Капітальний ремонт кухні: що в себе включає і в якому порядку виконується

Зміст статті:

 • Підвищення функціональності кухонного приміщення
 • Ремонт стелі на кухні
 • Ремонтуємо та відновлюємо стіни
 • Як відремонтувати підлогу в кухні

Виконуючи ремонт кухонного приміщення, власники будинку або квартири стикаються з необхідністю вибору: який вид кухонного ремонту необхідний. Наприклад, косметичний ремонт передбачає невелике оновлення стін, стелі, очищення і реставрацію підлоги. Глобальні зміни при такому виді ремонту не проводяться.

Євроремонт роблять у тих випадках, коли замість звичайних предметів меблів і звичайних матеріалів використовуються популярні і практичні комплектуючі. Нові будматеріали та європейські технології здатні зробити кухню досить привабливою і функціональною. Існує ще елітний ремонт, який виконують з метою додання приміщенню незвичайності, особливого шарму. Це дуже дорогий вид ремонту, доступний небагатьом.

Ми ж розглянемо простий ремонт кухні, який зазвичай роблять всі без винятку господарі кухонних приміщень. Обсяги робіт, в цьому випадку, можуть бути різні, але основною метою є надання кухні оновленого вигляду.

Капітальний ремонт кухні, як його ще називають, включає в себе заміну підлогового, стінового і стельового покриття, додавання функціональних зон і підвищення зручності знаходження на кухні. Іншими словами, це повний перелік всіх робіт по перетворенню свого кухонного простору. Повного ремонту передує заміна вікон і дверей, якщо вона ще не була зроблена. Як правило, спочатку ремонтується стелю, потім стіни, потім — пол.

Підвищення функціональності кухонного приміщення

У процесі капітального ремонту кухні проводиться заміна всього кухонного обладнання. Робити це не обов’язково відразу. Якісь роботи повинні виконуватися в певній послідовності, але загальний алгоритм залишається однаковим:

 • Заміна та додавання електричних розеток і вимикачів. Якщо є необхідність, додаткові точки встановлюються там, де раніше використовувався подовжувач. Наприклад, в зоні кухонного фартуха. До всіх точок підводиться нова електропроводка, заховані в стіни. Для цього попередньо в стінах штробятся канавки, які потім закладаються шпаклівкою. Відразу ж простягається проводка для стельових світильників. Стару проводку рекомендується відключити від щитка і видалити.
 • Заміна сантехнічних приладів. Установка нового кухонного змішувача, мийки, стічних та водяних труб. Підводка труб робиться в першу чергу, а установка приладів може бути виконана в будь-який момент, після закінчення брудної роботи. Труби по можливості слід заховати в стіни.
 • Установка нової витяжки та підключення її до електромережі.
 • Якщо в квартирі є газова колонка, то простий ремонт кухні можна використовувати для перенесення газових труб в зручне місце. Це ж відноситься і до труб газової плити.

Ремонт стелі на кухні

Найпростіше зашпаклювати стелю і оновити його свіжою фарбою. Але простіше — не означає краще. Оштукатурені стелі вимагають постійної уваги і косметичного ремонту.

Як варіант, можна використовувати пінопластові плити, які наклеюються на стелю. Це найбільш дешевий спосіб відремонтувати стелю. Але плити мають звичай іноді відклеюватися, що псує зовнішню презентабельність стелі.

Від таких проблем може позбавити натяжна стеля або один з видів підвісних стель. Ви зовсім забудете про стельових справах на десяток років, а може бути і більше. Натяжна стеля потребує значних грошових витрат, так як до вартості матеріалу додається вартість оренди теплового обладнання.

Капітальний ремонт кухні: що в себе включає і в якому порядку виконується

Підвісна стеля у цьому плані більш вигідний, так і зробити його можна самостійно. В якості матеріалів звичайно використовують безшовні пластикові панелі, гіпсокартон, панелі МДФ, мінераловолокнисті плити, дерев’яну вагонку, блок-хаус.

Коли буде обраний основний матеріал, споруджується відповідний йому каркас. На цей каркас встановлюється облицювання. Підвісна стеля хороший тим, що в ньому можна розмістити стельові вбудовані світильники.
Варіанти обробки стелі на кухні. Існує маса способів обробки стелі. Стеля підвісна і фарбований, обшитий пластиковими панелями і зібраний з металевих рейок… Якому з варіантів віддати перевагу і чим обробити стелю на кухні?

У випадку з гіпсокартоном з’являється можливість створити багаторівневий стеля, що має, до того ж, приховані світлодіодні світильники. Атмосфера вашої кухні зміниться кардинально.

Капітальний ремонт кухні: що в себе включає і в якому порядку виконується

Ремонтуємо та відновлюємо стіни

Простий ремонт кухні вимагає вирівнювання стін, очищення від старого покриття та нанесення покриття нового. Вирівнювати стіни слід після того, як проводка буде втоплена в їх товщі. Для цього використовують шпаклівку, яку наносять шпателем. Опуклості стіни збивають зубилом або перфоратором. Перевірку проводять будівельним рівнем.

Вибір матеріалу для стінового покриття залежить цілком від вашого бажання. Зазвичай використовуються на кухнях такі матеріали:

 • Фарба або емульсія. Дешево і швидко. Підготовлена стіна грунтується, а потім фарбується.
 • Рідкі шпалери. Сухий склад розводять водою і обмазують їм стіни. Після застигання покриття стає вологостійким. Забарвлення дозволяють підібрати такі рідкі шпалери, які будуть ідеально вписуватися в дизайн вашого кухонного приміщення.
 • Звичайні вінілові або флізелінові шпалери. Для кухні шпалери підходять тільки ті, які можна легко почистити.
 • Венеціанська штукатурка. Як і рідкі шпалери, розводиться водою, наноситься на стіни, а потім розгладжується до утворення характерного блиску, що нагадує мармурове світіння. Наноситься в кілька шарів, чим створює відчуття глибини. Штукатурка має високу вологостійкість.
 • Керамічна плитка. Традиційний матеріал для стін. Якісна плитка змусить вас добряче розщедритися, але зате довговічність стін, їх невибагливість і висока естетичність варті таких витрат.

Як відремонтувати підлогу в кухні

Якою може бути капітальний ремонт кухні, якщо підлога залишати колишній? Зрозуміло, якщо на підлозі лежить товста дерев’яна дошка або якісний керамограніт, то підлогу потрібно буде всього лише застелити на час ремонту, а потім почистити.

Але якщо підлога скрипить, продавлюється, або протерся, то просто необхідно виконати заміну підлогового покриття. Старе покриття знімається, так як укладати поверх нього новий матеріал нерозумно.

Якщо під підлогою знаходиться бетонна стяжка, то її слід вирівняти, а потім прокласти шар гідроізоляції для захисту підлогового покриття.

Сучасні види підлогових покриттів, які рекомендується використовувати для кухні, наступні:

 • Керамічна плитка для підлоги. Абсолютна вологостійкість і стійкість до всіх агресивних складам, легкий догляд.
 • Ламінат з підкладкою. Тепла підлога, який добре чиститься і не вимагає догляду.
 • Лінолеум. Традиційний підлоговий матеріал. Найбільш прийнятний за ціною, невибагливий у догляді.
 • Паркетна дошка. Гарантія високої вологостійкості і затишку. Паркетна дошка схильна до впливу барвників.

Виробляючи ремонт на своїй кухні, ми отримуємо прекрасну можливість зробити свій побут і життя своєї родини більш комфортною і гідною.