Малогабаритна кухня та меблі – як не захаращувати приміщення

Зміст статті:

 • Як максимально заощадити квадратні метри в маленькій кухні?
 • Основні правила підбору меблів для малогабаритної кухні
 • Важливі поради від інженерів і дизайнерів

Маленькі кухні сьогодні для більшості житлових приміщень не є рідкістю, тому багато господинь спантеличені підбору меблів, яка не тільки буде економити місце, але ще також буде максимально функціональною. Для такої задачі існує безліч рішень, які будуть виглядати як малогабаритної і багатофункціональної меблів. Різноманітна економічна, практична і сучасна кухонні меблі для маленької кухні дозволить почувати себе вільно навіть у самому малесенькому приміщенні.

Малогабаритна кухня та меблі – як не захаращувати приміщення

Як максимально заощадити квадратні метри в маленькій кухні?

Кухонний куток для маленької кухні здатний правильно організувати простір і в той же час бути багатофункціональним – під сидіннями кухонного куточка можна зберігати різні приналежності, а на полички можна ставити квіти та інші предмети інтер’єру. Кухонними куточками для маленької кухні зазвичай оснащують квартири хрущовки. Особливість куточка для маленької кухні полягає в тому, що він здатний надати особливого затишку і комфорту приміщенню завдяки м’якому покриттю і додатковим аксесуарам (подушках тощо), ніж простий стіл з табуретами.

Малогабаритна кухня та меблі – як не захаращувати приміщення

Кухні кутові малогабаритні можуть стати справжнім порятунком від тісноти. З допомогою розміщення кухонного гарнітура уздовж двох суміжних стін для господині утворюється максимально зручне розташування робочої поверхні. Кутові гарнітури для малогабаритної кухні можуть зберігати в собі безліч різноманітних аксесуарів завдяки містким скриньок і шафок. Дизайн маленької кутової кухні може бути дуже функціональним, затишним і красивим. Сьогодні ринок меблів пропонує настільки величезний вибір кутових кухонних гарнітурів, що кожен для себе обов’язково знайде «свою» кухню.

Малогабаритна кухня та меблі – як не захаращувати приміщення

Ще один варіант економії простору — це кухонні столи трансформери для маленької кухні. Вони, як правило, в складеному вигляді вимагають зовсім мало місця, а при необхідності такі столи всього за один рух перетворюються на велику поверхню для застілля. У складеному вигляді за невеликим столом трансформером можуть поміститися близько чотирьох чоловік, а в розкладеному за ним помістяться удвічі більше людей – до восьми осіб. Їх виготовляють найрізноманітніших форм (круглі, овальні, прямокутні, навісні настінні стільниці), що дозволяє оформити дизайн кухні максимально компактно. Також вони бувають скляними, дерев’яними, але, тим не менш, розкладний механізм у всіх моделей є металевим.

Основні правила підбору меблів для малогабаритної кухні

Перед вибором і придбанням кухні для малогабаритних квартир переконайтеся, що це приміщення є менше 8 кв. м. Кухні тільки таких розмірів вважаються маленькими і вимагають вибору меблів, яка здатна економити простір. Отже, розглянемо варіанти підбору кухонних меблів, розташування якої максимально заощадить квадратні метри:

 • Техніка у вигляді кухонної плити, холодильника і посудомийної машини повинна бути розташована так, щоб не заважати вашому переміщення за кухонного простору. Ідеальним варіантом для економії простору буде вбудований вид кухонної техніки, адже він не тільки не буде заважати вам, але ще плюс до цього буде естетично виглядати.

Малогабаритна кухня та меблі – як не захаращувати приміщення

 • Робоча поверхня в малогабаритній кухні не повинна бути більше 3-6 метрів. До речі, робочу поверхню можна раціонально організувати, якщо мийку, холодильник і плиту розставити максимально далеко один від одного. Це, як мінімум, забезпечить максимальну зручність та комфорт під час приготування страв.
 • Продумуйте і формуйте кухонний дизайн так, щоб мийка і плита не перебували надто близько. Як мінімум, між цими важливими кухонними деталями повинна перебувати хоча б стільниця невеликого розміру або яка-небудь тумбочка. До варильної плити в якості безпеки існують особливі вимоги – близьке розташування біля вікна неприпустимо.
 • Відкривання дверей в будь кухонних меблів або техніки також має бути економним. Тобто, холодильник або високий шафа для посуду повинен відкриватися так, щоб дверцята у відкритому вигляді займала мінімум простору.
 • Високий шафа для посуду, сервант або холодильник розміщуйте в кутах кухні. Це допоможе не захаращувати приміщення. Але пам’ятайте також, що розташування холодильника біля опалювальної батареї не бажано.
 • Враховуйте свій ріст і зростання своїх домочадців. Навісні шафи, підвісна мікрохвильова піч та інші навісні елементи меблів повинні бути розташовані так, щоб не заважати вашому зростанню. Це не тільки не буде доставляти дискомфорт, а також візуально зробить вашу кухню трохи більшою. Але при всьому цьому до них повинен бути вільний доступ. Для цього моменту існують стандартні параметри – навісна меблі та техніка може розташовуватися на 60 см від робочої поверхні кухонних. Пам’ятайте, що це основні, а не індивідуальні параметри.

Малогабаритна кухня та меблі – як не захаращувати приміщення

 • Навісні шафки намагайтеся не розташовувати над плитою. По-перше, це не правильно, тому що під час приготування страв жир і інша волога буде потрапляти на них. А по-друге, присутність витяжки замість шафок забезпечить свіжість на кухні.
 • Замість звичайних міжкімнатних дверей для економії простору можна використовувати міжкімнатні перегородки. Якщо з якихось причин встановити такі перегородки є неможливим, скористайтесь різними фіранками з дерева, бісеру або інших матеріалів.

Важливі поради від інженерів і дизайнерів

Щоб маленьку кухню не зробити ще менше, вибирайте меблі і кухонний гарнітур тільки світлих або нейтральних кольорів. Кухню в таких тонах можна прикрасити скляними або дзеркальними вставками, які допоможуть ще більше зробити приміщення просторим.

Малогабаритна кухня та меблі – як не захаращувати приміщення

Щоб малогабаритна кухня була ще більшою, придбайте високі шафи для зберігання круп, приправ та інших продуктів, тому що вони дуже місткі і вимагають мінімум місця.

Робоча (обробна) поверхня для більшої зручності повинна бути розташована між варильною поверхнею і раковиною.

Якщо в маленьку кухню вмонтувати додатковий точкове освітлення, то приміщення буде здаватися просторіше. Гра світла здатна створити особливий романтичний настрій і додатковий затишок на кухні.

Маленька кухня не повинна ставати приводом для відмови від красивою, стильною і функціональною меблів. Сьогодні навіть недорогі кухні для маленької кухні можуть бути максимально зручними, компактними, функціональними і практичними.