонного фартуха з плитковим покриттям. Клінкерна плитка унікальне тим, що з її допомогою можна прикрасити або незвично оформити кухонний фартух, який буде мати вигляд свіжої або старої цегляної укладання. Клінкерною плиткою можна оформити всю кухню (стіни, підлога).

Цифровий друк – це ще один сучасний і яскравий варіант оформлення стін за допомогою плитки, який може максимально чітко передавати різні зображення практично без спотворень. Така плитка характеризується незвичайним фотоефектом, який здатний додати будь-якому дизайну кухні оригінальності і природної природності малюнка.

Плитка завдяки багатьом своїм властивостям має наступні переваги:

 • Вона не пошкоджується ударами
 • Не деформується водою
 • Пар і жир їй теж не страшні
 • Доглядати за нею (мити, чистити) дуже просто
 • Хімічні чистячі речовини і висока температура плитку не пошкоджують.

Кухонний фартух з плитки прослужить вам тривалий час, і при всьому цьому буде гідно прикрашати вашу кухню.