Зміст статті:

  • Що можна отримати з об’єднання балкона з кухнею
  • 1. Кухня на балконі або лоджії
  • 2. На балконі або лоджії, поєднаному з кухнею, не тільки кухня
  • Об’єднання балкона з кухнею — підсумки

У більшості випадків кухня набагато менше, ніж цього хотілося б, та й ніж потрібно було б насправді. Якщо суміщення балкона з кухнею неможливо, то можна застосувати поради, цілком поліпшують ситуацію для кухонь 8, 7 і навіть 6 квадратів. Але якщо до кухні недостатньої площі примикає балкон, то ці кілька метрів здатні не просто трохи поліпшити, а кардинально змінити сумну ситуацію хронічної нестачі місця на кухні.

Але можливо не тільки використання метражу як кухня на балконі або лоджії, розглянувши, як можна використовувати балкон суміщений з кухнею на фото, включивши власну фантазію або запросивши дизайнера-професіонала, можна повністю компенсувати скромний метраж кухні або провести грандіозну перепланування. У будь-якому випадку, розумне використання декількох метрів балкона може звести нанівець безглуздість проектантів і допоможе створити такі бажані і максимально комфортні умови, які тільки можливі в даних обставинах.

От ми разом і розглянемо, як можна і потрібно використовувати таку можливість, як поєднання балкона з кухнею, і наочно переконаємось, що балкон суміщений з кухнею на фото — хороша і правильна перебудова реальності.

Що можна отримати з об’єднання балкона з кухнею

Якщо коротко — то все, що завгодно, було б ваше бажання, і таке з’єднання можна зробити або повним, або частковим, або формально-візуальним. Головне, щоб раніше невикористані метри балкона стали приносити реальну користь господарям, служачи їм в тій якості, яке обираєте ви самі. Цікавий матеріал є і по эркерам. Отже, приступимо до розгляду варіантів того, як можна зробити об’єднання балкона з кухнею максимально вигідним.

1. Кухня на балконі або лоджії

Сама по собі загальна площа кухні складається з декількох, розділених по функціональності зон: приготування їжі, зберігання продуктів, обідня зона та зона відпочинку. Приєднання балкона дозволяє перенести одну з них на балкон, звільняючи тим самим більше місця для всіх інших або одного з них, за вашим бажанням.

Не завжди можна винести на балкон суміщений з кухнею обладнання і мийку для приготування їжі, але все ж можна зробити:

Балкон — їдальня

Розміщення на прилеглому до кухні і досить широкому балконі обідньої групи: стола і стільців, дозволить зробити раціональну розстановку так, щоб стіл розташовувався в центрі і примикав до зовнішньої стіни балкона або до стіни будівлі, залишаючи прохід в дальню частину балкона. З двох боків симетрично розставляються стільці, а якщо використовувати табурети, то їх буде на парочку більше (за умови їх установки під столом, коли вони не використовуються). Ширина столу вибирається так, щоб за спинами сидячих людей залишалося небагато місця для проходу, так як у випадку присутності гостей буде набагато менше незручностей.

Це розташування обідньої зони — частини кухні, на балконі або лоджії — має кілька переваг: там завжди світліше, ніж в інших частинах кухні, а із застосуванням світлих м’яких тонів в дизайні балкон (він же обідня зона) буде виглядати більше і просторіше. Та й запахи, пов’язані з приготуваннями, будуть набагато слабше і не будуть так сильно впливати на процес трапези. Так що атмосфера стане набагато приємніше і комфортніше.

Балкон і кухня — де межа між ними?

Ось як перетворення кухні, на балконі або лоджії може стати знаменною подією — проводимо межу між ними і ставимо на ній шикарну барну стійку. Можна не видаляти частину стіни, яка знаходиться під підвіконням і використовувати її, а можна повністю демонтувати цю частину, а замість неї зварити або купити готову ажурну сталеву конструкцію, а на неї закріпити обрану вами стільницю. Причому вибір можна зробити так, щоб вона вписувалася не тільки за розмірами, але і в стиль дизайну.

Доповнюємо ансамбль барними стільцями, і вранці п’ємо каву або чай, дивлячись не в стіну, а на вулицю, але навіть якщо вам не подобається вид з вікна, фіранки чи штори і вирішать цю проблему.

Балкон — комора

Але тільки не звалище всякого-різного, а добре продумана і організована комора для кухонного приладдя, дрібниць і корисностей, в тому числі приправ, круп і т. д. Особливо добре про це подумати, якщо знос стіни між балконом і кухнею неможливий. Вхід на балкон найчастіше розташовується не з самого краю балкона, а в центрі або з невеликим зсувом у бік. У цьому випадку ліворуч/праворуч від входу на балкон можна спорудити місткі шафи або закриті полички. Причому вони можуть бути як за принципом вбудованих високих (до стелі), так і окремими предметами меблів, на ніжках або підлогового виконання.

А двостороннє розміщення таких шаф зручно тим, що з одного боку: побутова хімія, предмети по догляду (ганчірки, губки…) та засоби для прибирання, а з іншого — консервація і запаси продуктів, які не бояться запахів.

А довгий і вузький балкон від цього не те що не постраждає, навіть виграє при такому використанні, залишаючи в центрі достатньо місця і для інших речей: поличок, подставочек і подібного.

Як варіант: з одного боку, ближній до дверей і кухні, ставимо холодильник, що істотно розвантажує кухонний простір, не створюючи при цьому особливих незручностей.

2. На балконі або лоджії, поєднаному з кухнею, не тільки кухня

Балкон — робоче місце або міні-офіс

На жаль, але в однокімнатних квартирах так мало місця, що для роботи на дому потрібно 3-4 квадрата для комп’ютера і периферії. У спальні — шумить він сам, так і соло на клавіатурі спати заважає. А винеси комп на балкон, і відразу картина змінюється: один працює, другий відпочиває, і ніхто нікому не заважає — хіба не розумне рішення?!

А туди кілька зручних полиць, стелажів, картин і горщиків з квітами, як буде?

Деякі навіть дверний проріз і відгородитися шторкою або дверима примудряються, що робить цю зону окремим приміщенням.

Балкон суміщений з кухнею — місце для релаксу

Якщо на кухні місця для кухні достатньо, то чому б не створити собі на радість особливе місце для розслаблення, такий релакс-куточок на балконі? Погодьтеся, що затишний балкон для цієї мети — «саме воно»! Поставте саме зручне і м’яке крісло, пуф для ніг (або ж крісло-качалку), маленький столик…

Креативні уми для зручного сидіння навіть м’які мішки під цю справу пристосували — сидіти на них, кажуть, взагалі одне задоволення! А ввечері, з келишком вина, пива чи ароматного чаю, так і йти звідти не захочеш.

Для створення стильного дизайну, як доповнення до мішків, вішаємо фіранки з мішковини і інші подібні атрибути, светильнички в обраному стилі і картинки, і чим вам не кантрі-балкон?

Об’єднання балкона з кухнею — підсумки

Провівши певні демонтажні роботи, зміцнивши несучі конструкції й утепливши балкон, поєднаний з кухнею, можна зробити набагато більше, ніж все те, що ми описали в статті, особливо, якщо з’єднати кілька ідей в одному приміщенні. Хіба, дивлячись на фото балкона, поєднаного з кухнею, вам не захотілося зробити ще краще?

Відштовхніться від запропонованих ідей, продумайте функціональність вашого балкона, і перетворіть його в гордість вашої родини і місце, де кожному буде приємно і затишно.