Кухня з барною стійкою

Зміст статті:

  • Проектуємо маленьку кухню-мрію
  • Планування і зонування
  • Хочете барну стійку? Відкиньте стереотипи!

Не станемо заперечувати, що дизайн маленького приміщення складніше, ніж великого, але це лише означає більше задоволення від досягнення мети. А ще: перемога залишається перемогою, і якщо вийшло (а як інакше!) красиво і зручно оформити маленьку кухню, то вона, кухня, порадує своїх гостей шикарним дизайном і чудовим зручністю. До того ж, у маленьких кухонь є один безумовний плюс: без суєти і зайвого руху, лише простягнувши руку, ви можете дістати або взяти все, що вам потрібно, а чи вийде це на великих кухнях?

Проектуємо маленьку кухню-мрію

Варіантів оформлення маленької кухні не менше, ніж у великій. Цікаві та практичні ми вже описували раніше, але сьогодні поговоримо про дизайн маленької кухні з барною стійкою, раніше здавався недосяжним або неможливим. Але часто перешкодою для успішної творчості і творення стає не відсутність коштів або неможливість, а страх! Або недосяжність цікавих ідей, задумів і готових рішень. Ось ми і вирішили представити вашій увазі, як може виглядати маленька кухня з барною стійкою на фото, щоб після приливу натхнення і ви зважилися на бажаний дизайн інтер’єру – барна стійка в маленькій кухні.

Кухня з барною стійкою

Не дивуйтеся, що серед іншого на сторінках сайту ви побачите маленькі кухні з барною стійкою фото, дизайн яких – іграшкові дитячі кімнати. Ці мініатюрні дитячі кухонні куточки придумували і розробляли кращі дизайнери, у яких все ж вийшло в микропространстве розмістити (або буквально впихнути) все необхідне. Розглядаючи, як їм це вдалося і чого вони там втиснули, теж можна почерпнути грамотні ідеї розміщення побутової техніки і шаф.

Вникаючи, як виглядає маленька кухня з барною стійкою в мініатюрі і, маючи ескіз власного «малятка», можна і кольору цікаві підмітити, і елементи дизайну доглянути, так і всякі корисності запозичити. А поєднавши все це в одну ідею, можна такий унікальний і стильний забацати, що і власники великих або кухонь-студій позаздрять!

Кухня з барною стійкою  Кухня з барною стійкою  Кухня з барною стійкою

Зрештою, якщо цю красу – маленьку кухню з барною стійкою – зробили інші, то не будемо створювати проблему і вирішувати її з розумним обличчям, а просто приступимо до розгляду.

Планування і зонування

У маленькій кухні не буде острівців або великої кількості зон, але дві основні зони будуть обов’язково: перша головна – зона прийняття їжі, спілкування і відпочинку, і друга, теж головна: положення мийки та побутової техніки.

Виготовивши ескіз кухні і завбачливо розмножив його на ксероксі, можна буде провести важливий етап: планування.

Важливі поради: 1) не перекривайте кухонний вхід – дуже дратує, і 2) не намагайтеся «вичавити» все з усіх стін, краще максимально навантажите шафками і поличками одну стіну, без Р – і П-подібних гарнітурів.

Початок барної стійки на маленькій кухні краще передбачити, звичайно ж, в зоні прийняття їжі. Точка відліку – на стіні з вікном, приблизно півметра від примикає до неї стіни. Це – початок стійки, десь поблизу від підвіконня. Потім ставимо позначку кінця барної стійки з урахуванням її невеликої ширини – не більше 40-45 см, щоб не ускладнювати пересування по кухні. Довжина стійки – як вам зручно, але не далі, ніж до середини кухні. І, до речі, стійка барна стійка заощадить простір, взявши на себе також функцію робочого столу для готування.

Якщо у вас вже є стіна Г-подібної форми, то можна розмістити стільницю стійки уздовж крайньої підлогової тумби при вході на кухню. Добре підібрати довжину стільниці так, щоб вона не заважала відкривати дверцята і висувати ящики, а висоту – для зручності розміщення під неї чого-небудь корисного.
Кухня з барною стійкою

Барна стійка від кута Р подібної кухні

Маленька кухня з барною стійкою, теж невеликий, вмістить 2-3 людей, тому можна передбачити відкидні сидіння замість стільців, що значно заощадить площа.

Хочете барну стійку? Відкиньте стереотипи!

Походіть по меблевим магазинам, а ще краще – зайдіть в майстерню по виготовленню меблів на замовлення. Поговоріть з майстрами, показавши їм ескіз розташування всього в кухні і покажіть їм, як виглядає маленька кухня з барною стійкою, фото якої вам довелося по душі. Якщо майстер візьметься за ваше замовлення, приведіть його на місце і скажіть, що ви хочете отримати (і за скільки, і повірте, в ньому прокинеться справжній художник, здатний допомогти вам створити це меблеве диво.

Майстер може підказати, які технологічні новинки і рішення при мінімумі простору дадуть максимум ефекту. Подібні консультації можна отримати у досвідчених друзів і менеджерів магазинів побутової техніки. Заміна електродуховки на сучасну мікрохвильову піч з грилем або придбання мультиварки вже вирішить частину проблем. А спеціальна міцна кришка-накладка на раковину зробить можливим спочатку використовувати цю площу як робочу поверхню, а потім – як мийку.

Побажання: нехай ваша барна стійка в маленькій кухні стане розділом приміщення на зони, і не забудьте «підтвердити» такий поділ групами світильників над кожною зоною і нехай вона служить вам, і радує вас своїм дизайном і зручністю!