Кухні в стилі Модерн — погляд по-новому

Зміст статті:

  • Які матеріали використовуються в стилі модерн
  • Кухонні гарнітури в стилі модерн
  • Побутова техніка і комунікації на кухні
  • Відмінності кухні в стилі модерн

Стиль «Модерн» з’явився порівняно недавно, наприкінці минулого століття. Він привернув до себе увагу людей, яким подобається сучасний дизайн без зайвих нагромаджень і непотрібних предметів. Характерною особливістю Стилю Модерн в кухні, фото дизайну якої може викликати тільки позитивні емоції, є прагнення слідувати сучасного життя.

В приміщенні кухні спостерігається раціональне і впорядковане розташування кухонних меблів і техніки, без зайвої розкоші. Естетичність у всьому, зручність, ідеально підібрана колірна гамма, відсутність сторонніх і непотрібних речей, багатофункціональність — ось чим відрізняється сучасна кухня в стилі модерн. Фотографії лише підтверджують ці висновки.

Кухні в стилі Модерн — погляд по новому

Які матеріали використовуються в стилі модерн

Фактично якихось обмежень по використанню різноманітних матеріалів для дизайну кухні в даному стилі не існує. Єдина рекомендація стосується лише їх сумісності між собою. Не дуже красиво буде виглядати змішання декількох матеріалів, особливо мають різні відтінки. А ось додавання в інтер’єр натуральних матеріалів, таких як камінь або дерево, надає кухні солідності та естетики. Так, кам’яна стільниця здатна гармонійно вписатися хоч в кухонний гарнітур.

Для стилю модерн в меблевому гарнітурі чудово підійдуть скло, пластик, деревина, метал. Поверхні всієї кухонних меблів повинні добре відмиватися, бути стійкими до вигорання і володіти стійкістю до впливу побутової хімії, не вбирати кухонні запахи, не мати схильності до утворення грибка.

Кухні в стилі Модерн — погляд по новому

Кухні в стилі Модерн — погляд по новому

Кухні в стилі Модерн — погляд по новому

Кухні в стилі Модерн — погляд по новому

Кухні в стилі Модерн — погляд по новому

Кухні в стилі Модерн — погляд по новому

Кухні в стилі Модерн — погляд по новому

Кухні в стилі Модерн — погляд по новому

 

Кухонні гарнітури в стилі модерн

Кожен предмет меблів повинен знаходитися строго на своєму місці. Цим забезпечується зручність роботи і прибирання на кухні, а також вільне переміщення в кухонному приміщенні. Неприпустима громіздка меблі, навіть при наявності великої площі, адже кухні модерн, фото дизайну яких ми бачимо, відрізняються своїм мінімалізмом. Ніякої пихи чи помпезності бути не повинно. Просто сувора, максимально проста, але сучасні меблі.

Кухні в стилі Модерн — погляд по новому

У маленькій кухні меблі може бути розташована в одну лінію або літерою «Р». Популярно кутове розташування меблів. На великій кухні завжди є можливість проявити свої дизайнерські таланти. Острівне розташування меблів, або в 2 ряди, а також у вигляді літери «П» цілком припустимі. Як і будь-яка інша кухня, модерн вітає наявність підвісних шафок, оброблених в тон основної меблів.

Кухні в стилі Модерн — погляд по новому

Побутова техніка і комунікації на кухні

Побутова техніка, по можливості, встановлюється вбудована. Кухня в стилі модерн не допускає наявності яких-небудь пристроїв або побутових технічних приладів на увазі. Такі прилади дістаються з шаф по мірі потреби, а потім ховаються назад після завершення роботи з ними. На увазі нічого не залишається. Функціональність кухні від цього тільки виграє за рахунок наявності вільного місця в робочій і обідньої зони.

Кухні в стилі Модерн — погляд по новому

Всі комунікації, починаючи від водопровідних і газових труб, і закінчуючи кухонних витяжкою, повинні бути закриті шафками, декоративними панелями, гіпсокартонними або пластиковими коробами, плінтусами. Наприклад, витяжку або газову колонку можна помістити в своєрідний шафка, в якому присутня тільки одна дверцята. Хоча якщо витяжка оригінально і стильно оформлена, то її можна залишити на увазі, як предмет стильного інтер’єру. А ось газові труби, які закривати і ховати не можна, можна замаскувати під знімними коробами або під багетами.

Відмінності кухні в стилі модерн

Фотографії сучасних кухонь доводять, що найкращі дизайнерські композиції виходять в тих випадках, коли не відбувається змішування декількох стилів. Перелічимо основні особливості, які характерні для стилю модерн.

  • Освітлення. Кухні модерн: фото дизайнів показують, що кількість світла в приміщенні повинно бути максимальним. Цьому сприяють широкі і високі вікна, а також наявність значної кількості освітлювальних приладів. Люстру можуть доповнювати точкові світильники, розташовані у відповідних зонах. Інтенсивність світіння може змінюватися, підкреслюючи особливості тієї або іншої зони. Світильники можна підвісити на довгих шнурах і оформити строгими плафонами. Також застосовуються світлодіодні освітлювальні стрічки, які можуть розташовуватися на багаторівневому стелі або на барній стійці.

Кухні в стилі Модерн — погляд по новому

  • Стеля. Оформлення кухні в стилі модерн, як видно на фото, передбачає особливу обробку стелі. Традиційний білий колір використовується дуже рідко. В основному використовуються пастельні, блакитні, сірі і зелені відтінки. Вибір кольору багато в чому залежить від кольору меблів. З матеріалів популярні підвісні і натяжні стелі. Якщо стеля оброблена гіпсокартоном, то він практично ніколи не робиться рівним. У більшості випадків на ньому присутні якісь фігури, є кілька рівнів і щілинні прорізи для вбудованого освітлення. На поверхню натяжної стелі може бути нанесена фотодрук.

Кухні в стилі Модерн — погляд по новому

  • Стіни. Забарвлення стін — стримана. Помітні кольори майже не використовуються. Найбільш поширені лиловы, бежевий, молочний, зелений та жовтий кольори. Причому, характерно використання рослинних орнаментів і малюнків на стінах. Поверхня стін повинна добре і швидко відмиватися. Тому краще використовувати миються шпалери, декоративну штукатурку і світлу керамічну плитку.
  • Стать. Кухня в стилі модерн допускає майже будь-які матеріали для покриття підлоги. Але покриття повинне бути практичним і не дуже забруднюватися. Більшість господарів віддають перевагу плитку або лінолеум з імітацією деревини. Трохи відстають у цьому плані паркетна дошка і ламінат. Останнім часом набирають популярність 3D підлоги, які для стилю модерн підходять найбільше. Вони красиві і зручні, легко миються. Поліпшити дизайн здатний кухонний подіум, який краще розташувати в обідній зоні. Зовсім не обов’язково робити його високим. Встановлені по периметру подіуму точкові світильники зроблять підлогу оригінальним і окреслять межі подіуму у вечірній час.
  • Аксесуари. Сюди можна включити картинки на стінах, які найчастіше є абстрактними. Штори не повинні затримувати світло. Часто взагалі обходяться без них, використовуючи або бамбукові жалюзі рулонні штори. Якщо кухня маленька, то використання одного або кількох вдало розташованих дзеркал здатне створити відчуття більшого простору.

Такий сучасний кухонний стиль модерн може використовуватися не тільки в комфортабельних апартаментах. Його з успіхом можна створити практично в будь-якій квартирі і приватному будинку. Достатньо лише докласти трохи зусиль і прислухатися до порад дизайнерів.