Ліловий колір в інтер’єрі кухні — ніжність і краса відтінків

Зміст статті:

 • Вибирайте потрібний відтінок
 • Поєднання відтінків і кольорів
 • Поради по поєднанню кольорів меблів
 • Штори для ліловою кухні

Ліловий колір завжди був і є супутником шарму і краси, а кухня у всі часи вважалася приміщенням не тільки для проведення трапез, але й також для відпочинку і духовної рівноваги. Такий колір ще має властивість заспокоювати, розслабляти, покращувати сон і знижувати апетит. Саме тому ліловий колір в інтер’єрі кухні сьогодні став особливо популярний.

Паралельно зі своїми перевагами використання лілового кольору в інтер’єрі кухні здатне викликати втому і тугу, іноді навіть депресивний стан. Це пояснюється тим, що кухні в ліловому кольорі вибирає не кожен.

Вибирайте потрібний відтінок

Якщо вам подобається дизайн ліловою кухні, то вам необхідно правильно підібрати відтінок по своєму смаку:

 • Темні тони (синьо-фіолетовий, червоно-фіолетовий) дозволять внести у вашу кухню якусь театральність.

  Ліловий колір в інтерєрі кухні — ніжність і краса відтінків

  Лілово-червоний інтер’єр

 • Спокійні (бузковий, фіалковий) додадуть кухні нотку свіжості.

  Ліловий колір в інтерєрі кухні — ніжність і краса відтінків

  Фіалкова кухня

 • Насичені відтінки (лавандовий) краще використовувати виключно для деяких акцентів.

Ліловий колір в інтерєрі кухні — ніжність і краса відтінків

Лавандова кухня

Холодні відтінки бузкового кольору розслаблюють, а теплі – бадьорять і збуджують. Комбінації різних відтінків створять несподіваний ефект, але їх потрібно проводити обережно.

Яскраві і барвисті відтінки неприйнятні для маленьких кухонь, тому що вони будуть «тиснути» на людину і безжально «з’їдатимуть» і так необхідні сантиметри приміщення. Для малогабаритних кухонь ідеально підійдуть блідо-лілові і сіро-лавандові кольору. Ніжні світлі відтінки перетворять дизайн ліловою кухні в казкове приміщення, де складно уявити, що в ній будуть просто смажити картоплю або м’ясо…хіба що пити чай з квітів, готувати салати з ромашок або смажити ароматні млинці з пилку.

Якщо ви не хочете, щоб дизайн вашої ліловою кухні знижував апетит, то підбирайте «їстівні» тони – сливовий, баклажан.

Ліловий колір в інтерєрі кухні — ніжність і краса відтінків

Поєднання відтінків і кольорів

Ліловий колір у поєднанні з оливковою додасть інтер’єру кухні гармонійність. Дуже добре виглядають оливкові штори, ліловий фон кухні і чорна побутова техніка. Вбудовані маленькі лампочки жовтого кольору у вечірній час додадуть кухні додаткової теплоти.

Ліловий колір в інтерєрі кухні — ніжність і краса відтінків

Якщо ліловий колір на білій кухні використовувати як вставки в деяких місцях, то це додасть даного приміщення веселості. Для цього можна поєднувати плитку білого і бузкового кольору або білі гардини і лілові штори.

Ліловий колір в інтерєрі кухні — ніжність і краса відтінків

Дуже гарне поєднання вийде, якщо скомбінувати ліловий колір з чорним, рожевим і червоним. Поєднання фіолетового і червоного кольору буде виглядати дуже спокусливо, лілового і чорного — містично, бузкового і рожевого — ніжно і спокійно, лілового і сталевого — ефектно.

Ліловий колір в інтерєрі кухні — ніжність і краса відтінків

Кремовий колір в комбінуванні з ліловим створить неймовірний домашній затишок. Якщо до цих кольорів додати трохи (!) ніжно-блакитного відтінку, то після пробудження на кухні ви будете відчувати свіже ранок навіть у холодну зиму.

Сучасні дизайнери радять людям не поєднувати кілька відтінків бузкового кольору, його краще поєднувати з абсолютно іншими квітами.

Поради по поєднанню кольорів меблів

Хоча білий колір з ліловим виглядає дуже привабливо, тим не менш, стіни і стеля в білих тонах краще не використовувати. Якщо ви хочете поєднувати білий відтінок в кухні лілового кольору, то додайте білі світильники, меблеві ручки або ж посуд.

Зелений колір — це спокій, врівноваженість і тепло. Поєднувати ліловий і зелений колір можна в інтер’єрі кухні в двох варіантах:

 • Для темно-лілового підійде м’ятний колір.
 • Для світло-лілового — колір вигорілої трави.

Підлога, стеля та стіни не робіть занадто темними або навпаки — світлими. Ідеальним варіантом для них буде сірий, сталевий, золотистий, жовтий, бежевий або колір мокрого асфальту. Але, тим не менш, стеля повинен бути завжди світліше підлоги.

Не намагайтеся вписати в кухню більше п’яти відтінків кольорів, тому що це порушить гармонію і буде виглядати естетично. Лише один колір у всьому дизайні повинен домінувати. Самими яскравими і яскравими повинні бути тільки елементи декоровані – штори, скатертини, світильники, картини. Три кольори в дизайні вважаються нормою для комбінування.

Багато дизайнери помічають грубі помилки у людей, які самостійно поєднують кольори – вони не рекомендують поєднувати ліловий колір одночасно з декількома барвистими і яскравими відтінками.

Пам’ятайте, що природний і штучний світ по-різному перетворять вашу кухню лілового кольору.

Штори для ліловою кухні

Експериментувати з квітами ви можете під свій смак, але при підборі штор краще дотримуватися наступних порад:

 • Тканина для них повинна бути легкою
 • Можна допускати лише легкий блиск тканини
 • Їх довжина повинна бути максимальною (від стелі до підлоги).

Найбільш оптимальними і відповідними кольорами для штор в лілову кухню вважаються рожевий, жовтий, світлі відтінки зеленого.
Коли ліловий колір краще не використовувати

Кухня лілового кольору не повинна застосовуватися, якщо в ній будуть знаходитися люди, які страждають від психічних розладів і алкоголізму. Ліловий колір діє на таких людей згубно, їм в переносному і прямому сенсі може пізніше на все стати «фіолетово».

Гармонійно підібравши кольори для ліловою кухні, ви досягнете розкішного інтер’єру, тепла і комфорту. Пам’ятайте, що правильних і неправильних квітів немає – кожен з них має свої неповторні особливості і створює певний ефект.