Зміст статті:

 • Кухонний фартух – дуже корисна в господарстві річ
 • Розміри і правила укладання фартуха для кухні
 • Фартух для кухні зі скла – модно, практично, стильно
 • Дзеркало – оригінальний, універсальний матеріал для кухонного фартуха
 • Облаштування пластикового фартуха – це просто й недорого

Робочу стінку на кухні, оброблена плиткою, прийнято називати «кухонним фартухом». Така назва пов’язана з асоціацією зі всіма улюбленої і часто використовуваною спецодягом на кухні. Фартух для кухні важливий також як і для її господині, адже його призначення – вберегти стіни біля плити і раковини від бризок масла, плям, пара і всього того, що може передчасно зіпсувати зовнішній вигляд кухні.

Кухонний фартух – дуже корисна в господарстві річ

Одним словом,фартух для кухні, викладений з плитки або будь-якого іншого матеріалу – це незамінна річ, і він повинен бути не тільки прикрасою, але і відповідати таким характеристикам, як міцність, практичність і естетичний зовнішній вигляд.

У наші дні можна змайструвати фартух для кухні не тільки з усіма звичної керамічної плитки, але і з таких матеріалів, як скло, дзеркало, пластик, штучний і натуральний камінь і багатьох інших.

Здійснити роботи по облаштуванню фартуха на кухні з будь-яких матеріалів можна самостійно або ж, вдавшись до допомоги професіоналів. Оскільки подібного роду роботи за ступенем важкості можна віднести до легких, багато вирішують здійснити їх самостійно. Однак важливо взяти до уваги, що створення фартуха доцільно здійснювати після серії ремонтних робіт, а саме:

 • штукатурення стін;
 • вирівнювання стін;
 • укладання плитки, ламініту або лінолеуму на підлогу;
 • заміни склопакетів;
 • монтажу електропроводки та каналізації.

Фактично, кухонний фартух своїми руками – це цілком посильно, але існують певні технічні нюанси.

Розміри і правила укладання фартуха для кухні

Розмір фартуха – це окрема тема, яка потребує уваги. В першу чергу, розміри фартуха будуть залежати від побажань власників будинку, однак існують і певні стандарти, від яких майстри будуть у будь-якому випадку відштовхуватися. Покрити плиткою всі кухонні стіни повністю, звичайно, можна, проте це не тільки дорого, але часто і досить погано і просто недоцільно.

Перед укладанням фартуха необхідно точно знати розміри кухонного гарнітура і висоту робочого столу. Найчастіше за початок кухонного фартуха беруть нижню межу кухонної робочої поверхні, мінус 2-3 див. В тому разі, якщо питання з меблями на даному етапі залишився невирішеним, нижньою межею фартуха можна вважати стандартну висоту, 80-85см від підлоги. Розмір фартуха часто залежить від матеріалів, з яких він виготовлений. Це пов’язано з тим, що багато матеріалів для фартуха мають фіксований розмір, це стосується дзеркал, скла, пластику та ін Відповідно, матеріал для монтажу фартуха набувають з таким розрахунком, щоб при роботі довелося їх як можна менше різати, тобто використовувати по можливості незбиране будівельне полотно.

Висота фартуха на кухні також залежить від зростання всіх членів сім’ї. Високі люди воліють розташовувати навісні шафи меблів, а значить і фартух,трохи вище стандартних розмірів.

З якого б матеріалу не був виготовлений кухонний фартух, існують загальні правила і принципи його укладання. А саме:

 • край укладеного матеріалу (плитка, скло, дзеркало) повинен заходити за край робочої поверхні;
 • викладаючи фартух, краще всього орієнтуватися на середню висоту фартуха 60 см;
 • якщо на дзеркалі, склі або плитці є малюнок, доцільно проконтролювати, щоб після укладання фартуха він розташовувався в центральній його частині;
 • якщо в робочій частині кухні передбачається наявність витяжки, має сенс заздалегідь подумати про її кріпленнях, а також про те, як їх краще вписати в кухонний фартух.

Фартух для кухні зі скла – модно, практично, стильно

Одним з модних, але в той же час простих, з технічної точки зору, конструкцій, є фартух для кухні зі скла. Незважаючи на те, що ця ідея на перший погляд може здатися непрактичною, скляний фартух досить зручний завдяки таким якостям як:

 • хороші експлуатаційні характеристики;
 • простий у догляді;
 • не втрачає зовнішнього вигляду (не тьмяніє і не псується від перепадів температури).

Скло для виготовлення фартуха на кухні беруть особливої міцності, яке виготовляється за спеціальною технологією: його обробляють при температурі близько 700°С, після чого різко охолоджують. Скляний фартух практично неможливо розбити, однак, якщо це відбувається, він розлітається на негострі маленькі шматки, які не являють собою небезпеки. Основою для скляного фартуха на кухні може стати звичайне прозоре, кольорове, рельєфне, тоноване або гравіроване скло. Вибір тут залежить не тільки від смакових уподобань, але і, зрозуміло, від товщини гаманця. В деяких випадках, в якості родзинки кухонного інтер’єру, встановлюють підсвічування за кухонним скляним фартухом, що забезпечує не тільки оригінальний зовнішній вигляд, але і додаткове джерело освітлення.

Для того, щоб зміцнити фартух з скла, робочої стіні свердлять отвори на потрібній відстані, в залежності від розмірів фартуха. Потім скло «садять» на саморізи, капелюшки яких закривають декоративними кришечками. До цього способу монтажу вдаються найчастіше, оскільки він є найбільш простим і швидким. У разі, якщо встановлений скляний фартух згодом будуть фарбувати – краще віддати перевагу диамантовому склу, яке оптимально підходить для таких цілей. Скляний фартух можна також прикріпити до стіни альтернативним способом, а саме: за допомогою клею, причому робити це потрібно дуже акуратно, щоб він не був помітний.

Дзеркало – оригінальний, універсальний матеріал для кухонного фартуха

Любителі всього незвичайного і оригінального можуть віддати перевагу застосувати в дизайні кухні дзеркальний фартух. Фартух з дзеркала надійно захищає робочу поверхню від забруднень, а також робить кухню надзвичайно красивою і стильно оформленим. Дзеркальний фартух для кухні викладають різними способами, наприклад мозаїчним, коли з дзеркальних плиток створюється цікаве панно. Використавши кольорову плитку, можна виготовити вітражі, які візьмуть на себе роль головної скрипки на кухні.

Деякі дизайнери, після того, як кухонний фартух з дзеркала встановлено, пропонують використовувати деякі цікаві прийоми, за допомогою яких можна добитися цікавого візуального ефекту. Наприклад,примусове зістарювання дзеркала, коли на його поверхню наносять спеціальні хімічні амальгами. Крім того, часто використовується прийом розпису по дзеркалу.

Дзеркальний фартух виконує не тільки захисну функцію, але і оптично розширює простір. Викласти фартух з дзеркальних плиток – завдання непросте і вимагає певних навичок. Зате змонтувати фартух з цільного дзеркала не складе особливої праці мало-мальськи підготовленій людині.

Будь-які роботи по укладанню фартуха починаються з зачистки і вирівнювання поверхні, після яких йде розмітка. Безпосередньо кріплення здійснюється за допомогою звичайних або декоративних кріплень.

У разі, якщо фартух на кухні передбачається викладати з окремих плиток, варто взяти до уваги, що дзеркальна плитка в декілька разів тонше звичайної, тому роботи з нею можуть виявитися вельми кропіткими і довгими. Незважаючи на деяку спірність питання про доцільність присутності на кухні дзеркального фартуха, варто відзначити, що дзеркалу притаманні такі якості як:

 • високі експлуатаційні харктеристики (не боїться будь-яких хімічних впливів);
 • не боїться вологи, прямих променів сонця;
 • протягом тривалого часу зберігає первозданний вигляд;
 • є екологічним матеріалом, не всмоктує сторонні запахи;
 • перешкоджає розмноженню грибків на поверхні.

Облаштування пластикового фартуха – це просто й недорого

Пластиковий фартух для кухні також користується величезною популярністю. Це відбувається завдяки тому, що цей варіант оформлення вельми доступний для широких верств населення. Пластикові панелі, які найчастіше використовують для організації кухонного фартуха, дозволяють змонтувати фартух для кухні, не вдаючись до попередньої підготовки стін.

Крім іншого, монтаж фартуха з пластикових панелей проводиться швидко, що також є важливою перевагою, що дозволяє заощадити час ремонтних робіт в цілому. Фартух з пластику добре ладнає з водою, а значить, підтримувати чистоту на кухні буде досить просто. При необхідності, в пластикових панелях можна легко вирізати отвори для розеток і вимикачів. Якщо фартух для кухні з пластика, який прослужив деякий час, вже приївся, його з легкістю можна замінити на новий.