Кухня зеленого кольору: варіанти оздоблення

Зміст статті:

  • Відтінки зеленого кольору на кухні
  • З чим нормально поєднується зелений колір в інтер’єрі кухні
  • Елементи кухні зеленого кольору

Інтер’єр кухні зеленого кольору, фотографіями якого ми милуємося зі сторінок сучасних журналів або в Інтернет, по-своєму незвичайний.

Зелень завжди асоціюється зі свіжістю, природою, життєвою енергією. Доведено, що зелений колір діє заспокійливо, допомагає налаштуватися на позитивний лад. Не дарма ж кабіни сучасних літаків оброблені повністю в зелених тонах.

Стосовно до кухні можна укласти, що прийом їжі в такій обстановці позитивно впливає на травлення, так і приготування їжі. Адже інформаційна складова навколишнього оточення має першорядне значення для нашого організму. Саме тому кухня зеленого кольору (поряд з кухнями в світлих тонах) є однією з найбільш популярних у різних віків.

Відтінки зеленого кольору на кухні

Ви вільні вибрати будь-який відтінок для свого приміщення, якщо вже вирішили використовувати інтер’єр кухні зеленого кольору.

Кухня зеленого кольору: варіанти оздоблення

Фотографії інтер’єрів підтверджують, що можна перетворити кухонний дизайн повністю, лише помінявши відтінок основного кольору.

Найбільш яскравими і соковитими є такі відтінки як шартрез, лайм, смарагдова зелень, жовто-зелений, весняна зелень. До більш темним і спокійним тонам відносяться оливковий, груша, виридиан, морська і болотна зелень, а також безліч інших відтінків.

Як краще використовувати ці відтінки для кухні зеленого кольору? Фото дають нам підказки.

Приглушені і спокійні тони рекомендується використовувати в якості фонового відтінку, тобто, для оформлення стін.

Кухня зеленого кольору: варіанти оздоблення

Більш яскраві кольори краще використовувати для оздоблення меблів, меблевих аксесуарів та оформлення навколишніх предметів.

Порада: Різні відтінки зеленого кольору застосовуються в залежності від розмірів кухні. Тобто, чим менше за розмірами кухня зеленого кольору, тим більш яскраві і соковиті тони потрібно в ній використовувати. У великих приміщеннях можливе застосування більш темних відтінків.

Вибір відтінку залежить ще і від природної освітленості вашої кухні. Врахуйте це при виборі кольору. Припустимо, ваша кухня знаходиться в тіні дерев, до неї не доходять сонячні промені. В цьому випадку краще використовувати більш світлі відтінки зеленого кольору. І, навпаки, на яскраво освітленій кухні (використовуйте поради по освітленню з іншої статті) цілком прийнятно використання приглушених зелених відтінків.

Кухня зеленого кольору: варіанти оздоблення

З чим нормально поєднується зелений колір в інтер’єрі кухні

Відразу обмовимося, що в розумінні «зелений колір» маються на увазі всі відтінки цього кольору. Ми не будемо обговорювати окремо кожен з них, так як їх існує безліч. В цілому ж, зелений колір відмінно поєднується з будь-якими кольорами веселки.

Як правило, на кухні в зелених тонах витримана або меблі, або навколишнє оточення, тобто, стіни. Відповідно, буде поєднуватися або зелений гарнітур зі стінами, або зелені стіни й кухонні меблі. Зелень прекрасно поєднується з будь-якими відтінками деревини, розбавляючи надлишок грубої меблів.

Чим темніше меблі, тим важливіше освітлити її життєрадісним кольором.

Кухня зеленого кольору: варіанти оздоблення

Те ж саме відноситься і до всіх світлим тонам меблів. У цьому випадку будуть краще виглядати приглушені відтінки зеленого. Такі як маслиновий або темно-зелений.

Кухня зеленого кольору: варіанти оздоблення

Деякі кухні спочатку виконані в чорно-білих тонах. Така строгість властива багатьом сучасним стилям. Включивши в таку строгу композицію салатовий або світло-зелений колір, ви збираєтеся привнести в дизайн нотки свіжості, якої так не вистачає такого інтер’єру.

Зелений колір в інтер’єрі кухні може бути використаний на кухонному фартуху, на підлозі або на стелі. Якщо це буде стельове покриття, то не слід робити його занадто яскравим. Нехай це буде легкий відтінок зелені.

Прекрасне поєднання мають зелений і червоний кольори, які є повністю протилежними. Згадайте хоча б червону полуницю на грядці, прикриту зеленим листям. Тільки не слід переборщувати. Використовуйте таку ж пропорцію, як і у полуниці. Тобто, червоного кольору не повинно бути багато. Інакше можна отримати контрастний набір, не викликає умиротворення, а роздратування. Такі кухні зеленого кольору (фото додаються) здатні піднімати настрій і радувати оточуючих щодня.

Кухня зеленого кольору: варіанти оздоблення

Відмінне поєднання виходить в результаті комбінації зеленого і білого кольорів. Зелень повинна бути яскравою, але ніяк не приглушеною.

Кухня зеленого кольору: варіанти оздоблення

Погляньте на ромашкове поле. Тільки білий і зелений кольори, з невеликою домішкою жовтого. А як піднімається настрій від споглядання такого поєднання!

Елементи кухні зеленого кольору

Фотографії чітко показують, що деякі предмети зеленого кольору, не відносяться до меблів, повноцінно здатні пожвавити атмосферу кухні. Це можуть бути люстра, настінні бра з зеленими абажурами, зелені штори, карнизи, вази, різні картинки, посуд зеленого кольору і деякі меблеві аксесуари.

Навіть такі дрібнички як зелені життєрадісні магніти на білу холодильну камеру або мікрохвильовку, здатні поліпшити настрій. Що і говорити про більш великих предметах. Не варто недооцінювати освітлення. Зелений абажур і прихована зелена світлодіодна стрічка створять в кухні зелений напівтемрява. На тлі білої меблів така обстановка буде виглядати досить незвично.

Кухня зеленого кольору: варіанти оздоблення

Якщо ви вирішили застосувати в інтер’єрі кухні зеленого кольору (дивіться фото) кухонний фартух зеленого відтінку, то його можна виготовити з керамічної плитки, скла або пластику.

Кухня зеленого кольору: варіанти оздоблення

Освіжити зелений фартух з плитки здатні квіткові декори. Якщо використовується скло або прозорий пластик, нанесення на них тематичних фотошпалер і застосування світлодіодного підсвічування здатне пожвавити будь-який кухонний дизайн.

Кухня зеленого кольору відмінно доповниться металевим посудом і такий же меблевою фурнітурою. Сірий колір металу відмінно гармонує з кольором живої природи. Зокрема, барна стійка з нержавіючої сталі чудово впишеться в кухонний ансамбль.

Зелений колір в інтер’єрі кухні здатний доставити вам масу радісних днів, коли ви будете перебувати на кухні. А що може бути важливіше відмінного настрою? Правильно підібравши дизайн кухні в зелених кольорах, ви гарантуєте своєї сім’ї чудове проведення часу в кухонному приміщенні.