Кухонна витяжка: вибір, обслуговування, методи чищення

Зміст статті:

 • Очистив повітря – очисти витяжку!
 • Чистка та догляд за витяжками

Очистив повітря – очисти витяжку!

Загальні відомості

Кухонна витяжка – просте і функціональне пристрій. Існують два основних види даних приладів:

 • Витяжки з повітроводами. По конструкції це корпус, в який встановлено 1…2 вентилятора. Дифузор (втягують повітря отвір) захищає звичайний сітчастий фільтр з металу, після може бути встановлено ще 1…2 сітки. Сумарна потужність двигунів для побутового використання – від 0.5 до 2 кВт. Жир і кіптява осідають на сітках, що легкі фракції подаються з потоком повітря в відвідну трубу, яка підключається до отвору вентиляційного каналу в стіні.
 • Витяжні пристрої з вугільними фільтрами без повітроводів. Пристрій практично аналогічне. Витяжка очищає пари над поверхнею для приготування їжі і повертає чисте повітря в приміщення кухні. Споживана потужність – 1,5…2 кВт. Фільтри зустрічаються одноразові та багаторазові. Відмітна особливість – більш висока ціна, ніж у приладів з повітроводами.

Обидва пристрої гранично прості по конструкції, їх нескладно обслуговувати. Головне в експлуатації кухонної витяжки – стежити за нею: повинна виконуватись регулярна чистка витяжки від жиру або заміна фільтрів.

Кухонна витяжка: вибір, обслуговування, методи чищення Кухонна витяжка: вибір, обслуговування, методи чищення

ВАЖЛИВО! Перед тим як використовувати витяжки будь-якого типу, необхідно заздалегідь обстежити вентиляційні канали в квартирі/будинку. Без робочої вентиляції вас не врятує ні сама «модна» витяжка, ні освіжувачі повітря: ви повинні розуміти, що навіть самий потужний прилад не в змозі абсолютно очистити і освіжити повітря в приміщенні кухні. Нормальна робота пристроїв буде тільки при постійній циркуляції повітряних мас у квартирі, що забезпечує вентиляція.

Витяжки з повітроводами простіше в конструкції, дешевше при покупці, частіше споживають менше електроенергії, їх можна обслуговувати самостійно. Недолік пристроїв – підвищений рівень шуму. Прилади з вугільними фільтрами дорожче, витратні до них також необхідно купувати постійно, а рівень споживання енергії – вище, ніж в пристроях з підключенням до вентсистеме будівлі. Але рівень шуму і якість очищення в них вище.

Чистка та догляд за витяжками

В домашніх умовах для чищення витяжки від жиру є кілька простих методів:

 • Регулярне миття решіток. Виконується простим мильним розчином (або з будь-яким миючим засобом) в теплій воді.
 • Кип’ятіння в содовому розчині. Нерегулярна очищення сприяє накопиченню жирових пластів, які, змішуючись з кіптявою, утворюють міцний полимеризирующийся згодом шар. Ці забруднення важко піддаються очищенню. Для їх усунення застосовують метод кип’ятіння в содовому розчині або розчині з використанням нашатирного спирту. Перший спосіб – досить непоганий, але витратний за часом, так як чистку іноді доводиться повторювати кілька разів, міняючи воду і постійно додаючи нову соду. Другий, з нашатирем – простіше, але є одна деталь – неприємний запах цієї речовини.
 • У витяжних пристроях відкритого типу необхідна чистка вхідний решітки і своєчасна заміна фільтрів.
 • Чистка фільтрів витяжки може бути пов’язана з рядом додаткових операцій. При сильних забрудненнях частинки жиру і гарі можуть проникати і накопичуватися на лопатях вентиляторів, корпусу. У такому разі необхідні послуги електрика. Якщо ви розбираєтеся в техніці, то можете самостійно розібрати прилад і акуратно очистити його від бруду. Методи очищення – ті ж.

  Кухонна витяжка: вибір, обслуговування, методи чищення

  Чищення фільтрів витяжки (заміну) можна замовити в сервісних організаціях, якщо ви не можете виконати цю операцію в домашніх умовах. Важливо регулярно чистити прилад для його нормальної роботи, а раз в 2…3 роки запрошувати майстра-електрика для огляду пристрою, і 1 раз в рік – пічників, для огляду вентиляційних каналів.

  Крім заміни згорілої лампочки або ремонту кнопок включення/перемикання режимів (трапляється часто), електрик повинен ще «послухати», як працює пристрій. Так як з-за розбалансування вентиляторів, на лопатях яких налипає бруд, з’являється зайвий шум. А з-за неправильної роботи (розбалансування викликає наявність зайвих биттів у пристроях обертання), можливий вихід з ладу підшипників.

  Пічники дивляться вентиляційну систему будівлі. Засмічення вентиляційних каналів, вивідних отворів і труб жиром, сміттям, кіптявою і пилом призводить до зменшення пропускної здатності пристрою, що може вести до перевантажень двигунів.