Кухня студія в хрущовці: оптимальне рішення проблеми обмеженого простору

Зміст статті:

 • Створюємо кухню студію у себе вдома
 • Зонування кухні студії
 • Оформляємо кухню студію
 • Рекомендації дизайнерів при виборі інтер’єру
 • Стильове оформлення кухні студії

Кухня – особливе приміщення в будинку. Адже саме тут людина перебуває більшу частину вільного часу. Особливо це стосується жіночої половини людства. Тому кухня просто зобов’язана бути затишною і комфортною. Проте як бути, якщо простір гранично обмежена, ось, наприклад, як у знаменитих будинках-хрущовках.

Кухня студія в хрущовці: оптимальне рішення проблеми обмеженого простору

Площа кухні в хрущовці становить 5-6 метрів квадратних. І як же в такому маленькому приміщенні помістити всі ті речі, від яких часто просто неможливо відмовитися і при цьому залишити місце для обіднього столу?!

Створюємо кухню студію у себе вдома

Перепланування квартири допоможе створити новомодний інтер’єр-дизайн не тільки на кухні, а й у всій квартирі. Кухня студія – ідеальний спосіб заощадити та розширити житлову площу, що просто необхідно в маленькій квартирі-хрущовці. В цій споруді минулого століття приміщення, призначене бути кухнею, абсолютно не відповідає вимогам сучасності. Адже людям потрібен простір і краса. Ось чому кухня студія є єдиним реальним виходом з непростої ситуації, а іноді просто оригінальним вирішенням проблеми нестачі вільного місця.

Щоб створити кухню студію в хрущовці, досить об’єднати кухню з житловою зоною. Це досягається шляхом знесення певних стін, у разі, коли вони не є несучими. В результаті з’являється досить просторе приміщення, де можливо і готувати, і відпочивати, і працювати.

Обладнати кухню студію в хрущовці доцільно як в однокімнатних квартирах, так і в двокімнатних.

Кухня студія в хрущовці: оптимальне рішення проблеми обмеженого простору

Природно, що перепланування квартири – процес досить трудомісткий, тривалий і не дешевий. Однак кухня студія володіє рядом незаперечних переваг. Так створення сучасного дизайну в тісній квартирі-хрущовці дозволить:

 • Істотно розширити житловий простір.
 • Створити єдину стильову композиції у всій квартирі.
 • Реалізувати свої дизайнерські переваги.
 • Додати практичність в експлуатації кімнати.
 • Підвищити зручність використання робочої і їдальні зони кухні.

Недоліки перепланування квартири:

 • Чимала тривалість ремонту.
 • Необхідність узгодження перепланування з комунальними організаціями.
 • Трудомісткість роботи.
 • Велика кількість будівельного сміття, пилу і бруду.

Зонування кухні студії

Об’єднання кухні з житловою кімнатою і коридором створює єдиний простір. Тепер це приміщення виконує безліч функцій: є кухнею, їдальні, вітальні, а може навіть і кабінетом. Тому доцільно буде розділити приміщення на функціональні зони, в чому допоможуть цікаві дизайнерські прийоми.

Якщо простір виходить дуже відкритим, кухню можна відокремити від інших зон декоративною перегородкою, наприклад, кованими ґратами або напівпрозорим полікарбонатом. Цікавим рішенням може стати обладнання барної стійки, яка здатна послужити не тільки перегородкою в приміщенні, а й замінити звичний кухонний стіл.

Кухня студія в хрущовці: оптимальне рішення проблеми обмеженого простору

Розділити загальний простір також допомагає подіум, який піднімає одну із зон, або ж багаторівневий стеля. При обробці кухонних стін, стелі і при пристрої підлог часто використовуються різні за фактурою і кольором матеріали.

Виділити певну зону допомагає освітлення. Місце відпочинку можна висвітлити невеликими локальними світильниками. Для робочої зони підійде люмінесцентна лампа, а над обіднім столом буде гармонійно виглядати люстра. Світильники часто використовуються не просто як джерела світла, а як елементи дизайну кухні.

Оформляємо кухню студію

Важливо розуміти, що коли створюється кухня студія в хрущовці, фактична площа приміщення залишається колишньою і створюється лише ілюзорне бачення простору. Саме тому кожен квадратний сантиметр кухні потрібно використовувати з 100% ефективністю. У формуванні інтер’єру важлива кожна деталь.

Зробити кухню студію в хрущовці стильною і зручною, максимально звільнити реальний простір і навіть збільшити лічені квадратні метри візуально допоможе правильний сучасний дизайн кухні студії в хрущовці.

Кухня студія в хрущовці: оптимальне рішення проблеми обмеженого простору

У дизайні кухні студії важлива компактна обстановка. Саме це забезпечить максимальний обсяг вільного простору, що в свою чергу стане гарантом комфортного проведення часу на кухні як для господині, так і для домочадців.

Найбільш раціональною вважається розстановка меблів, яка відповідає послідовності дій домашнього кулінара. Найбільш часто повторювана послідовністю дій на кухні є схема холодильник – мийка – робочий стіл — плита. Тому логічно буде розставити меблі саме в цій послідовності.

Замінивши стільці і табурети тумби з висувними шухлядами внизу, ви можете ще більше заощадити вільне місце.

Зазвичай в кухні є досить жаркий клімат. Тому для досягнення балансу між тактильними та зоровими відчуттями для оформлення приміщення використовуються переважно прохолодні відтінки.

Рекомендації дизайнерів при виборі інтер’єру

 • Для візуального збільшення площі приміщення і створення видимості простору, вибираючи оздоблювальні матеріали й кухонні меблі, слід віддати перевагу світлим тонам.
 • Повісьте на стіни декоративну керамічний посуд або сімейні фотографії, можна зробити кухню оригінальною і екзотичною.
 • Доповнити загальний стиль і підкреслити елементи дизайну відмінно допомагають точкові світильники, що створюють гру світла.
 • Правильному сприйняттю величини приміщення сприятимуть скляні, глянцеві і хромовані поверхні.
 • При створенні загального дизайну простору важливо досягти єдиного стилю оформлення інтер’єру.

Кухня студія в хрущовці: оптимальне рішення проблеми обмеженого простору

Ідея кухні студії прийшла до нас із заходу.Однак наш варіант її дизайн може сильно відрізнятися від європейських стандартів. Адже в країнах Європи власники квартир зазвичай не займаються серйозним приготуванням їжі. У нас же все навпаки, що зобов’язує доповнювати інтер’єр необхідними нам елементами.

Уберегти красиву меблі від забруднення і позбавити домочадців від ароматів підготовлюваної їжі допоможе хороша сучасна витяжка. Якщо ж її буде недостатньо, доречним буде скористатися дизайнерськими ідеями і встановити мобільні або стаціонарні скляні перегородки. Це збереже враження легкості і запобігає проникнення небажаних запахів у житлові кімнати.

Стильове оформлення кухні студії

Дизайн кухні студії в хрущовці може бути оформлений у стилі:

 • Кантрі – відрізняється своєю простотою. Використання дерев’яних меблів і простих елементів інтер’єру дозволяє створити на кухні дивовижний домашній затишок і спокій.
 • HI-TECH– ультрасучасний стиль, який реалізує в дизайні кухні останні нововведення сучасності. Для створення модної кухні дизайнери вважають за краще використовувати метал, скло, різні хромовані аксесуари і сучасну побутову техніку.
 • Модерн. При оформленні кухні студії в стилі модерн основне – це досягнення максимального зручності. Особливістю стилю модерн виступає відсутність чітких прямих ліній, використанням натуральних матеріалів, благородних відтінків і вишуканих аксесуарів.

Кухня студія в хрущовці: оптимальне рішення проблеми обмеженого простору

 • Класика. Предмети меблів зазвичай виконуються з дерева (дуба, клена, ясена). «Деревне» стиль відрізняється своєю солідністю і вважається одвічно актуальним.

І не важливо, який стиль впаде ваш вибір. Адже правильно підібраний дизайн здатний перетворити будь-яке приміщення, навіть таке як мініатюрна кухня студія в хрущовці.