Компактний і функціональний варіант кухонного столу – тумба з висувними ящиками

Зміст статті:

 • Компактне зонування кухонних площі
 • Переваги і недоліки кухонних столів з ящиками без використання навісних шаф

Кухонний стіл з ящиком називається модульним кухонним гарнітуром і характеризується таким типом меблями, яка може одночасно служити обробній поверхнею, зручним місцем для зберігання спецій, посуду та іншого кухонного інвентарю та продуктів. Це робить кухонні робочі столи з ящиками дуже зручними і функціональними.

 

Висувні ящики в кухонних столах тумбах дуже легко висуваються, так як вони оснащені спеціальними плавними роликами. У цих ящиках можна утримувати не тільки столові прилади — вони ідеально підходять для зберігання серветок або інших дрібних деталей для кухні. Ящики також можуть оснащуватися за бажанням клієнта пересувними фіксуючими системами, що дозволяє ще зручніше зберігати невеликі столові прилади. На дверцятах тумби з внутрішньої сторони можна прикріпити гачки для ще більш зручного зберігання ополоників, шумовок, віночків, лопаток та інших великих кухонних приналежностей.

Компактний і функціональний варіант кухонного столу – тумба з висувними ящиками

Можна замовити певний варіант кухонного стола, який буде оснащений тільки висувними ящиками. Верхні, як правило, невеликих розмірів, тому що в них будуть лежати ложки та виделки. А нижні виготовляються трохи більше, тому що в них можна утримувати сковорідки та каструлі.

Кухонний стіл з висувним ящиком ділиться на два виду:

 • Обідній. За ним можна не тільки їсти або пити чай, в ньому також дуже зручно зберігати столові прилади. Але в такому столі не передбачені шафки у нижній частині виробу для зберігання різної посуду. Така модель здатна повністю замінити звичайний обідній стіл для кухні, але при цьому є більш функціональною.
 • Розділювальний. На ньому можна обробляти продукти для приготування різних страв, а в ящиках і тумбочках зберігати різноманітний посуд.

Компактне зонування кухонних площі

Стіл з ящиками для кухні у спільному використанні з навісними шафками дозволяє провести грамотне зонування кухні на чотири частини:

 • Найнижча зона (максимум 40 см від підлоги). Вона вважається не найбільш зручною для використання, так як рідше і гірше проглядається. Для найнижчою зони служать перші полиці кухонного столу з ящиками знизу.
 • Низька (45-70 см). Другі полки столу з шафою і висувні ящики вважаються робочим периметром для низької зони. Найчастіше в низькій зоні господині зберігають ті предмети кухонного побуту, які потрібні частіше, ніж ті, які зберігаються в найнижчій зоні. Це можуть бути крупи і часто використовувана дрібна побутова техніка.
 • Середня (70-150 см). Для середньої зони характерна робоча поверхня кухонного столу з ящиками. Тут може знаходитися хлібопічка, мікрохвильова піч та інша техніка.
 • Висока 150-190 см). Для цієї зони служать навісні шафки, в яких можна встановити декілька рівнів полиць. У цій зоні найкраще зберігати посуд, що не б’ється, тому що кожен раз, щоб її дістати, ви будете тягнутися за нею і можете випадково розбити. Зазвичай в таких шафках господині містять чай, кава, спеції, пластиковий посуд і т. д.

Компактний і функціональний варіант кухонного столу – тумба з висувними ящиками

Але як же бути, якщо ви не хочете використовувати навісні шафи, тому що вони і так захаращують багато місця у вашій невеликій кухні. Ось саме для малогабаритної кухні стіл з ящиками стане самим оптимальним варіантом, так як він останнім часом є модним трендом, який дозволяє не захаращувати стіну зайвої меблями, а залишити її для творчих ідей. Існують наступні варіанти планування кухні з використанням кухонних робочих столів, тумб з ящиками:

 • Лінійна. Можна замовити таку модель кухонного столу з висувними ящиками, яка буде займати всі нижнє простір уздовж стіни, крім місце для раковини, газової плити і холодильника, але тільки в тому випадку, якщо плита і раковина не є вбудованими. Якщо ж побутова техніка буде вбудовуватися в кухонний стіл, це дозволить зробити робочу поверхню ще більшою і поліпшити зовнішній вигляд всієї кухні. На вільних стінах можна розмістити картини, фото або інші предмети декору.
 • Кутова. Принцип пристрою кутового варіанту планування такою ж, як і у лінійної, тільки робоча поверхня у вигляді кухонного столу з висувними ящиками буде мати Г-образну форму.
 • Острівна. У цьому варіанті планування меблі біля стін може зовсім відсутніми в якості робочої поверхні може служити кухонний стіл з висувним ящиком або ящиками, які розміщені по колу. Такий варіант дуже підходить для кухні-студії або кухні з великими габаритами.

Компактний і функціональний варіант кухонного столу – тумба з висувними ящиками

Переваги і недоліки кухонних столів з ящиками без використання навісних шаф

Плюси:

 • Вільні стіни не будуть створювати відчуття здавленості, і не буду запрошувати освітленість над робочою поверхнею. Цей варіант буде особливо актуальний для господинь, які проводять на кухні багато часу.
 • Без навісних шаф кухня буде здаватися більш просторою і світлою.
 • Стіни за відсутності навісних шаф можуть бути красиво прикрашені різними декораціями або дизайнерськими малюнками.

Компактний і функціональний варіант кухонного столу – тумба з висувними ящиками

Мінуси:

 • Порожнеча на стінах призведе до їх бездіяльності. Назвати цей пункт тільки мінусом складно, тому що відсутність навісних шаф дозволить прибрати, наприклад, мікрохвильову піч з робочої поверхні столу і прикріпити її до стіни.
 • Постійні нахили вниз призведуть до навантаження на спину. Але і цей пункт теж складно назвати недоліком, тому що постійні присідання і нахили принесуть користь здоров’ю, але в розумній мірі.

Компактний і функціональний варіант кухонного столу – тумба з висувними ящиками

Кухонні робочі столи з ящиками, як правило, продаються вже в готовому (складеному) вигляді, що дозволяє покупцеві одразу ними користуватися. А різноманітність моделей дозволяє підібрати саме той варіант кухонного столу з висувними ящиками, який впишеться в обраний вами інтер’єр.