Кухня-студія — планування, особливості та переваги

Зміст статті:

 • До чого варто приготуватися, плануючи зробити кухню-студію
 • Особливості кухні-студії, які теж потрібно врахувати
 • Кухня-студія: планування, проект, реалізація
 • Проект і планування – процес творчий, що вимагає часу
 • Особливі елементи кухні-студії:

Серед всіх приміщень в будинку або квартирі кухня, мабуть, пріоритетна, як ніяке інше. Кухня займає якщо не перше, то друге місце за своєю значимістю.

Спостережливі люди помітили, що приймають гостей у вітальні, а друзів — на кухні, і це так і є!

Тенденції до розширення кухонного простору привели до того, що доводиться перекроювати наявну планування або будувати нові будинки з більшою площею кухні або такі, щоб була більш затребувана кухня-студія (об’єднана з вітальнею, наприклад), планування якої стає все більш популярним заняттям.

Ці тенденції сильно впливають на «продажність» квартир, як нових, так і вторинного фонду, і якщо в реченні присутній планування кухні-студії фото, помічено, таке житло йде набагато веселіше.

Кухня студія — планування, особливості та переваги

А в новобудовах взагалі воліють навіть перегородки між кухнею і суміжним приміщенням не робити (молодці — економія на матеріалах і роботах!), що полегшує господарям завдання — не потрібно нічого зносити, а можна відразу приступати до планування кухні-студії. У старих же будинках кухня-студія теж доступна, але з перебудовами, знесенням, переплануванням та новим будівництвом кухонного простору.

З цієї статті ви не тільки дізнаєтеся, як зробити кухню-студію, але і побачите, як може виглядати стильна планування кухні-студії на фото.

До чого варто приготуватися, плануючи зробити кухню-студію

 • По-перше, перепланування слід узгоджувати «де треба», тому доведеться або побігати з проектом для узгодження, або найняти фахівців щодо узгоджень. А якщо звернутися в серйозну компанію за проектом, то цей обов’язок вона візьме на себе.
 • По-друге, одне приміщення, коридор або його частина стане територією кухні-студії.

Кухня студія — планування, особливості та переваги

Тобто, доводиться чимось пожертвувати, але результат, звичайно, перевершує і з лишком компенсує всі жертви. А в трьох – або чотирикімнатних квартирах це навіть не жертва, а придбання, так як і окремих кімнат залишається досить, і нове приміщення, коли не служить кухнею, теж кімната!

 • По-третє, якщо сім’я маленька або суміжна кімната крихітна, то навіть в однокімнатній квартирі планування кухні-студії — придбання за рахунок віддаленої стіни і прилеглих до неї предметів.
 • І по-четверте, будь-яка господиня, що володіє такою, а не крихітною кухнею, відчуває задоволення від приготування їжі, а це, в свою чергу, радує тих, хто потім цю смакоту буде їсти.

Особливості кухні-студії, які теж потрібно врахувати

 • Запахи з кухні доводиться видаляти потужною (а, значить, часто галасливої) витяжкою, частіше провітрювати або використовувати спеціальну кліматичну техніку з фільтрами-очисниками.
 • Проглядатися буде практично все простір, тому дизайну кухні-студії слід приділити більше уваги, особливо дрібниць.
 • Без проекту збільшення площі призводить до безрезультатним вкладень, а не до збільшення функціональності або додання інтер’єру краси.
 • Кухня-студія: планування, проект, реалізація

  Перш ніж вирішити, як зробити кухню-студію, фото яких ви бачите на сайті, у всіх випадках треба було пройти кілька етапів.

  Проект і планування – процес творчий, що вимагає часу

  Отримавши позитивне рішення про можливість перепланування, можна приступати до першого етапу, що веде до створення кухні-мрії — проектування. Зрозуміло, що якщо цими питаннями займаються професіонали, то хоча це й коштує грошей, але авторський дизайн кухні-студії завжди буде не тільки ексклюзивним і стильним, але і більш якісним.

  Кухня студія — планування, особливості та переваги

  Але не завжди є така можливість, а красиво можна зробити і самому, якщо тільки підглянути і уявити готову планування кухні-студії на фото, а потім спроектувати цікаві ідеї у себе вдома і доповнити їх своїми рішеннями.

  Аналіз ситуації і наявного після видалення зайвих елементів простору дозволить створити креслення чи ескіз, що враховує реальні розміри, деталі і нюанси. В цьому ж ескізі враховуються водо-, електро – і інші точки і комунікації, обов’язково відзначаємо їх на папері.

  Так буде легше «розставити» на ескізі майбутню меблі та побутову техніку, раціонально використовуючи площі і роблячи інтер’єр максимально функціональним. Потім можна вирішувати, в якій кольоровій гаммі і в якому стилі буде створюватися ваша кухня-студія.

  Таке планування та зонування простору дозволить не тільки вмістити предмети, але і майбутніх господарів та їх гостей, причому без тісноти і незручностей. До того ж, так можна визначити для себе способи зонування на новій кухні. Приміром, етажерки:

  Кухня студія — планування, особливості та переваги

  Так простіше буде вирішити, якими матеріалами обробляти вологе приміщення – кухню – і що передбачити для установки витяжки і припливної вентиляції. І навіть якщо є хороше природне освітлення, все одно, вечорами доводиться включати світло, тому групи світильників і підсвічування потрібно капітально продумати, щоб створити собі зручність, а не навпаки. Для цього і ніші можна передбачити додаткові, і колони, і стеля багатоярусний

  Кухня студія — планування, особливості та переваги

  і навіть на зібраних з гіпсокартону колонах і арках светильнички вивести, якщо знадобиться.

  До речі, все частіше на такій кухні-студії планується установка теплих підлог (водяних, електричних, інфрачервоних), що робить умови перебування на ній навіть холодною зимою і босоніж — комфортними і бажаними.

  Меблі — вбудована чи ні? Вбудована економить простір, а звичайна дозволяє робити деякі перестановки і перетворювати простір, так що, вирішувати вам.

  Особливі елементи кухні-студії:

  • Барна стійка (варіанти дизайну ній описані в іншій статті), така красива і бажана, зручна та ефектна. Приділивши їй увагу і підібравши стільницю, можна створити справжнє диво кухонного дизайну і зробити кухню-студію красиво розділеної на зони.
  • Камін — електро – або твердопаливний, газовий або на пелетах, — мрія про нього стане реальністю на оновленій кухні-студії, нової або після ремонту.

  Кухня студія — планування, особливості та переваги

  • Стильні прикраси, допомагають підкреслити витонченість і ексклюзивність результату. Саме завдяки прикрасам кухня-студія набуває закінченого вигляду.

  Кухня студія — планування, особливості та переваги

  Розгляньте уважно, який може бути ваш дизайн кухні-студії – фото, допомагають уявити його красу прямо перед вами!